У Києві можуть запровадити базовий фінансовий норматив для садочків столиці

Tool items

У Києві можуть запровадити базовий фінансовий норматив для садочків столиці

Сьогодні на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань освіти, науки, сім’ї, молоді та спорту депутати підтримали впровадження нового механізму фінансування дошкільних закладів. 

Відповідно до проекту рішення, місто буде фінансувати не заклад, а закуповуватиме саму освітню послугу для кожної дитини. Таке рішення розширить можливості маленьких киян на здобуття дошкільної освіти в закладах різної форми власності та дозволить зменшити чергу в дитсадки. 

«Політика міста стає більш дитиноцентричною, адже дане рішення дозволить фінансувати перебування маленького киянина у садочку будь-якої форми власності. Після консультацій та напрацювань з європейськими експертами було розроблено даний проект рішення, в основу якого лягло поняття базового фінансового нормативу. Зокрема він визначає вартість освітньої послуги для кожної дитини, яку місто може направити «за дитиною» в дошкільний заклад будь-якої форми власності», - повідомила голова комісії Ганна Старостенко.

За її словами, це дозволить зменшити черги до закладів дошкільної освіти, а також завдяки конкуренції покращить надання освітньої послуги в дитячих садках.

«Аналогічний механізм працює сьогодні практично у всіх цивілізованих країнах світу. Здорова конкуренція серед дошкільних закладів сприятиме їх кращій роботі, а отже більш якісному наданню послуг», - пояснила голова комісії.

Проект рішення розроблено в загальному контексті реформування освіти України. У разі прийняття Київрадою, механізм «Гроші ходять за дитиною» може запрацювати вже з січня 2019 року.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про внесення змін до міської цільової програми з організації військової служби, виконання військового обов’язку, мобілізаційної підготовки і територіальної оборони у місті Києві «Захистник Києва» на 2022-2024 роки, затвердженої рішенням Київської міської ради від 20.01.2022 № 4175/4216
  • Про погодження призначення Андронова В.Є. на посаду заступника голови Київської міської державної адміністрації з питань здійснення самоврядних повноважень
  • Про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Києва» у 2022 році
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 15 квітня 2022 року №4571/4612 "Про особливості перейменування об'єктів міського підпорядкування, назви яких пов'язані з російською федерацією та/або її союзниками (сателітами), під час дії воєнного стану, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022
  • Про відновлення роботи автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті міста Києва незалежно від форм власності
  • Про деякі питання надання комунальних послуг ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ» в місті Києві
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 23 червня 2011 року N 242/5629 «Про встановлення місцевих податків і зборів у м. Києві»
  • Про відмову громадянину Денисенку Денису Олександровичу у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд у Голосіївському районі міста Києва (663450129)
  • Про надання громадянину Угринюку Тарасу Богдановичу дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд на вул. Тепличній у Святошинському районі міста Києва (330131494)
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 13 березня 2022 року № 4544/4585 «Про утворення комунальної установи виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) «Централізована закупівельна організація міста Києва»