У Києві обговорили питання соціального супроводу під час інклюзивного навчання

Tool items

Питання соціального супроводу у період інклюзивного навчання обговорили в рамках проведення круглого столу «Супровід під час інклюзивного навчання у м. Києві».

Про це повідомила депутатка Київської міської ради, голова Постійної комісії з питань охорони здоров’я та соціальної політики Марина Порошенко. 

За її словами, інклюзивне навчання забезпечує дитину з особливими освітніми потребами доступом до якісної освіти в умовах звичайних шкіл та садочків, враховуючи її можливості та потреби. При цьому частина дітей потребує послуги соціального супроводу.

«Усвідомлюючи важливість такої послуги, ще у 2017 році ми ініціювали зміни до ряду законодавчих актів. Зокрема до Закону України «Про повну загальну середню освіту», Закону України «Про дошкільну освіту» та до Порядку організації інклюзивного навчання у загальноосвітніх навчальних закладах, щодо забезпечення соціального супроводу дітей зі складними порушеннями розвитку під час інклюзивного навчання. Тоді було визначено, що асистентом дитини можуть бути соціальні робітники, батьки або уповноважена ними особа, за умови обов’язкового проходження спеціальної підготовки, що підтверджується відповідним документом», – сказала Марина Порошенко.

У зв’язку з тим, що у 2019 році був прийнятий Закон України «Про соціальні послуги» послуга супроводу під час інклюзивного навчання була визначена як соціальна. Міністерством соціальної політики України було розроблено проєкт Державного стандарту супроводу під час інклюзивного навчання, який визначив порядок надання цієї послуги. Пілотний проєкт з впровадження послуги був успішно апробований у Вінницькій, Дніпропетровській та Харківській областях, але ще не був запроваджений у столиці.

«За даними Департаменту освіти і науки КМДА, на сьогодні у столиці послуги соціального супроводу під час інклюзивного навчання потребують 113 учнів загальноосвітніх шкіл та 49 вихованців садочків. І ми повинні максимально швидко зробити все можливе, щоб діти нарешті почали отримувати цю послугу», – наголосила голова постійної комісії.

До участі в роботі круглого столу «Супровід під час інклюзивного навчання у м. Києві» були запрошені представники Міністерства соціальної політики, Департаменту освіти і науки КМДА, управлінь праці та соціального захисту населення районних державних адміністрацій м. Києва, Київського міського центру соціальних служб, а також учасники проєкту апробації державного стандарту супроводу з Дніпропетровської та Вінницької областей, депутати Київської міської ради, громадські організації, батьки дітей з особливими освітніми потребами.

Також учасники круглого столу, серед ключових, виділили питання підготовки соціальних працівників для надання послуги супроводу в інклюзивному навчанні на базі Територіальних центрів соціального обслуговування населення. Вже з 1 липня 2021 року ці працівники розпочнуть навчання у Київському міському центрі соціальних служб за програмою підготовки, розробленою Національним педагогічним університетом ім. М. Драгоманова. Крім того, учасники домовилися про співпрацю з представниками Вінницької та Дніпропетровської областей та громадськими організаціями міста Києва щодо вдосконалення програми підготовки асистента дитини під час інклюзивного навчання.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про організаційні заходи щодо збереження об’єктів ХІХ-ХХ століття (історичних будівель) на території міста Києва, яким може загрожувати знищення або пошкодження
  • Про внесення змін до переліку та персонального складу постійних комісій Київської міської ради ІХ скликання
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ПРП МЕДІА ГРУП" та ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "РРП ГРУП" в оренду земельної ділянки для експлуатації та обслуговування існуючих будівель на вул. Козелецькій,24-ж у Солом'янському районі міста Києва (534539758)
  • Про створення центрів раннього втручання у місті Києві
  • Про розробку та затвердження Порядку супроводу під час інклюзивного навчання у місті Києві
  • Про відмову товариству з обмеженою відповідальністю «ЮНІКАРГО УКРАЇНА» в поновленні договорів оренди земельних ділянок для будівництва житлового будинку з паркінгом та для організації будівельних робіт на вул. Казимира Малевича, 44, 46 у Голосіївському районі м. Києва
  • Про надання КИЇВСЬКОМУ ПРОФЕСІЙНОМУ ЛІЦЕЮ ТРАНСПОРТУ земельної ділянки в постійне користування для експлуатації та обслуговування гуртожитку на вул. Інженера Бородіна, 4 у Дніпровському районі міста Києва (693334102)
  • Про надання ПРИВАТНОМУ АКЦІОНЕРНОМУ ТОВАРИСТВУ «НАЦІОНАЛЬНА ЕНЕРГЕТИЧНА КОМПАНІЯ «УКРЕНЕРГО» дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у постійне користування для розміщення, експлуатації та обслуговування будівель і споруд об'єктів передачі електричної та теплової енергії у Голосіївському районі міста
  • Про надання ПРИВАТНОМУ АКЦІОНЕРНОМУ ТОВАРИСТВУ «НАЦІОНАЛЬНА ЕНЕРГЕТИЧНА КОМПАНІЯ «УКРЕНЕРГО» дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у постійне користування для розміщення, експлуатації та обслуговування будівель і споруд об'єктів передачі електричної та теплової енергії у Голосіївському районі міста
  • Про надання ПРИВАТНОМУ АКЦІОНЕРНОМУ ТОВАРИСТВУ «НАЦІОНАЛЬНА ЕНЕРГЕТИЧНА КОМПАНІЯ «УКРЕНЕРГО» дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у постійне користування для розміщення, експлуатації та обслуговування будівель і споруд об'єктів передачі електричної та теплової енергії у Голосіївському районі міста