В. Прокопів: сервісом е-петицій до міської влади скористались понад 700 тисяч осіб

прокопів, петиції, нарада
В. Прокопів: сервісом е-петицій до міської влади скористались понад 700 тисяч осіб

 

52 електронні петиції до Київської міської ради подолали прохідний бар’єр у 10 тисяч голосів. З них 10 було відхилено, 7 реалізовано повністю, 5 петицій наразі знаходяться на розгляді. Решта 30 електронних звернень  на тому чи іншому етапі реалізації. Про це повідомив заступник міського голови — секретар Київради Володимир Прокопів під час наради з відповідальними посадовими особами міської влади та представниками громадськості щодо виконання електронних звернень.

Як наголосив Володимир Прокопів, саме завдяки активним киянам у столиці курсує нічний транспорт та почався процес повернення майнового і технологічного комплексу “Київенерго” під контроль міста. Також Київ виборов у суді ділянку землі для створення Скверу Небесної Сотні. 

“Наразі ми маємо ситуацію, коли петиції дійсно стали інструментом спілкування громади і міської влади. Але поки що виконання електронних звернень не таке, як би хотілося мені та авторам петицій. Є також низка успішних ідей, щодо яких кроки робляться, але повільно. Приміром, безбар'єрний Київ – одна з перших петицій. Ініціатива дуже складна і комплексна. Щоб місто стало універсальним і доступним для всіх людей, у тому числі для людей з обмеженими можливостями, потрібен час”, - зазначив Володимир Прокопів. 

Аби прискорити процес реалізації доручень громадян, наразі петиції розглядають за новою процедурою. Зокрема активна громадськість та міська влада спільно працюють над процесом реалізації ініціатив — відповідальні посадові особи з автором розробляють план виконання успішного електронного звернення. 

“На звіт щодо реалізації петицій були запрошені як відповідальні представники департаментів,  так і автори петицій. Метою заходу було почути обидві сторони: з одного боку, що зроблено відповідальним виконавцем для реалізації петиції, з іншого, почути точку зору автора, дізнатись, чи задовольняє його стан виконання петиції. Зараз Положенням про петиції передбачено щоквартальний публічний звіт, але думаю, що наступного разу варто протягом кварталу збирати інформацію та пропозиції від авторів і під час звітів обговорювати лише ті петиції, щодо яких точки зору автора і відповідального виконавця не збігаються. Таким чином зможемо працювати ефективніше”, - зазначив керуючий справами секретаріату Київради Ігор Хацевич. 

Уже понад два роки Київрада використовує сервіс електронних петицій для  вирішення проблем, які найбільше турбують киян. За цей час е-звернення здобули значну популярність. До прикладу, кількість користувачів, що проголосували — складає близько 700 тисяч. До голосування було допущено більш ніж 4 700 петицій (ще понад 2300 петицій відхилено).

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про дострокове припинення повноважень заступника міського голови – секретаря Київської міської ради Бондаренка В.В.
  • Про внесення змін та доповнень до деяких рішень Київської міської ради
  • Про звернення Київської міської ради до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо неприпустимості переслідування опозиції, військових і представників органів місцевого самоврядування
  • Про застосування статті 50 Регламенту Київської міської ради, затвердженого рішенням Київської міської ради від 04.11.2021 № 3135/3176 до рішення Київської міської ради від 05.12.2024 № 416/10224 «Про внесення змін до міської цільової програми «Турбота. Назустріч киянам» на 2025-2027 роки»
  • Про затвердження Порядку надання матеріальної допомоги на часткову компенсацію переоблаштування автомобілів для осіб з інвалідністю внаслідок війни  І та ІІ групи з числа киян-Захисників та Захисниць України, у 2025 році 
  • Про порушення перед комітетом Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій клопотання про присудження Премії Верховної Ради України педагогічним працівникам закладів дошкільної, загальної середньої, професійної  (професійно-технічної) та позашкільної освіти Фої Катерині Олександрівні, Романенко Аліні Оскарівні та Баліцькому Леоніду  
  • Про оголошення природного об'єкта ботанічною пам'яткою природи місцевого значення у м. Києві «Дуб Розкішний»
  • Про оголошення природної території ботанічною пам'яткою природи місцевого значення «Весняна»
  • Про оголошення природного об'єкта ботанічною пам'яткою природи місцевого значення у м. Києві «Дуб на Нивках»
  • Про затвердження Проєкту організації території регіонального ландшафтного парку «Парк «Партизанської слави», охорони, відтворення та рекреаційного використання його природних комплексів та об’єктів