У Києві затвердили план додаткових заходів для безпечного закриття сміттєвого полігону №5

Tool items

528

У Києві затвердили план додаткових заходів для безпечного закриття сміттєвого полігону №5

Сьогодні  на пленарному засіданні Київської міської ради депутати прийняли рішення, що включає перелік додаткових заходів, спрямованих на проведення реконструкції та рекультивації (безпечного закриття) полігону №5 у с. Підгірці Обухівського району Київської області.

Також сьогодні депутати проголосували за виділення коштів на потреби селищних громад, що проживають по сусідству з полігоном.  За словами заступника голови КМДА Петра Пантелеєва, місто не відходить від обраного курсу – закриття сміттєзвалища.

«У жовтні 2016 року ми прийняли рішення про закриття полігону і за цей період ми виконали низку необхідних робіт - встановили систему очищення фільтрату (шкідливої речовини, що утворюється в результаті потрапляння опадів у «тіло» полігону), яка наразі обробляє 350 кубометрів на добу, впорядкували питання землі під полігоном. Є перелік пунктів, які не вдалося виконати через низку причин і нам доводиться змінювати терміни. Сьогоднішнім рішенням ми формуємо більш точні та актуальні технічні заходи, які базуються на дослідженнях та оцінках, які підкріплені договорами з підрядними організаціями тощо», - зауважив Петро Пантелеєв.

До переліку заходів включені роботи з укриття схилу полігону інертним ґрунтом, що має позбавити територію біля полігону неприємного запаху. Також в планах завершення робіт із посилення дамби, яка не дасть в подальшому вилитись у навколишнє середовище фільтрату. На меті й збільшення потужності системи переробки фільтрату до 600 кубометрів на добу.

«Вже наступного року ми плануємо розпочати першу чергу рекультивації. Паралельно проводитиметься масштабна робота, що стосується будівництва альтернативи – сміттєпереробного заводу. Я також хочу наголосити, що й після повного закриття міська влада контролюватиме стан полігону», - пояснив посадовець.

Рішення підтримали 78 депутатів.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про прийняття до розгляду проекту рішення Київської міської ради «Про бюджет міста Києва на 2019 рік»
  • Про прийняття до розгляду проекту рішення Київської міської ради «Про внесення змін до Програми економічного і соціального розвитку міста Києва на 2018-2020 роки, затвердженої рішенням Київської міської ради від 21 грудня 2017 року № 1042/4049»
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 03 березня 2016 року № 116/116 «Про затвердження міської цільової програми «Турбота. Назустріч киянам» на 2016 - 2018 роки»
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 21 грудня 2017 року № 1043/4050 «Про бюджет міста Києва на 2018 рік»
  • Про проведення в місті Києві міжнародної бієнале сучасного мистецтва Manifesta у 2022 році
  • Про внесення змін до міської цільової програми «Соціальне партнерство» на 2016 - 2018 роки, затвердженої рішенням Київської міської ради від 11 лютого 2016 року № 89/89
  • Про визнання таким, що втратило чинність, рішення Київської міської ради від 17 червня 2010 року №974/4412 «Про затвердження Правил виклику для населення бригад швидкої медичної допомоги, спеціалізованої психіатричної допомоги, пунктів невідкладної медичної допомоги, дільничних лікаря-терапевта, лікаря-педіатра та лікаря-спеціаліста амбулаторно-
  • Про затвердження Міської цільової програми «Управління об’єктами комунальної власності територіальної громади міста Києва на 2019 — 2021 роки»
  • Про передачу в оренду ОБСЛУГОВУЮЧОМУ КООПЕРАТИВУ «ЖК «НАУКОВИЙ» земельної ділянки для завершення будівництва багатоквартирного житлового будинку на вул. Петропавлівській, 40 у Подільському районі м. Києва Д-9212
  • Про затвердження Комплексної міської цільової програми екологічного благополуччя міста Києва на 2019 - 2021 роки