Ймовірні причини руйнування Шулявського шляхопроводу — корозія бетоноконсолі та рух вантажівок

Tool items

Ймовірні причини руйнування  Шулявського шляхопроводу — корозія бетоноконсолі та рух вантажівок

Сьогодні на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань транспорту, зв'язку та реклами депутати заслухали звіт генерального директора КК “Київавтодор” Олександра Густєлєва щодо ситуації навколо Шулявського шляхопроводу.

Естакада була побудована 1964 року, через 20 років її було реконструйовано, розширено смуги і відповідно збільшено транспортну частину. Як зазначають у КК “Київавтодор”, у 2004 році фахівцями ПАТ “Київсоюзшляхпроект” було визнано обмежено-працездатний стан шляхопроводу. А у 2005 і 2007 роках сталися дві масштабі пожежі.

“Останнє масштабне дослідження шляхопроводу було у 2013 році. На мосту з того часу проводились сезонні осінні і весняні обстеження. Останнього разу вони проводились у квітні і листопаді 2016 року”, - зазначив Олександр Густєлєв.

За його словами, ймовірними причинами руйнування частини пішохідної консолі Шулявського шляхопроводу, є корозія бетоноконсолі та динамічна дія великовагового транспорту, чи удару. Одразу після обвалу було проведено випробування придатності естакади для подальшої експлуатації.

“Було залучено відповідне фахове підприємство «Мостовий центр», яке провело відповідні випробування із залученням техніки Київавтодору. Залучені дві вантажівки, навантажені піском, по 33 тонни. Статичні навантаження показали, що великої зміни у конструкції не сталось, єдине – лише у місці обвалу. Це консолі, що є пішохідними технічними тротуарами. Вони складають 65-70 см. Це технічний тротуар для обслуговування шляхопроводу. Ніколи він не був для пішоходів”, - розповів Олександр Густєлєв. 

Наразі за Шулявським шляхопроводом, після руйнування частини консолі, відбувається щоденний постійний нагляд. Також заборонено рух великовагового транспорту.

Нагадаємо, за дорученням заступника міського голови — секретаря Київради Володимира Прокопіва, у КМР створять робочу групу, яка займатиметься встановленням об'єктивних фактів, що призвели до руйнування Шулявського шляхопроводу. 

А мер Києва Віталій Кличко доручив перевірити всі старі шляхопроводи й мости в столиці, визначити їхній технічний стан і ухвалювати рішення щодо подальших робіт і режиму експлуатації.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про застосування статті 50 Регламенту Київської міської ради, затвердженого рішенням Київської міської ради від 04.11.2021 № 3135/3176 до рішення Київської міської ради від 16.05.2024 № 465/8431 «Про внесення змін до міської цільової програми з організації військової служби, виконання військового обов’язку, мобілізаційної підготовки і
  • Про продаж земельної ділянки на вул. Бориспільській, 13 у Дарницькому районі м. Києва ПРИВАТНОМУ АКЦІОНЕРНОМУ ТОВАРИСТВУ «ФАРМАЦЕВТИЧНА ФІРМА «ДАРНИЦЯ» для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості (381127271)
  • Про внесення змін у додаток до рішення Київської міської ради від 14.12.2023 № 7541/7582 «Про затвердження списку присяжних Дніпровського районного суду міста Києва»
  • Про внесення змін у додаток до рішення Київської міської ради від 25.05.2023 № 6469/6510 «Про затвердження списку присяжних Святошинського районного суду міста Києва»
  • Про внесення змін у додаток до рішення Київської міської ради від 24.11.2022 № 5678/5719 «Про затвердження списку присяжних Подільського районного суду міста Києва»
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «МІЖРЕГІОНАЛЬНА ІНВЕСТИЦІЙНО-ЛІЗИНГОВА КОМПАНІЯ» земельної ділянки в оренду для експлуатації та обслуговування основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості на просп. Валерія Лобановського, 119 у Голосіївському районі міста
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ФОРВАРД-А» земельної ділянки в оренду для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку з об’єктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури на вул. Турівській, 29-а у Подільському районі міста Києва (зміна цільового призначення) (433396508)
  • Про надання КОМУНАЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ «СПОРТИВНИЙ КОМПЛЕКС «СТАРТ» земельної ділянки в постійне користування для обслуговування та експлуатації об’єктів, що забезпечують сучасне використання велотреку в межах вулиць Богдана Хмельницького, Михайла Коцюбинського та В'ячеслава Липинського у Шевченківському районі міста Києва (зміна цільового
  • Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо поділу земельної ділянки (кадастровий номер 8000000000: 91:064:0030) на вул. Некрасова Віктора, 1-3 літ «А» у Подільському районі міста Києва та надання дозволу на проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки з кадастровим номером 8000000000:91:064:0056 (596140048)
  • Про затвердження технічних документацій із землеустрою щодо інвентаризації земель (662585363)