У столиці може з'явитися єдина інформбаза пам'яток культурної спадщини

Прапор України

Tool items

У столиці може з'явитися єдина інформбаза пам'яток культурної спадщини

Сьогодні на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку депутати підтримали створення єдиної інформаційної бази пам'яток культурної спадщини Києва.

Наразі у відкритому доступі є реєстр пам'яток національного та місцевого значення, де розкривається інформація щодо територіального знаходження пам'ятки. Також там є дані про те, на підставі якого документу її внесли до реєстру. Проте, один ресурс, де містилася б вичерпна інформація щодо всіх пам'яток культурної спадщини Києва та їхнього поточного стану — відсутній.

Тож створення єдиного ресурсу сприятиме відкритому доступу громадян до бази даних пам'яток культурної спадщини столиці. Також це дасть можливість створити умови для громадського контролю за збереженням пам'яток культурної спадщини та сприятиме зменшенню кількості порушень законодавства в даній сфері.

«Це важливий і потрібний веб-ресурс. Тут що головне? Буде єдина база всіх пам’яток культурної спадщини Києва. Таких історичних об’єктів у столиці три з половиною тисячі. Будь-хто в онлайн режимі зможе дізнатися про них усе: від форми власності до технічного стану. Приміром, якщо це будинок, ми будемо бачити, що саме в ньому є культурною спадщиною – уся споруда чи лише постамент при вході. Крім того, база міститиме фотографії пам’яток, відомості про дозволи на розміщення на них рекламних носіїв, інформацію про наявні судові спори, про заходи реконструкції, декларації на проведення будівельних робіт. Відтак, такий веб-ресурс унеможливить у Києві ситуації, коли в історичних будівлях ведуться незаконно роботи, а потім це призводить до обвалів та каліцтва робітників», – наголошує голова бюджетної комісії Андрій Странніков.

Адміністратором відповідної бази буде Управління інформаційно-комунікаційних систем та захисту інформації апарату виконавчого органу Київради (КМДА).

Даний проект рішення мають розглянути на пленарному засіданні Київради.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про звернення Київської міської ради до Кабінету Міністрів України щодо забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами на психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові послуги в інклюзивно-ресурсних центрах
  • Про звернення Київської міської ради до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо належного фінансового забезпечення охорони здоров’я
  • Про внесення змін до Комплексної міської цільової програми «Столична культура: 2019-2021 роки», затвердженої рішенням Київської міської ради від 18 грудня року № 457/6508
  • Про контрольну функцію постійних комісій Київської міської ради
  • Про затвердження змін до Міської цільової програми розвитку транспортної інфраструктури міста Києва на 2019-2023 роки
  • Про приватизацію громадянином Косарем Анатолієм Михайловичем земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд у пров. Вербному, 4 у Деснянському районі міста Києва (665002894)
  • Про передачу громадянці Ларкіній Анжелі Василівні у приватну власність земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд у пров. Москвіна, 1А у Голосіївському районі міста Києва (616082299)
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «СОКАР ЕНЕРДЖІ УКРАЇНА» земельної ділянки в оренду для експлуатації та обслуговування автозаправного комплексу на просп. Степана Бандери, 36 в Оболонському районі міста Києва (635463926)
  • Про приватизацію громадянином Хуторненком Артуром Вікторовичем земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд на вул. Левадній, 53 у Дарницькому районі міста Києва (687222800)
  • Про поновлення товариству з обмеженою відповідальністю науково-виробничий центр «ЄВРОДІМ» договору оренди земельної ділянки від 08 лютого 2012 року № 66-6-00601 (571405747)