У Київраді напрацьовують новий регламент

Прапор України біля будівлі Київської міської ради

Tool items

У Київраді напрацьовують новий регламент

Сьогодні на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань регламенту та депутатської етики депутати розглянули проект рішення “Про Регламент Київської міської ради”.

1 грудня 2015 року завершився строк повноважень Київради VII скликання та було відкрито першу сесію VIII скликання. Відповідно до Закону України “Про місцеве самоврядування”, новообрані депутати мають затвердити новий Регламент Київської міської ради.

Документ складається із 46 статей, де закріплено правові засади та основні принципи діяльності Київради. Згідно відповідного проекту рішення, Регламент прийнятий від 12 листопада 2014 року втрачає чинність, він містив 37 статей.

“Ми поставили собі за мету якісно покращити роботу Київради. Намагались передбачити різні ситуації та прописати алгоритм дій, який сприятиме прозорій діяльності депутатського корпусу. В результаті маємо значне розширення функцій. Але при цьому отримали і відповідальність в рази більшу. І я цілком переконаний, що працюватимемо чітко, злагоджено та ефективно, — кожен, відповідно до своїх обов'язків”, — зазначив заступник міського голови- секретар Київради Володимир Прокопів.

За його словами, новий Регламент доповнено окремою статтею про запобігання корупції в Київраді, де прописано, що депутату забороняється вимагати, просити, одержувати подарунки безпосередньо або через інших осіб у зв'язку зі здійсненням ним діяльності, пов'язаної з виконанням функцій місцевого самоврядування.

Також у новому документі чітко прописані аспекти недопущення конфлікту інтересів. У разі виникнення реального чи потенційного конфлікту інтересів, депутат не має права брати участь у прийнятті відповідного рішення Київрадою або будь-якими її органами, а також не має права обговорювати відповідні питання. Повідомляти про конфлікт інтересів, відповідно до нового Регламенту, депутат має не пізніше наступного дня з моменту, коли він дізнався про такий факт.

“Розгляд проектів рішень Київради у другому читанні, порядок голосування на пленарному засіданні, дисципліна на сесії, протокольне доручення головуючого на пленарному засіданні — ці статті також було деталізовано та суттєво розширено. Окрім того, пропонується правка, яка дасть можливість повторно розглядати проект рішення, який не підтримали на чинному пленарному засіданні, на наступній сесії за зверненням суб'єкта подання”, — зауважив секретар Київради Володимир Прокопів.

Також є пропозиції щодо збільшення гласності постійних комісій шляхом публікації на сайті Київради — з 3 до 7 днів, розписано докладно строки оприлюднення інформації про час і місце проведення пленарного засідання та строки оприлюднення порядків денних сесії Київради. Засідання президії може відбуватися за 10 днів до пленарного засідання Київради, а не за 12, як було визначено раніше.

Новий Регламент Київської міської ради напрацьовувався протягом кількох місяців. Суб'єктами подання виступили голова регламентної комісії Київради Олег Макаров заступник міського голови — секретар Київради Володимир Прокопів, та всі 5 голів депутатських фракцій, представлених у КМР.

Зазначений проект рішення вже погодила постійна комісія Київської міської ради з питань місцевого самоврядування, регіональних та міжнародних зв'язків.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про звернення Київської міської ради до Київської обласної ради, Офісу Генерального прокурора України, Національного антикорупційного бюро України, Головного управління Служби безпеки України у м. Києві та Київській області, Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві щодо ситуації навколо протиправного
  • Про звернення Київської міської ради до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо розгляду питання здійснення виплати у вигляді фінансової допомоги пенсіонерам
  • Про погодження призначення Крищенка А.Є. на посаду заступника голови Київської міської адміністрації з питань здійснення самоврядних повноважень
  • Про проходження опалювального сезону 2021/2022 року в м. Києві
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 24 грудня 2020 року № 24/24 «Про бюджет міста Києва на 2021 рік»
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 06.06.2018 № 926/4990 «Про продаж земельної ділянки або права оренди на неї на земельних торгах (аукціоні) для будівництва, експлуатації та обслуговування комплексу для обслуговування автомобілістів на розі Столичного шосе та вул. Лютневої у Голосіївському районі м. Києва» (597949499)
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 26.02.2010 № 44/3482 «Про продаж земельної ділянки на земельних торгах (аукціоні) для будівництва та експлуатації автомийки на вулиці Крайній, земельна ділянка 1-в у Деснянському районі м. Києва» (354929451)
  • Про продаж земельної ділянки на Оболонській площі, 4 у Оболонському районі м. Києва товариству з обмеженою відповідальністю «ОМЕГА5» для експлуатації та обслуговування торговельного павільйону (333860350)
  • Про продаж на земельних торгах земельної ділянки (або права оренди на неї) на вул. Академіка Заболотного, 5-б у Голосіївському районі м. Києва для будівництва, експлуатації та обслуговування механізованого гаража (443499434)
  • Про продаж земельної ділянки на вул. Петропавлівській, 2-б у Подільському районі м. Києва товариству з обмеженою відповідальністю «ПАВІЛЬЙОН ПЕТРОПАВЛІВСЬКИЙ» для експлуатації та обслуговування будівлі громадського харчування та роздрібної торгівлі (211667647)