У Києві розроблять проект землеустрою для Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні

Tool items

У Києві розроблять проект землеустрою для Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні

Сьогодні на пленарному засіданні Київської міської ради депутати підтримали надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки Національному меморіальному комплексу Героїв Небесної Сотні — Музей Революції Гідності.

Відповідно до рішення, передбачається розробка проекту землеустрою для Музею Революції Гідності на Алеї Героїв Небесної сотні, 3 у Печерському районі орієнтовною площею 1,23 га. На відповідній земельній ділянці планується будівництво, експлуатація та обслуговування меморіально-музейного комплексу.

“Ми усі були учасниками Революції Гідності і створення цього музею, музею пам’яті, музею розуміння тих процесів, які відбувались в українському суспільстві, є важливим. Президент виступив ініціатором створення такого музею, він виступає за проведення широкомасштабного міжнародного конкурсу щодо створення такого музею. У кожній столиці є історична пам’ятка, яка об’єднує покоління, куди приходять, де пам’ятають про різні події, що змінили світ. Ми знаємо історію Берлінської стіни, історію падіння веж-близнюків у Нью-Йорку. Усі ці місця є важливими для усвідомлення сучасних поколінь, для навчання майбутніх поколінь, щоб об’єднувати, шукати порозуміння і розвивати свою країну. Таким місцем в Україні має стати Музей Революції Гідності”, - зауважив заступник глави Адміністрації Президента України Дмитро Шимків.

“Єдиним місцем, що відповідає всім вимогам, містобудівній логіці та історичній зумовленості для створення музею, є земельна ділянка на Алеї Героїв Небесної Сотні, 3. Після Революції Гідності, Майдан Незалежності для кожного українця, без перебільшення, став сакральним місцем. Це вже не просто центр столиці, це - символ свободи. Нас з вами обрали кияни, саме вони стали рушійною силою Євромайдану, Революції гідності. І нині, більшість жителів столиці хочуть бачити на Алеї Небесної сотні - Меморіал”, - наголосив заступник міського голови — секретар Київради Володимир Прокопів.

Він також зазначив, що вкрай важливо розробити проект землеустрою, адже зусиллями волонтерів та Інституту національної пам’яті зібрано майже дві тисячі артефактів, які потребують певних умов для збереження, реставрації й експонування. Наразі вони тимчасово зберігаються в непристосованих умовах у Музеї Івана Гончара та Музеї історії України у Другій світовій війні. Але музеям бракує площ навіть для своїх збірок. Крім того, Музей Революції Гідності має стати культурно-просвітницьким майданчиком.

“Наше завдання не просто виставити експонати чи створити музей фактажу конкретної події. Це буде меморіальний комплекс, який дасть можливість здійснювати ті чи інші конференції, круглі столи, гарячі обговорення суспільного життя. Це буде університет майдану, філософія свободи і гідності багатьох наших подій, які і ми пережили, і наші діди, здобуваючи свободу для нас”, - зазначив міністр культури України Євген Нищук.

Рішення підтримали 103 депутати.  

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про звернення Київської міської ради до Кабінету міністрів України та Міністерства оборони України щодо збільшення обсягів бронювання військовозобов’язаних працівників КАРС «Київська служба порятунку»
  • Про звернення Київської міської ради до Кабінету Міністрів України щодо внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 27.01.2023 № 76 «Деякі питання реалізації положень Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» щодо бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час».
  • Про внесення змін та доповнень до Регламенту Київської міської ради, затвердженого рішенням Київської міської ради від 04.11.2021 № 3135/3176 та Положенням про постійні комісії Київської міської ради, затвердженого рішенням Київської міської ради від 29.02.2024 № 7796/7837
  • Про затвердження Угоди про підготовку кредитного фінансування
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 20 січня 2022 року № 4175/4216 «Про затвердження міської цільової програми з організації військової служби, виконання військового обов’язку, мобілізаційної підготовки і територіальної оборони у місті Києві «Захисник Києва» на 2022‒2024 роки»
  • Про безоплатне прийняття з державної власності до комунальної власності територіальної громади міста Києва окремого індивідуально визначеного майна
  • Про передачу громадянину Саржицькому Володимиру Олександровичу у приватну власність земельної ділянки для колективного садівництва на вул. Чорничній, 2-а (ОБСЛУГОВУЮЧИЙ КООПЕРАТИВ «САДІВНИЧИЙ КООПЕРАТИВ «ВІКТОРІЯ») у Дарницькому районі міста Києва, мікрорайон Осокорки (496273709)
  • Про передачу громадянину Кирилову Павлу Валентиновичу у приватну власність земельної ділянки для колективного садівництва на вул. Підбірній, 2 (ОБСЛУГОВУЮЧИЙ КООПЕРАТИВ «САДІВНИЧИЙ КООПЕРАТИВ «ВІКТОРІЯ») у Дарницькому районі міста Києва, мікрорайон Осокорки (392721044)
  • Про передачу громадянину Савінову Володимиру Миколайовичу у приватну власність земельної ділянки для колективного садівництва на вул. Чорничній, 3 (ОБСЛУГОВУЮЧИЙ КООПЕРАТИВ «САДІВНИЧИЙ КООПЕРАТИВ «ВІКТОРІЯ») у Дарницькому районі міста Києва, мікрорайон Осокорки (506127465)
  • Про поновлення акціонерному товариству «ДЕРЖАВНИЙ ОЩАДНИЙ БАНК УКРАЇНИ» договору на право тимчасового користування землею на умовах оренди від 18 червня 1999 року № 69-5-00024 для експлуатації та обслуговування будинку відділення № 5394 банку на вул. Вадима Гетьмана, 26-а у Солом'янському районі м. Києва (340576892)