Вибори до райрад в м. Києві пройдуть 27 березня 2016 року

Будівля Київської міської ради

Tool items

Сьогодні Київська міська рада проголосувала в другому читанні та прийняла в цілому проект рішення “Про управління районами в м. Києві”.
Після голосування в першому читанні проект рішення був доопрацьований. В документі прописана мінімальна гранична кількість депутатів, яку може встановити Київрада без внесення Верховною Радою змін до діючих законодавчих актів, - 40-50 депутатів, в залежності від кількості населення району.
В доопрацьованому документі визначена компетенція райрад. Так, до компетенції райрад належать питання щодо: загальної середньої освіти, позашкільної освіти; охорони здоров'я — амбулаторно-поліклінічної допомоги, стоматології, первинної та профілактичної медико-санітарної допомоги; культури — закладів культури, крім загальнодержавного рівня; молодіжних програм; містобудування і архітектури в частині надання пропозицій до Генплану, пропозицій до ДПТ, проведення громадських обговорень містобудівної документації, погодження Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд; в сфері ЖКГ — ремонт і експлуатація житлового фонду, озеленення та благоустрій територій, організація місць відпочинку, ремонт та утримання квартальних/міждворових під'їздів та проїздів; організація торгівлі на ринках. Що стосується комунальної власності, то райради здійснюватимуть лише управління такими об'єктами відповідно до закону.
Враховуючи те, що перші вибори новостворених рад призначаються суб'єктом створення, Київрада погодила проведення виборів в районні в м. Києві ради 27 березня 2016 року.
В ході обговорення депутат Тетяна Меліхова пропонувала призначити вибори в райради на 25 жовтня 2015 року, посилаючись на прийнятий 14 липня Закон України “Про місцеві вибори” та на постанову Верховної Ради №645-19 від 17 липня 2015 “Про призначення чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів у 2015 році “. Проте, заступник міського голови-секретар Київради, відомий юрист Олексій Резніков зауважив, що Закон, на який посилається пані Меліхова й досі не підписаний Президентом України і не набрав чинності, тому Київрада працює згідно діючого законодавства і закону про місцеві вибори. Щодо постанови ВР від 17 липня, то вона стосується існуючих рад, тому, при прийнятті рішення про утворення і призначення виборів в райради Київрада не може керуватися цією постановою.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про організаційні заходи щодо збереження об’єктів ХІХ-ХХ століття (історичних будівель) на території міста Києва, яким може загрожувати знищення або пошкодження
  • Про внесення змін до переліку та персонального складу постійних комісій Київської міської ради ІХ скликання
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ПРП МЕДІА ГРУП" та ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "РРП ГРУП" в оренду земельної ділянки для експлуатації та обслуговування існуючих будівель на вул. Козелецькій,24-ж у Солом'янському районі міста Києва (534539758)
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ЛОГІСТІК-ЮА» в оренду земельної ділянки для будівництва та обслуговування об’єктів інженерної, транспортної інфраструктури (заїзди-виїзди) на вул. Медовій у Солом’янському районі міста Києва (618753976)
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ЛОГІСТІК-ЮА» в оренду земельної ділянки для будівництва та обслуговування об’єктів інженерної, транспортної інфраструктури (заїзди-виїзди) на перетині вул. Народного ополчення та вул. Медової у Солом’янському районі міста Києва (435397038)
  • Про організаційні питання, пов'язані з ефективним використанням та збереженням елементів благоустрою та гідротехнічних споруд Оболонської набережної
  • Про звернення Київської міської ради до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо недопущення підвищення тарифів для населення та належного фінансування виплат субсидій на оплату житлово-комунальних послуг
  • Про внесення змін у додаток до рішення Київської міської ради від 13.05.2021 № 952/993 «Про затвердження плану діяльності Київської міської ради з підготовки проєктів регуляторних актів на 2021 рік»
  • Про розірвання договору оренди земельної ділянки від 11.04.2005 року № 72-6-00265 (зареєстровано в реєстрі за № 267), укладеного між Київською міською радою та Товариством з обмеженою відповідальністю «МОНАРХ» для будівництва, експлуатації та обслуговування навчально-виховного закладу по вул. Уманська, 8-12 у Солом’янському районі м. Києва
  • Про надання управлінню освіти Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у постійне користування для експлуатації та обслуговування стадіону спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 314 з поглибленим вивченням іноземної мови на вул. Княжий