У Києві планують оголосити шість природних об’єктів ботанічними пам’ятками природи місцевого значення

Tool items

У Києві планують оголосити ботанічними пам’ятками природи місцевого значення шість природних об’єктів.

За словами депутатки Київської міської ради, членкині постійної комісії з питань охорони здоров'я та соціальної політики Олесі Пинзеник, метою ініціативи щодо надання статусу ботанічних пам’яток природи місцевого значення природним об’єктам є прагнення створити належні умови для збереження цінних історичних та екологічних екземплярів рослинного світу, які знаходяться на цих територіях.

«Велику значущість цих територій становлять популяції рідкісних рослин, у тому числі, які занесені до Червоної книги України та охороняються згідно з Додатком 1 до Бернської конвенції про охорону дикої флори та фауни і природних середовищ існування в Європі. Серед них – сон широколистий, сон чорніючий, лілія лісова та зозулині сльози серцелисті. Деякі з рослин мають лікарські властивості. Необхідно дбати про охорону природних об‘єктів та рідкісних видів рослин, оскільки вони також є важливим аспектом екосистеми міста», – зазначила Олеся Пинзеник.

Так, новий статус планують надати:
– території Білодібровного лісництва «Чарівна» КП «Дарницьке лісопаркове господарство», орієнтовною площею 0,1 га;
– території «Орхідейна», загальною площею 0,22 га, в межах захисної смуги озера Лебедине в шостому мікрорайоні житлового масиву Позняки у Дарницькому районі;
– території Святошинського лісництва «Гронянка» КП «Святошинське лісопаркове господарство», орієнтовною площею 0,5 га;
– території Святошинського лісництва «Зозулин Яр» КП «Святошинське лісопаркове господарство», загальною площею 0,5 га;
– території Броварського лісництва «Броварська пуща» КП «Дарницьке лісопаркове господарство», орієнтовною площею 0,8 га;
– території Білодібровного лісництва «Сонячна» КП «Дарницьке лісопаркове господарство», орієнтовною площею 0,1 га.

Депутатка додала, що необхідно посилити контроль у галузі збереження рідкісних об‘єктів рослинного світу, в тому числі тих, які занесені до природоохоронних списків та проводити нагляд за дотриманням відповідних заходів з їх збереження на території Києва.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про відмову громадянці Пікаловій Оксані Вікторівні у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у приватну власність для індивідуального гаражного будівництва на вул. Щербаківського Данила у Шевченківському районі міста Києва (201652330)
  • Про відмову ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «КІСТОУН ГРУП» у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду для будівництва, експлуатації та обслуговування житлового комплексу з вбудовано-прибудованими приміщеннями, паркінгом та готельно-офісним центром на вул. Охтирській у Солом’янському
  • Про відмову громадянину Бардадиму Ігорю Ігоровичу у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва і обслуговування жилого будинку біля будинку № 1 по вул. М. Рильського у Голосіївському районі міста Києва (310129046)
  • Про відмову громадянину Савіну Олексію Генадійовичу у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва і обслуговування житлового будинку у Печерському районі міста Києва (568101716)
  • Про відмову громадянину Савіну Олексію Генадійовичу у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва і обслуговування житлового будинку у Печерському районі міста Києва (340166976)