Tool items
Київрада створила робочу групу для напрацювання повноважень районних рад
Сьогодні на пленарному засіданні Київської міської ради депутати прийняли за основу проект рішення “Про внесення змін у додаток до рішення Київської міської ради від 13 липня 2015 року № 787/1651 "Про управління районами міста Києва".
Згідно проекту, до компетенції райрад планують додати затвердження бюджету району, внесення змін до нього та його виконання. Райради зможуть затверджувати програму соціально-економічного та культурного розвитку та цільові програми з інших питань місцевого самоврядування — йдеться у пояснювальній записці. Також райрадам пропонується надати повноваження щодо встановлення для підприємств, установ та організацій, що належать до комунальної власності територіальних громад районів, розміру частки прибутку, яка підлягає зарахуванню до бюджету району та реалізовувати програми міжрайонної кооперації. Також пропонується розширити повноваження райрад у частині містобудування та архітектури.
“У майже кожній європейській столиці районні ради відповідають за стратегію, бюджет, питання культури та соціального забезпечення. Загалом варто відмітити, що в Лондоні 33 райради, у Берліні — 12, у Парижі — 20, у Відні 23, у — Варшаві 18. Всі вони наділені повноваженнями щодо бюджетних та майнових питань. А в Берліні та Парижі районні депутати відповідають ще й за зонінг. Загалом підходи до розподілення повноважень райрад можуть бути різними, але цілком зрозуміло, що вони пов'язані з нагальними питаннями соціального життя населення. Кількість мешканців на одного депутата райради в тому ж таки Лондоні — 4600, Берліні — 5200, Варшаві — 4100. Коли в Києві запрацюють 462 депутати райрад, у нас буде більш, ніж 6 тисяч мешканців на одного депутата райрад. Тобто, це абсолютно цивілізована норма”, — каже депутат Київради Сергій Гусовський, який є суб'єктом подання зазначеного проекту рішення.
“Мені дуже приємно, що ми перейшли від дискусії “давайте створимо районні ради” до дискусії “нам потрібне реальне місцеве самоврядування”. Не місцеве самоврядування, яке буде представлене згори для відводу очей, а самоврядування, яке виросте знизу, з розуміння людей, що вони повинні самі впливати на те, що вони роблять, на те, що відбувається на території, на якій вони живуть. Ми маємо унікальний шанс, коли і Президент, і Київський міський голова мають політичну волю ділитись повноваженнями. І ми маємо напрацювати реальні повноваження для органів самоврядування в районах і дати їм ці повноваження”, — наголосив заступник міського голови — секретар Київради Володимир Прокопів.
Також депутати створили робочу групу, яка має розглянути запропоновані пропозиції щодо розширення повноважень столичних районних рад. На це в депутатів буде 30 днів.