В. Прокопів пропонує створити всеукраїнську платформу Громадського бюджету

Tool items

В. Прокопів пропонує створити всеукраїнську платформу Громадського бюджету

Наразі київська міська влада працює над створенням всеукраїнської платформи Громадського бюджету. Відповідні перспективи найближчим часом планується обговорити з членами уряду та парламенту.  Про це під час публічної лекції «Public Talks. Київ - місто майбутнього»  заявив заступник міського голови — секретар Київради Володимир Прокопів.

“Наразі громадський бюджет реалізується на рівнях ОТГ, міста чи області. Але дійсно є країни, де партисипативний бюджет працює на загальнонаціональному рівні. Мова йде про Португалію, Шотландію та Канаду. Я анонсую, що ми будемо робити все необхідне, щоб Україна теж долучилася до цієї невеликої кількості країн. Адже ініціювання всеукраїнського бюджету участі сприятиме підтримці фінансової децентралізації та розбудові спільнот активних громадян”, - анонсував Володимир Прокопів.

За його словами, це також дозволить діагностувати проблеми, які найбільше турбують громадян та допоможе визначити ефективність органів влади на місцях шляхом моніторингу якості реалізації проектів.

Окрім того, планується вдосконалювати чинні положення Громадського бюджету. Адже наразі проявляються складнощі внутрішньої комунікації, подекуди неякісна експертиза.

“У змінах до положення про Громадський бюджет, які напрацьовуються робочою групою, є цікавий момент. Зараз маємо поділ тільки за категоріями, наприклад, транспорт, чи ЖКГ. Є пропозиція відійти від зосередження уваги голосуючих тільки на поділі по галузях і ввести додаткові критерії, такі як інноваційність, загальнодоступність, бюджетна ефективність проектів. Це дасть переваги інноваційним ідеям та ефективним проектам. Окрім того, є шанс, що так перемагатиме більше саме цікавих інноваційних проектів, а не ті, які ми образно називаємо “латанням дір”, - зазначив керуючий справами секретаріату Київради Ігор Хацевич.

Нагадаємо, на реалізацію проектів ГБ-2018 міська влада виділила 150 млн грн. Загалом цьогоріч мають реалізувати 141 громадську ініціативу. Детально ознайомитися з історією громадського бюджету можна за посиланням: https://gb.kyivcity.gov.ua/news/show/gbk-istoriya-2017-2018

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про перейменування комунального некомерційного підприємства «Олександрівська клінічна лікарня м. Києва» виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
  • Про надання Київському комунальному об’єднанню зеленого будівництва та експлуатації зелених насаджень міста «Київзеленбуд» земельної ділянки у постійне користування для експлуатації та обслуговування зелених насаджень загального користування на вул. Теремківській, 2-а-6 у Голосіївському районі міста Києва (373941376)
  • Про надання КИЇВСЬКОМУ КОМУНАЛЬНОМУ ОБ'ЄДНАННЮ ЗЕЛЕНОГО БУДІВНИЦТВА ТА ЕКСПЛУАТАЦІЇ ЗЕЛЕНИХ НАСАДЖЕНЬ МІСТА «КИЇВЗЕЛЕНБУД» земельних ділянок у постійне користування для облаштування, експлуатації та обслуговування зелених насаджень (парку відпочинку) між просп. Миколи Бажана та вул. Срібнокільською навколо озера Срібний Кіл у Дарницькому
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 07 грудня 2023 року № 7513/7554 «Про затвердження Міської цільової програми забезпечення готовності до дій за призначенням територіальної підсистеми міста Києва Єдиної державної системи цивільного захисту на 2024–2025 роки»
  • Про надання згоди комунальному підприємству «Спеціалізоване управління протизсувних підземних робіт» на знесення та списання підпірної стінки № 4 Протасів Яр за адресою: вул. Докучаєвська, 25 у Солом’янському районі міста Києва