Стенограма пленарного засідання 10.07.03р.

Tool items

КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА

IV сесія ХХIV скликання

 

 

 

 

Стенограма

пленарного засідання

10.07.03

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Головуючий: Міський голова

О.Омельченко

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

м.Київ

 

 

  <---   10 Июля  10 ч 35 м 09 с  ----   Второй стенограф   --->

 

Доброго дня, шановні депутати, шановні запрошені.

Кворум є. Дозвольте привітати наших шановних депутатів, хто відсвяткував свій день народження: Даніель Таірович Карабаєв - відсутній в залі, Наталя Василівна Шиманська, Петро Степанович Шилюк, вітайте його; Микола Якович Пінчук, вітайте Миколу Яковича Пінчука; Володимир Іванович Гриненко, Андрій Миколайович Странніков, вітайте; Володимир Володимирович Головач, вітайте.

Шановні депутати, я прошу до уваги. Так трапилося, що наші депутати втратили рідних найближчих людей, маю на увазі, Карабаєв матір, а Збуржинський - батька. Вони сьогодні відсутні, зайняті похоронами. Ми співчуття їм висловлюємо кожен окремо і всі разом. Доручення Володимир Борисович має щодо преси, висвітлити це  співчуття в пресі. А я запропонував би по нашому християнському православному звичаю вшанувати  пам"ять батька й матері наших колег-депутатів хвилиною мовчання.

Дякую. Прошу присісти. А життя продовжується. Люди народжуються.

 

  <---   10 Июля  10 ч 38 м 13 с  ----   Второй стенограф   --->

 

Діти, потім стають дорослими. Хто з іменинників був відсутній, маю на увазі Гриненка і ще когось не було. Відсутній Гриненко. Зате Кір"ян появився,  зараз зареєструється і стане 63 в нас. Де Гриненко? Прошу відсутніх депутатів секретаріату пофамільно  та з причиною подати мені, щоб ми знали кого нема й чому нема. Попередні такі дані: Овчар - відрядження, Россада - дійсно в відрядженні в Криму. Ми домовились з Куніциним на 10 тис.тонн пшениці нового врожаю, бо старого врожаю нема. Петік  в відпустці, Єрмак - відпустка, присутній. Це приклад беззавітного служіння власному народу на прикладі Єрмака. Відсутній, але присутній (оплески). Фоменко - відпустка, Борисенко - відпустка.  Інших відзначайте.

Шановні депутати, зареєстровано в залі 64 депутати. Кворум є. Є пропозиція розпочати пленарне засідання нашої сесії. Не буде інших пропозицій? Не буде інших пропозицій. Я дякую. Розпочинаємо роботу. У вас на руках, шановні депутати, є  проект про порядок денний пленарного засідання ІУ сесії Київської міської ради  ХХІУ скликання 10 липня поточного 2003 року. Я хочу нагадати вам і звернутись з проханням провести пленарне засідання  і врахувати нашу домовленість щодо формування порядку денного. Всі питання, які ви бачите на стор.1-й, так у мене, 2-й, 3-й, 4-й, 5-й, 6-й, 7-й, пройшли  по Регламенту від Президії і на пленарне засідання

 

  <---   10 Июля  10 ч 41 м 13 с  ----   Второй стенограф   --->

і ми домовлялися, що ми голосуємо як за основу. Потім кожен депутат має право доповнити. Це депутатське право. Ми доповняємо і затверджуємо в цілому. Потім кожне питання, яке озвучується головою, підлягає пропозиції і в тому числі зняти, або дискусії. Так ми домовлялися минулого разу тому, що до минулого разу ми після затвердження за основу починали знімати. Пам"ятаєте, так? Тому прохання до вас: як домовлялися, запропонований проект рішення я прошу проголосувати  як за основу. Перше голосування. Техніку, будь ласка.

Голосування:

за-65, проти-0, утр.-1, не гол.-3. Всього 69. Рішення прийнято. В залі  66 зареєстровано. Техніка, перевірте себе. Дякую.

Прошу депутатів вносити доповнення до проголосованого за основу. Доповнення.

Табло: Щербаков, 24-й.

Щербаков: Я з приводу доповнення маленьке уточнення.  І прийняття за основу, і доповнення, якщо вони голосуються окремо, це є процедурні питання і для ухвалення рішень потрібно  31 голос.  Цього достатньо для того, щоб прийняти за основу і щоб включити додаткове питання. А от коли будемо голосувати в цілому проект рішення порядку денного як рішення, тоді потрібно 46 голосів. Це таке уточнення.

Головуючий: Дякую. 28-й, Шиманська.

Шиманська: Шановний Олександре Олександровичу, шановні колеги. Я прошу внести до порядку денного питання проект рішення "Про створення  комунального підприємства "Київський міський центр екологічних проблем". Цей центр створюється на виконання останнього розпорядження про новий порядок надання земельних ділянок. Він буде робити оцінку впливу на оточуюче  середовище об"єктів

 

  <---   10 Июля  10 ч 44 м 13 с  ----   Второй стенограф   --->

 

і робити всі ті речі, які стосуються екологічних проблем при наданні  земельних ділянок, при розробці проектів і буде ця робота таким чином узагальнена і надана  одній організації.

Головуючий: Шановні депутати. Поступила пропозиція депутата Шиманської про створення комунального підприємства "Київський міський центр екологічних проблем". Воно провізовано: Карабаєв, Лисов, Фоменко, Муховиков, Харлим, Ярема 08.07. Ставиться на голосування за включення  до порядку денного  пропозиції депутата Шиманської. Прошу голосувати  або за, або проти.

Голосування: за-51, проти-8, утр.-3, не гол.-9. Рішення прийнято.  Включено ваше питання в порядок денний і роздать всім, відразу розмножити те, що було в мене в руках і роздать. Зубко, 64-й.

Зубко: Шановний Олександре Олександровичу, шановні колеги. Я хотів би сказати, що за останні 3 дні на  депутатів була винесена така кількість рішень, які, в принципі, неможливо розглянути. В зв"язку з цим депутатська група блоку "Наша Україна" в Київській міській раді підготувала заяву, в якій наголошується, що останнім часом в практику підготовки і проведення пленарних засідань увійшло внесення в порядок денний питань з грубим порушенням Регламенту. А саме, в порядок денний вносяться питання без рішень профільних комісій та узгодження з юристами. Проекти рішень не надаються депутатам  у встановлені Регламентом строки. Так, при підготовці пленарного засідання сьогоднішнього допущено такі порушення: своєчасно не роздано порядок денний. Взагалі не було роздано депутатам біля 30-ти проектів рішень. Тільки сьогодні їх роздали. Проекти рішень без розгляду фахових  комісій роздано 13. Без додатків - 2. Без підпису суб"єктів подання - 8. Зважаючи на допущені порушення, ми вважаємо, що ми не можемо  розглядати згідно Регламенту, бо не витримані регламентні норми і тому ми пропонуємо відправити на доопрацювання такі питання:

Головуючий: Я вибачаюсь, проголосуємо порядок денний, а потім будете пропонувати  що зняти. Я обіцяв не порушувати і порушувати не буду. Тому першу частину сприйняли. Я дякую.

Зубко: Олександр Олександрович, ми не пропонуємо зняти.

Головуючий: Юрій Петрович, я вам  дякую.

 

  <---   10 Июля  10 ч 47 м 13 с  ----   Седьмой стенограф   --->

 

-Зубко: Ми не пропонуємо вам...

-Головуючий: Ми сприйняли першу частину, вона має підстави об"єктивні і суб"єктивні. Об"єктивні в тому, що ми ніколи не проводили сесію 10 поточного місяця після проведення сесії 26. Тому, у нас дійсно, були деякі труднощі пов"язані з тим, що ми почали Президію у четвер, а потім зробили перерву і завершили її у вівторок. Тобто, часу було обмаль, дефіцит - є таке поняття і це було. Ви правий. Ми сприйняли першу частину, а другу, я прошу вас взяти слово повторне, після затвердження порядку денного. Як ми і домовлялися кожне питання конкретно, я дам право депутату коротко мотивувати: зняти його, довивчити, поставити додатково на голосування і т.і. Можна так погодитись? Дякую. 1-й, Прогнімак.

-Прогнімак: У меня небольшое дополнение к пункту з-13, по земле. Пункт 67. Речь идет об отводе 11 га фирме "Зеленый бор". Но, у меня на руках и в 90 разможено, я могу роздать депутатам, инвестиционный договор, между этой фирмой и Голосеевским районом, и письмо...

-Головуючий: Це теж питання, я вибачаюсь, шановний... Це теж питання, як воно було і у депутата Зубко. Я дам вам повторно слово, ви натиснете кнопку... Це ви не доповнюєте додатково, так як Шиманська. Я вам дам слово обов"язково. Ми домовились.

Мартинюк, 83-й.

-Мартинюк: Від імені фракції хотів би висловити свою думку стосовно питання 4-в розділ 175, стосовно цілісно-майнового комплексу пансіонат "Дніпро".

-Головуючий: Володимир Андрійович, попрошу це зробити теж після затвердження. Для всіх однаковий підхід.

Лисов, прошу.

-Лисов: Я прошу внести сьогодні до порядку денного проект рішення "Про передачу нежитлового будинку № 22/1 літ. А на просп. 40-річчя Жовтня" з комунальної власності...

-Головуючий: Дайте мені, будь ласка, на руки,

 

    <---   10 Июля  10 ч 50 м 13 с  ----   Второй стенограф   --->

 

щоб ми могли розмножити, дайте мені. Я озвучу. Шановні депутати, пропозиція депутата Лисова додатково включити до передачі  нежилого будинку № 22/1 літера А 40-річчя Жовтня. Воно пройшло Регламент, провізовано Данькевичем, Харлимом, Яреми не бачу візу, внизу є для Яреми -  віза юриста. Тому прошу начальника відділу подивитися візу юриста і дати на розмноження всім депутатам. Я прошу підготувати техніку. Є пропозиція внести  в порядок денний пропозицію депутата Лисова.

Прошу проголосувати.

Голосування:

за-47, проти-10, утр.-3, не гол.-16. Рішення прийнято. Роздайте, будь ласка, швиденько, щоб  депутати могли  підготуватися, а ми  ці, що включаємо додатково, будуть в кінці питань  або земельних, або власності і ви встигнете це зробити. Арканова, 56-й. Більше  на табло бажаючих нема. Будь ласка. Помилково.

Шановні депутати. Ми проголосували додатково дві пропозиції депутатів. Таким чином, в нас є всі підстави проголосувати  проект рішення в цілому. Ставлю на голосування.

Голосування: за-59, проти-2, утр.-10, не гол.-5. Рішення прийнято. Дякую.

Володимиру Івановичу Гриненку вручіть квіти.

Шановні депутати.

 

  <---   10 Июля  10 ч 53 м 13 с  ----   Седьмой стенограф   --->

 

Питання, які були і перенесені з минулого пленарного засідання.

1. "Положення про головні управління, управління та інші структурні підрозділи виконавчого органу Київради (КМДА) ІІ читання".

Ми підготували матеріали. Вони пройшли юридичне обгрунтування. Повинен вам сказати, юристи працювали добре. І останнє засідання юристів відбулося вчора, в межах 19 годин, коли ми завершили роботу, я прийняв юристів і Володимира Борисовича і матеріали, ці на наш погляд, не мають юридичних вад. Стилісти може десь кому не поставили, ми доопрацюємо. Комісії пройшли всі, профільні. Якби ви погодились, ми могли би проголосувати в другому читанні. Можна? Дякую. Ставлю на голосування. Прошу до уваги. Голосується рішення сесії.

Голосування:

за-63, проти-3, утр.-3, не гол.-6. Рішення прийнято.

Враховуючи, що без зауважень друге читання, юристи мені підказали, що це і останнє читання. Тобто, як рішення нашої сесії.

2. "Про затвердження Положення про контрольну комісію Київради з питань приватизації".  Питання давнє, обгрунтоване. Скільки ми його розглядали? Рік. Рік ми його розглядали. Завершуємо рік 10 липня? Голосуємо? Ставимо на голосування. Прошу голосувати.

Голосування:

за-69, проти-2, утр.-3, не гол.-2. Рішення прийнято.

Пункт 3 "Про дозвіл на створення органу самоорганізації населення комітет мікрорайну "Відрадний".

 

  <---   10 Июля  10 ч 56 м 13 с  ----   Седьмой стенограф   --->

 

Голосуємо? Прошу, проголосуйте.

Голосування:

за-73, проти-1, утр.-1, не гол.-1. Рішення прийнято. Дякую.

"Про дозвіл на створення органу самоорганізації населення комітет мікрорайону "Лук"янівський". Голосуємо? Прошу, проголосуйте. Комов, будь ласка, 88-й.

-Комов: Є лист від Шевченківської районної ради, вони просять не виносити це питання без погодження з районною радою. Відкласти до погодження з районною радою. І депутат Голиця теж підтримує, це в його окрузі.

-Головуючий: Депутат Голиця, будь ласка.

-Голиця: На минулому сесійному засіданні саме так і ставили питання, щоб погодити з районною радою, а потім проголосувати.

-Головуючий: Ви пропонуєте це питання зняти?

-Голиця: Погодити з районною радою. Відкласти.

-Головуючий: Є пропозиція відкласти питання 4 по Лук"янівському мікрорайону. Депутат Комов і депутат Голиця. Голосується за зняття. Але район просить утриматись.

Голосування:

за-53, проти-5, утр.-8, не гол.-9. Рішення прийнято.

Знімається питання 4 по Лук"янівському на користь депутатів та прохання Шевченківського району.

6 "Про затвердження умов організації та проведення конкурсу на перевезення...."

Я вибачаюсь, у мене 5 питання під питанням, я попрошу перенести його на кінець.

5. "Про заходи щодо поліпшення роботи по організації дорожнього

 

    <---   10 Июля  10 ч 59 м 13 с  ----   Второй стенограф   --->

 

руху розвитку мережі паркінгів, автостоянок, парковок та інших об"єктів дорожнього сервісу в місті Києві". Готував Володимир Іванович Гриненко. Шановні депутати.  Я вранці сьогодні перед сесією опрацьовував кінцевий варіант порядку денного і  зателефонував старості  районів наших, а їх у нас 10, Романюку  Григорію Миколайовичу. І Романюк Григорій Миколайович поскаржився на те, що ми, ми - це я і Яловий, не організували  погодження з районами  цього проекту рішення. 10 районів, які Ви представляєте, в середньому 9 депутатів від району. В мене яке є прохання до вас.  Цей пункт 5 перенести сьогодні ж на слухання, але не 5-м, а під кінець. Чому? Я доручив  Володимиру Борисовичу відправити цей проект рішення Романюку, як старшому над головами районів, це в нас є такий. І якщо голови районів будуть мати думку теж однакову, ми сьогодні проголосуємо. Якщо  будуть зауваження, ми їх прочитаємо, можливо, врахуємо. Можна пункт №5 залишити в порядку денному і розглянути  дещо пізніше після  розгляду інших питань, які проголосовані. Я вибачаюсь, зреагували голови районів швидко. Є повідомлення  від Романюка, що встигли опрацювати з головами районів та  голови районів дали погодження, це я знову повторюю для плівки, бо в нас залишаються  всі документально  справи, які в цій залі. Пропозиція є проголосувати це рішення. Прошу підготувати техніку і не шуміти. Я вибачаюсь,

Голосування:

 

  <---   10 Июля  11 ч 02 м 13 с  ----   Второй стенограф   --->

 

за-54, проти-9, утр.-3, не гол.-11. Рішення прийнято. Дякую.

Присяжнюк, 5-й.

Присяжнюк: Шановний Олександре Олександровичу. Я дуже вдячний, що ви мені після дали слово. Наша комісія не підтримала даний проект рішення. Крім того, в ньому є помилки просто в текстовій частині. Тому що, наприклад, перший пункт: реорганізувати комунальні підприємства "Київпастранс"  шляхом виділення  з  його складу служби  по будівництву і експлуатації гаражів. Немає в "Київпастрансі" такої служби, в принципі, немає. Тому Навіть з стилістичної точки зору цей проект  рішення треба підправити, це перше. По-друге, на наш погляд, такий підхід абсолютно не обгрунтований, немає техніко-економічного обгрунтування, немає ніякої доцільності створення такого окремого комунального підприємства, про що і виступила фракція "Наша Україна", де заявила, що, на превеликий жаль, ми часто створюємо комунальні  підприємства, які потім працюють не ефективно, а ми створюємо поспішно, не враховуючи того, що не пророблені техніко-економічні обгрунтування для створення таких підприємств. А якщо мова йде про те, що потрібно із  Монтекса передати світлофорне господарство, то ми можемо ці світлофорні господарства передати в той же  Київпастранс, або в інше комунальне підприємство, яке на сьогоднішній день в нас існує. Дякую.

Головуючий: Це питання принципове. Це все можна, тільки коли не готові питання, мені жаль 70 депутатів і їх часу. Я ж поважаю кожного окремо, ціную вас. Це принципове питання - реорганізувати  з виділенням окремого знову підприємства.  Це не  реорганізація. Це вже. Може  Щербаков знає - що це. Щербаков, 24-й.

Щербаков: Це є створення нового на базі структурного підрозділу. Але я про інше. У першому пункті на першій сторінці в останньому й передостанньому абзаці записано: контроль, а в останньому абзаці - координація  та контроль. Згідно нашого законодавства жодне підприємство незалежно від форми власності не може контролювати  інші підприємства. Право контролю в Україні належить виключно органам влади. Тому слово "контроль" тут повинно бути вилучене. Дякую.

Головуючий: Шановні депутати. Я  хочу вас попросити,

 

  <---   10 Июля  11 ч 05 м 13 с  ----   Седьмой стенограф   --->

 

вийти з цього положення треба. Рішення прийнято, проголосовано. Або його відправити на доопрацювання, але тоді треба проголосувати по новому. Я бачу, що я на цьому рішенні... Я обвинувачую Володимира Борисовича тому, що я вранці поставив сумнів по пункту 5. Задав питання Володимиру Борисовичу, він мені чітко відповіді не дав. Я знайшов Романюка, доручення зробив. Романюк зібрав людей, порадились і дали позитив. Але районів не цікавив пункт 1. Там грубе порушення, при реорганізації створюється нове підприємство. На створення нового підприємства потрібно окреме, єдине рішення сесії. Навіть одним рішенням сесії не можна створювати два підприємства. 7 рішень окремо. Це перше порушення. Друге зауваження: могло б бути юристами опрацьовано. Ми попросили би самого Щербакова з Тетяною відпрацювати юридично і залишити його. Але як бути з першим пунктом, де в процесі реорганізації створюється окреме нове підприємство? Я залишаю за собою. Якщо воно буде не опрацьовано в установленому порядку, я його не підпишу до 29 серпня. 29 серпня повернемося до цього питання. Або переголосуємо зараз і відкладемо до 29 серпня. Як скажуть депутати? Я хочу почути зал, які пропозиції у депутатів? Переголосувати. Тобто, переголосовується 5-й пункт для відкладання його на 29 серпня, на доопрацювання з зауваженнями депутата Присяжнюка та Щербакові, за їх участю. Так? Так. Ставлю на голосування.

Голосування:

за-58, проти-3, утр.-8, не гол.-8. Рішення прийнято. Дякую.

Запишіть, протокольний відділ. Я не даром роблю вигляд, що я вас не чую. Я до вас маю великі претензії,

 

    <---   10 Июля  11 ч 08 м 13 с  ----   Второй стенограф   --->

 

Володимир Іванович, такі, що ви не вмієте готувати документи. Три місяці морозите питання. Запишіть протокольний відділ. Голова міський збирає 10 голів районів, заступників по профілю, маю на увазі Данькевича, Салія, Володимира Івановича - голову комісії, бюджетну комісію, депутата Щербакова, які робили зауваження, на наступному тижні, Вільдман, запишіть депутата, Салюта, Лисов. Достатньо? На наступному тижні  в окремий день провізуєте в мене в кабінеті  і після всіх вас  я поставлю візу і 29 серпня  повернемося на голосування до цього питання. Втратили 15 хвилин із-за непідготовки документа. Продовжуйте так працювати.

6-е питання "Про затвердження умов організації та проведення конкурсу на перевезення пасажирів на міських автобусних  маршрутах загального  користування". Володимир Іванович Гриненко. Можна ставити на голосування?

Голосування:

за-62, проти-2, утр.-2, не гол.-12. Рішення прийнято. Дякую.

7-е питання "Про затвердження Програми створення цифрової телефонної мережі зв"язку місцевого самоврядування та комунальних підприємств і організацій міста Києва на 2004-2005 роки". Зауважень нема? Голосуємо?  Прошу голосувати.

Голосування:

за-64, проти-2, утр.-3, не гол.-9. Рішення прийнято. Дякую.

Володимир Костянтинович, зніміть себе з виступу. Записаний на виступ з місця Присяжнюк, 5-й.

8-е  "Про надання дозволу на зарахування

 

 

   <---   10 Июля  11 ч 11 м 13 с   ----  Седьмой стенограф  ---->

 

до комунальної власності територіальної громади м.Києва сміттєвозу". Хороший сміттєвоз. Я друге проїжджав. Ви вже зняли чи він постоїть ще? Подивіться. Нормальна машина. Голосуємо? Прошу, проголосуйте.

Голосування:

за-71, проти-1, утр.-1, не гол.-5. Рішення прийнято.

9. "Про зарахування до комунальної власності територіальної громади м.Києва інвалідних колясок з електроприводом мод.215".

Голосування:

за-56, проти-12, утр.-1, не гол.-9. Рішення прийнято.

"Про зарахування до комунальної власності територіальної громади м.Києва телевізорів ЕМКА та подальшого їх використання". Голосуємо.

Прошу, проголосуйте.

Голосування:

за-50, проти-19, утр.-3, не гол.-6. Рішення прийнято.

"Про затвердження комплексної програми реформування та розвитку житлового господарства м.Києва на 2003-2005 роки на період до 2010". Готував Березніков.

Падалка, прошу.

-Падалка: На сторінці 7 написано: "Головною метою програми є реформування розвитку житлового господарства, є запровадження ринкових відносин у житловій сфері міста шляхом демонополізації, переходу 100% оплати і т.і.". Тобто, в результаті реформування можуть виникнути зовсім інші відносини. В той же час передбачається біля 6 млрд. грн. спрямувати, я не бачу на які цілі і на які напрямки, але ми вважаємо, що реформуємо ми житлове господарство...

-Головуючий: Це небагато, Віктор Михайлович, якщо ми до 2010 року

 

  <---   10 Июля  11 ч 14 м 13 с  ----   Второй стенограф   --->

 

6 мільярдів поділити на 10 років - це далеко лишніх коштів там нема.

Падалка: Олександр Олександрович, я пропоную

Головуючий: Будуть за 10 років  підвищення заробітних плат, будуть змінені тарифи і таке інше. Програма завжди підлягає корегуванню щорічно окремим законом про бюджет. Тому я не бачу тут, тим більше, ви так надовго розраховуєте цю посаду займати, 10 років.

Падалка: Тому я пропоную обмежитись пофінансово тому, що не ясно,  на які розділи, куди виділяється. В цілому я підтримую цю програму, але, дійсно, фінансову частину потрібно (нерозбірливо).

Головуючий:  Шановні депутати. Я думаю,  що, дійсно, це коригується. Давайте там, де написано 6 млрд. гривень, напишемо - біля шести. Біля шести - це й 5 теж. В межах до шести. Можна так буде продумати? Щоб не конкретно 6. Бо як буде 6 100 мільйонів, то й не можна. До шести. Це й 5 і менше. Але не більше 6-ти. Голосуємо? Прошу голосувати.

Голосування: за-71, проти-0, утр.-0, не гол.-5. Рішення прийнято. Я дякую.

"Про надання дозволу на заставу майна територіальної громади  міста Києва комунальному підприємству "Київпастранс". Я володію ситуацією, Юрій Володимирович мене інформував. Є пропозиція голосувати.

Голосування: за-67, проти-3, утр.-1, не гол.-7. Рішення прийнято. Дякую.

Шановні депутати. Ми практично проголосували всі перенесені з попередніх сесій рішення. Тобто, ми фактично приступаємо до 2-го розділу - Нові проекти рішень, які були і обговорювались

 

  <---   10 Июля  11 ч 17 м 13 с  ----   Второй стенограф   --->

 

і в тому числі деякі, по яких була заява депутата Зубка та  Прогнімака, що вони не встигли пройти юристів  і ми будемо по кожному уважно вислуховувати, але наполягає  депутат Матіко-Бубнова. Можна розглянути запити після того, як ми розглянули всі пропущені, недоопрацьовані минулих сесій рішення, перейти до  нових проектів рішень і  заслухати депутата Матіко-Бубнову. Будь ласка.

Матіко-Бубнова: Шановний Олександре Олександровичу, шановні депутати. До секретаріату сесії надійшли депутатські запити:

від постійної комісії Київради з питань гуманітарної політики про неправомірні дії  ЗАТ Інвест компанії ТЕК, генеральний директор Гриб щодо  колективу підприємства акціонерного товариства Київський будинок побуту "Столичний". Підписалися всі члени колективу, лист дуже хвилюючий. З боку ЗАТ  Інвест щодня  погрози акціонерам цього товариства. Під будинком побуту "Столичний" стоїть  автомобіль, оформлений оголошеннями, щоб  продавались акції, до людей додому приходять, погрожують. Тому, шановні депутати, є таке прохання: підтримати такий депутатський запит. Тим більше, що депутати наших виборчих округів: і Легеза,  і Мартинюк, і  Поляченко, і інші депутати теж підтримують, що треба навести  негайно порядок, допомогти, захистити колектив від цих погроз, які кожного дня повторюються з боку ЗАТ.

Наступне депутатське звернення від усіх депутатів десяти по Солом"янському району депутатів Київради щодо надання приміщення Солом"янському суду для Солом"янського району. Підписалися всі депутати.

Наступне депутатське звернення  від депутатської групи "Єдина Україна", голова групи "Єдина Україна" Брезвін Анатолій Іванович. Прохання зачитати це звернення. Шановний Олександре Олександровичу, депутатська група "Єдина Україна" підготувала свої пропозиції згідно протокольного доручення №4 пленарного засідання

 

 

  <---   10 Июля  11 ч 20 м 13 с  ----   Седьмой стенограф   --->

 

4-ої сесії Київради 26 червня 2003 року. На сьогоднішній день до складу групи входить 24 депутати, що складає 27% від загальної кількості депутатів Київради. Затверджуючи Положення про головні управління та управління КМДА в новій редакції, структурних підрозділів виконавчого органу Київради, ми не тільки закріплюємо статус міськдержадміністрації, як виконавчого органу Київради, але встановлюємо підпорядкованість головних управлінь та управлінь КМДА безпосередньо Київраді. Позитивний досвід формування КМ на основі пропорційного представництва політичних сил та партій у ВР має знайти своє впровадження і на регіональному рівні. Підпорядкованість Київраді міськдержадміністрації та їх структурних підрозділів в новій якості передбачає запровадження дієвих механізмів управління та контролю на демократичній основі. На нашу думку, таким механізмом може бути тільки забезпечення пропорційного представництва всіх політичних сил, представлених в Київраді і її виконавчому органі. У зв"язку з вищезазначеним депутатська група "Єдина Україна" висловлює наступні пропозиції: розподіл керівництва посад в Київраді та в виконавчих органах необхідно проводити пропорційно в кількості членів кожної депутатської групи. Наполягаємо на виділенні нашій депутатській групі в обов"язковому порядку однієї з посад голови комісій: з питань бюджету та соціально-економічного розвитку, з питань містобудування та землекористування, з питань власності або секретаря Київради. При подальшому пропорційному квотуванні посад для всіх інших комісій також забезпечувати одну із посад голови комісії нашій депутатській групі. З метою вирішення наведених питань ми пропонуємо голові Київради своїм протокольним дорученням сформувати робочу групу, до складу якої будуть входити по два представники з кожної фракції. Від нашої групи пропонуємо депутатів Парцхаладзе та Дейнегу. Вважаємо за доцільне вирішити ці питання до наступного засідання Київради. З повагою депутатська група "Єдина Україна". Голова групи - Брезвін А.І.

Наступний депутатський запит про відведення земельної ділянки концерну "Екоп" по бульв. Давидова,8; запит на адресу міського голови за підписом депутата Київради Карабаєва.

До секретаріату сесії надійшла телеграма від мешканців будинків 4,6,8, 10 по вул. Голосіївській та по буд. 7,9,11, 13, 15 по просп. 40-річчя Жовтня, які вимагають від Київради скасування будь-яких рішень відносно будівництва спортивного та дитячого майданчика. Вже є відповідь на цю телеграму тому, я не буду зачитувати. Відповідь грунтовна і велика.

Наступний депутатський запит депутата

 

    <---   10 Июля  11 ч 23 м 13 с  ----   Второй стенограф   --->

 

на адресу міського голови такого змісту: Прошу включити до проекту міського бюджету на 2004 рік фінансування робіт по проектуванню та будівництву на 15 км Житомирського шосе підземного пішохідного переходу зупинок громадського транспорту та доріг загального користування до території, яку орендує колектив індивідуальних забудовників "Чайка". З повагою, Комов.

Наступні депутатські запити  на адресу міського голови від депутата Казакова щодо внесення у план соціально-економічного розвитку  міста на 2004 рік питання фінансування організації руху пасажирського транспорту по вул. Зоологічній та вирішення  питання організації  парковки біля інституту отолорінголоії на цій вулиці.

Наступний депутатський запит депутата Миргородського на адресу міського голови щодо пільгового або безкоштовного обслуговування ЗАТ "Воля кабель" інвалідів, учасників ВВВ, одиноких осіб та малозабезпечених верств населення.

Наступний депутатський запит депутата Миргородського на адресу міського голови щодо внесення змін до порядку  набуття права на землю юридичними особами та громадянами в м. Києві, затвердженого рішенням Київради від 4 березня 2002 року № 3113/1747 та розгляду питання щодо припинення права користування земельними ділянками, які не використовуються за цільовим призначенням протягом 3-х років з моменту укладення договору оренди.

Наступний депутатський запит від депутата  Дейнеги на адресу  міського голови  про необхідність  забезпечення  прав громадян щодо дотримання  тоді при проведенні будівельних робіт по спорудженню „Редісон-сад готель "Київ" за адресою вул. Ярославів Вал, 22/26-в у святкові і неробочі дні з 21 до 9-ї години.

Наступний депутатський запит депутата Мартинюка  на адресу міського голови  про необхідність усунення перешкод з теплопостачанням будинку на вул. Ярославів вал, 19 до  початку опалювального сезону.

Наступний депутатський запит від депутата Дрозденка на адресу міського  голови про вирішення питання щодо надання  житлової площі за 50%  вартості  багатодітній сім"ї  Злиденних, яка мешкає за адресою пров. Квітневий, 10, кв. 106.

Наступний депутатський запит депутата Дрозденка на  адресу міського голови  про виділення коштів на  ремонт відділення відновлювально-лікувальної дитячої поліклініки № 2 дитячої клінічної лікарні № 9 - просп. Правди, 64-а.

Наступний депутатський запит на адресу міського голови щодо зняття з порядку денного

 

 

  <---   10 Июля  11 ч 26 м 13 с  ----   Второй стенограф   --->

 

за проханням майже 300 виборців питання про відведення земельної ділянки Когут для будівництва, експлуатації та обслуговування  кафе-павільйону з літнім майданчиком на вул. Приозерній біля озера Вербного в Оболонському районі та відмови їй у відведенні цієї ділянки. Цей запит  депутата Вільдмана на адресу  міського голови.

Наступний запит  депутата Комова на адресу міського голови  про необхідність передбачити у плані розвитку міста на 2004 рік  заміну старих комунікацій тепло- та водопостачання на масиві Нивки, а також можливість врахування цієї проблеми при розподілі додаткових бюджетних  надходжень у 2003 році.

Наступний депутатський запит депутата Комова на адресу міського голови про термінове вирішення питання щодо розробки плану детального планування мікрорайону Нивки та включення до Програми  соціально-економічного розвитку  міста на 2004 рік питання реконструкції 5-поверхових будинків на цьому масиві.

Наступний депутатський запит депутата Комова на адресу депутата  Борисова, заступника голови Київської міської держадміністрації  про вирішення питання щодо реконструкції непридатного  для проживання будинку по вул. Салютній,14/51.

Наступний депутатський запит депутата Комова на адресу заступника голови КМДА Голиці щодо надання інформації  про кількість людей, які проживають у комунальних квартирах і їх перспективах на отримання нормального житла, а також про чергу на отримання житла і вжиття заходів владою по вирішенню квартирних проблем.

Наступне депутатське звернення  на адресу міського голови з  клопотанням надання допомоги  релігійній громаді для закінчення  у 2003 році реставраційних робіт  на Свято-Покровській церкві Київського патріархату визначного історико-культурного храму.

У мене  все. Дякую. Більше не надходило запитів.

Яловий: Чи нема з місць? Будь ласка, включіть 38-й мікрофон.

Странніков: Дозвольте озвучити звернення  депутатської групи блоку Віктора Ющенка "Наша Україна" в Київській міській раді на адресу  міського голови.

Шановний Олександре Олександровичу.

Протягом півтора року роботи сесії Київради за діючим Регламентом не виконується норма,  викладена у статті 23.9 Регламенту Київради. А саме, список депутатів Київради, які бажають  виступити з місця, висвітлюються на табло  оголошень системи "Рада". Так записано в Регламенті. Просимо Вас дати доручення  технічним працівникам  здійснювати цю функцію, починаючи з цього моменту. Тим більше,  що й системою "Рада"  виконання цієї функції передбачено. Дякую.

Яловий: Дякую. Нема більше заяв чи запитів?

 

  <---   10 Июля  11 ч 29 м 13 с  ----   Седьмой стенограф   --->

 

Можна проголосувати? Голосуйте, будь ласка.

Голосування:

за-61, проти-0, утр.-0, не гол.-16. Рішення прийнято. Дякую.

Ми протокольно оформлюємо, як у нас прийнято, кожен запит окремо, а заяви з контрольними дорученнями - через комп"ютерну систему. Прошу секретаріат так оформляти.

Я вибачаюсь, я прослухав це питання. Я був проінформований, що буде такий запит. Ми могли б його опрацювати і до кінця цієї сесії. Але я думаю, що не варто перед відпусткою. Ми його опрацюємо протягом літнього часу. Депутати, які будуть зацікавлені, обов"язково будуть запрошені і ми на 29 серпня внесемо пропозиції. Я проведу ряд консультацій з головами фракцій і з головами комісій. Тому, жаль, що Анатолія Івановича немає з нами. Це вже 3 сесія, коли відсутній Брезвін. Заочний режим роботи депутата. Передайте Анатолію Івановичу "пламенний”, але не комсомольський привіт". І підпису немає, до речі. Хто може підписатися за Брезвіна? Продовжуємо роботу.

 

  <---   10 Июля  11 ч 32 м 13 с  ----   Седьмой стенограф   --->

 

"Про делегування Київському міському голові деяких повноважень на міжсесійний період".

-Яловий: Які є пропозиції, питання? Ставимо на голосування.

Голосування:

за-62, проти-4, утр.-1, не гол.-11. Рішення прийнято.

Волков, прошу.

-Волков: Я до запитів депутатських. Два місяці тому я давав запит про повернення приміщення по вул. Монтажників до районного управління освіти.

-Головуючий: Подайте запит Волкова, додатково проголосуємо. Зубко,

64-й.

-Зубко: Я просто хотів сказати, що депутатська група "Наша Україна" підтримує це рішення тому, що ті рішення, які підписувалися міським головою останні три роки, були виважені. І в принципі, підтримка відбувалася голосуванням.

-Головуючий: Я дякую. Я в минулому році за літо не підписав без Київської міської ради жодного земельного питання та питання по власності. Це фактично 90% - відповідальність сесії - земля і власність. Я думаю, що в цьому році необхідності такої не буде.

Мартинюк, прошу.

-Мартинюк: Я хотів би від імені фракції підтримати це рішення. Я хотів би сказати, що жодного разу не було такого випадку, що ті рішення, які були прийняті головою, не розглядались на сесії Київради. Тому ми цілком підтримуємо від імені фракції це рішення. Дякую.

-Головуючий: Так, дайте, будь ласка, запит депутата Волкова. Продовжуємо роботу, з"явиться запит оформлений у Бубнової, ми його проголосуємо.

"Про внесення змін до Регламенту Київради".

 

    <---   10 Июля  11 ч 35 м 13 с  ----   Второй стенограф   --->

 

Проголосуємо про внесення змін до Регламенту  Київради. Володимир Володимирович Головач роздав, у вас є. Які є питання? Черніков, 63-й. Потім Присяжнюк, 5-й.

Черніков: Шановний Олександре Олександровичу, шановні колеги. Я хочу нагадати вам, що  коли ми приймали Регламент, то, зважаючи на те, що у нас не так то багато документів  напрацьовується на пленарному засіданні, то був створений  непередбачений законом орган такий як Президія. На сьогодні вносяться такі пропозиції щодо зміни  Регламенту, які вже передбачені чинним Регламентом, але не виконуються. І тому на сьогодні такого роду рішення - зміни до Регламенту - ведуть до того, що Президія  замість координаційної ради стає  командним пунктом, а депутати просто додатком до кнопки "за". Тому  я закликаю проти  змін до Регламенту, які пропонуються сьогодні і закликаю до жорсткого виконання існуючого Регламенту. Сьогодні ми бачимо яскравий приклад недодержання Регламентних норм, а внесення змін, які їх затверджують, ці порушення.

Головуючий: Я цілком з Вами згоден і хотів би,  щоб ми нагадали один одному. Президія має рекомендаційний. Вона може рекомендувати. Вона не має права прийняття рішень та права контролю. Тому внесені поправки до Регламенту, Президія Київради є дорадчим органом Київради, який  попередньо готує узгоджені  пропозиції. Узгоджені. Це важливе питання. Якщо вони не узгоджені з  комісіями або фракціями, вона може вносити тільки пропозиції  і рекомендації з усіх питань, але слово "узгоджені", які відносяться до компетенції Київради. До складу Президії входять: Київський міський голова, заступник міського голови - секретар Київради, голови постійних комісій Київради, уповноважені представники  депутатських фракцій, груп, крапка. Все. Два пункти. Ще які є пропозиції? Присяжнюк, 5-й.  За ним Мартинюк, 83-й.

Присяжнюк: Шановний Олександре Олександровичу. Я з приводу питання,  яке розглядалося попередньо тому, що ми розглядали на фракції "Єдність" і ми  повністю підтримуємо, фракція "Єдність" делегування повноважень міському голові на  міжсесійний період і

 

 

  <---   10 Июля  11 ч 38 м 13 с  ----   Второй стенограф   --->

 

і це якраз пов"язано з тим, що ті  розпорядження, які  видає Київський міський голова в міжсесійний період, вони потім повністю розглядаються   сесією Київської міської ради  і  затверджуються на сесії Київської міської ради. Дякую.

Головуючий: Мартинюк, 83-й. За ним Щербаков, 24-й. Потім Новак, 11-й. Потім Головач,

74-й. Можна підкреслити під Головачем?  Можна. Будь ласка.

Мартинюк: Шановний Олександре Олександровичу, шановні  колеги-депутати. Стосовно 14-го питання "Внесення змін до Регламенту Київради". Ми розглядали це питання на фракції і дійшли до висновку, що сьогодні  вносити  зміни до Регламенту не доцільно тому, що відпрацьований Регламент, у відповідності з котрим працює Київська міська рада, відпрацьовані всі положення, в тому числі і  кожної фракції, кожної постійно діючої комісії. Ці  зміни, які вносяться сьогодні до Регламенту, не розглядалися на комісії Київської міської ради. Тобто, є потреба попрацювати над доповненнями до Регламенту. Тому ми просимо зняти це питання з розгляду і перенести його, можливо, на 29 серпня. Дякую.

Головуючий: 24-й, Щербаков.

Щербаков: Я звертаюсь до пана Чернікова і до товариша Мартинюка. Це рішення внесено, якщо ви були на засіданні, відповідно до  протокольного доручення сесії, яке було  дано двом депутатам - Щербакову і Головачу -  внести на Президію і на Президії його розглянути і далі  внести  на сесію. Якби пан Черніков прочитав його, то він би сказав, що це питання, ці зміни не тільки  не підсилюють роль Президії, а ставлять на місце, визначене законом  про столицю-герой, про місто Київ. Це перше. Далі. Якщо Ви кажете, що воно якимось чином вам не подобається, то ви скажіть в якому пункті, в якому місці, яке саме слово вам не подобається. А я закликаю вас, Олександр Олександрович, ви прочитайте, можливо, це за якийсь час буде, вголос прочитайте запропоновані зміни і все стане  зрозуміло, що тут записано те, що склалося на практиці,  воно тільки узаконюється рішенням сесії. Я вас прошу, ви просто прочитайте і хай депутати заперечують (незрозуміло) проти жодного речення.

Головуючий: Дякую. 11-й, Новак.

Новак: Шановний Олександре Олександровичу, шановні депутати. Справа в тому, що, дійсно, давалось протокольне доручення Щербакову й Головачу, хоча, можливо, треба було дати доручення постійній комісії з питань самоврядування, яка цей Регламент готувала. Але було дано доручення з однієї причини, щоб при затвердженні порядку денного ми тільки вносили питання і не знімали. Однак, коли ми уважно розглянули Регламент, там, дійсно виписана норма, коли ми можемо тільки вносити додаткові питання,

 

  <---   10 Июля  11 ч 41 м 13 с  ----   Седьмой стенограф   --->

 

а знімати ми їх можемо, потім, при наступному розгляді. Ця норма в Регламенті існуючому виписана. Просто раніше ми її не дотримувались. Тому діючий Регламент абсолютно відповідає всім нормам.

-Головуючий: Тобто, не дотримувався голова.

-Новак: Ні, тобто, ми просто не правильно робили. А в Регламенті там виписано, що можна тільки вносити і не знімати.

-Головуючий: Дякую. Виховання відчувається. Я хочу вогонь взяти на себе, а Наталя Василівна не дозволяє. Мені показали після минулої сесії, що, дійсно, це було передбачено. Але у нас демократично було. Часу більше було.

Головач, Зубко, Черніков. Можна більше нікого не писати? Можна. Головач, за ним Зубко.

-Головач: Питання воно абсолютно... Дискусій ніяких немає. Завжди є підстави вдосконалювати. І ті речі, які тут написані, 21.10 пункт доповнено, навпаки, він йде на підсилення питань з приводу повноважень Президії, що Президія не має права знімати включені питання до порядку денного, якщо вони належним чином оформлені. Вона тільки може зауваження та заперечення щодо оформлених належним чином проектів рішень Київради оформляти з витягом з протоколу, який повинен оголошуватись на засіданні Київради. Ми коли розглядали питання з паркування... Якби були оголошені зауваження, які звучали на Президії і питання тоді б ми, можливо, не переголосовували. І тому істинна безкінечна і можна вдосконалювати. Сперечатись можна тільки з приводу особистих емоцій. Чому готував Головач, чому не розглядала комісія? Можливо, доручити Чернікову і Мартинюку, ще один раз його подивитися для особистого задоволення, щоб внести на розгляд? Дякую за увагу.

-Головуючий: 64-й, Зубко.

-Зубко: Це якраз і є трошки порушення Регламенту, коли профільна комісія з питань самоврядування, навіть, цей проект не розглядала, практично, і не готувала. Тому, що робоча група це одне, а профільні комісії, все-таки, це зовсім інше. По-друге, що у нас виходить, якщо ми внесемо ці зміни. Остаточний варіант порядку денного формується з розділів: питання запропоновані Президією. Це питання, запропоновані профільними комісіями, які пройшли профільні комісії. Виходить, що

 

  <---   10 Июля  11 ч 44 м 13 с  ----   Второй стенограф   --->

 

Президія стає над комісією, яка, в принципі, в нас дорадчо-рекомендуючий орган і може виносити питання чи не виносити - це не відповідає чинному законодавству. І, взагалі, жодної необхідності внесення таких змін до Регламенту, немає.

Головуючий: Дякую. Дискусія. Черніков, 63-й записався. Карандєєв, 39-й.

Черніков: Шановні колеги. Хочу підкреслити, що сама дискусія, яка  зараз відбувається, ще раз підкреслює і наголошує на те, що сам проект щодо змін Регламенту є порушенням Регламенту. Його з"явлення у цьому порядку денному - це

Головуючий: Дякую. Карандєєв, 39-й. Нема.

Шановні депутати. В нас скільки присутніх депутатів, членів комісії по самоврядуванню?  Карандєєв, Кулик, Поживанов, Гуленко. Ми можемо вас чотирьох попросити, щоб ви з Головачем - 5 голосів, ми будемо знати, що ви відсутні  на 15-20 хвилин, щоб ви вийшли 4 + Головач, почитали, прийшли і сказали і  ми можемо або проголосувати, або відкласти на наступну сесію першим питанням  проголосувати 29-го новий Регламент або зміни до Регламенту і наступну сесію продовжити  після цього. А можемо й сьогодні проголосувати, якщо  комісія 4  присутні депутати і Головач через  15-20 хвилин скажуть, що вони  порозумілись. Можна так? Я прошу приступити до роботи. Питання тимчасово ми пропустили під №14, так? І продовжуємо.

 15-е питання "Про внесення зміни до рішення Київради  від 11.07.02 №89/89 "Про структуру та чисельність секретаріат Київради". Шановні колеги. Ми переглянули збільшення - 2 юристи. В нас дуже багато роботи юристам, тим більше, при формуванні органів   самоврядування. Голосуємо? Голосуємо. Оголошуйте конкурс на 2-х юристів. Вводимо нові вакансії, даємо робочі місця. Ніхто нас не звинуватить, бо ми даємо робочі місця.

Голосування: за-71, проти-0, утр.-1, не гол.- 5. Рішення прийнято. Дякую.

"Про внесення зміни до рішення Київради  про звільнення від передачі  пайової участі

 

  <---   10 Июля  11 ч 47 м 13 с  ----   Седьмой стенограф   --->

 

(внесків) інвесторів (забудовників) у створенні соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури в м.Києві". Голосуємо. Присяжнюк.

Голосування:

за-59, проти-0, утр.-4, не гол.-14. Рішення прийнято. Дякую.

"Про основні вимоги проведення оцінки комунального майна територіальної громади м.Києва для цілей бухгалтерського обліку та фінансової звітності". Падалка, 68-й.

-Падалка: Я вважаю, що ми не можемо погодитись з пунктом 3.3 в редакції цього положення, який говорить про те, що результати оцінки можуть слугувати для цілей бухгалтерського обліку і не можуть слугувати базою щодо визначення вартості майна при приватизації для визначення орендної плати. Получається, що ми, проводячи оцінку, доводячи її до справедливої, можемо тільки тішитись тим, що у нас така вартість. А коли прийдеться відчужувати майно чи орієнтуватися, як його здати в оренду, то це не може слугувати базою. Я вважаю, що це повинно бути, це якраз для цього і робиться. У зв"язку з цим пропоную редакцію: в разі прийняття рішення про відчуження майна та призначення його в оренду, продажна вартість чи вартість майна, яка слугує базою для визначення орендної плати, не повинна бути меншої вартості визначеної відповідно до цієї методики. В разі необхідності проводиться додаткова оцінка майна. Це дає можливість нам, якщо ми оцінили, що справедливо 100 тисяч, то завтра її не продати за 10 тисяч. Дякую.

-Головуючий: Не просто можна, а треба. Логіка пряма. Під оренду оцінка... Орендар має первинне право, на аукціон не йде. Тому оцінка під оренду повинна бути стабільно такою, як не меншою при продажі. Логіка є? Є. Голосуємо з поправкою депутата Падалки. Присяжнюк погодився.

Голосування:

за-61, проти-2, утр.-1, не гол.-13. Рішення прийнято.

 

  <---   10 Июля  11 ч 50 м 13 с  ----   Второй стенограф   --->

 

Дякую.24-й, Щербаков.

Щербаков: Дякую. Я голосував "за", щоб підтримати і не хотів під час  дискусії виступати. Але я  кажу: з голосу такі рішення не можна приймати, навіть, поважаючи Віктора Михайловича. Скажу чому. Наприклад, при відчуженні враховується  у вартість (нерозбірливо)  за методикою ті  поліпшення, які зробив орендар. Потім вони звідти викреслюються.

Головуючий: Якщо в нього на це є і дозвіл, і підтверджуючі документи.

Щербаков: При оренді зовсім інший підхід. Тобто, врахувати що потрібно  (нерозбірливо) вартість

Головуючий: Там є написано: в разі  необхідності ще раз  проводити оцінку. Там є.

Щербаков: Я кажу, що з голосу не можна. Треба формулювання  це відшліфувати.

Головуючий: Я ж права депутата враховую і ваші з голосу теж, не тільки Віктора Михайловича Падалки. Попрацюйте. Воно прийняте. Рішення необхідне і справедливе. А там допрацюйте разом - Віктор Михайлович і Віктор Захарович.

"Про внесення змін та доповнень  до рішення Київради про подальше використання нежилого будинку 9-а на вул. Грушевського. Читаємо. Внести до рішення Київради  подальше використання нежилого будинку ... такі зміни: в пункті 2 цифру 957 замінити ... оцінка інша. Так?

Пункт 3 - метраж менший став, а оцінка залишилася. Якщо змінилися квадратні метри, то тоді й оцінка його змінилася.  Чи це вже протокольно? Бачте, відповідь не можете дати. Запишіть, будь ласка, протокольне доручення: Присяжнюк Володимир Костянтинович - підготувати  записку службову щодо зміни 957,9 кв.метрів  на 880,6, різниця 77,3 кв.метрів

 

  <---   10 Июля  11 ч 53 м 13 с  ----   Седьмой стенограф   --->

 

Як це має відношення до вартості об"єкту.

Є прохання проголосувати. Голосуємо.

Голосування:

за-63, проти-2, утр.-2, не гол.-9. Рішення прийнято.

Шановні депутати, комісія по самоврядуванню попросила вас проголосувати про перенесення питання щодо Регламенту на сесію 29 серпня. Прошу, проголосуйте пропозицію і прохання комісії.

Голосування:

за-71, проти-0, утр.-0, не гол.-5. Рішення прийнято. Дякую.

"Про внесення змін до рішень Київради від 24.04.03 №358/518 "Про встановлення форми уточнюючих розрахунків сум податкових зобов"язань при сплаті місцевих податків і зборів в м. Києві" та від 24.04.03 №360/520 "Про затвердження Положення про податок з реклами в м.Києві".

Голосуємо? Голосується рішення.

Голосування:

за-65, проти-0, утр.-2, не гол.-9. Рішення прийнято.

"Про внесення змін та доповнень до рішення Київради від 04.02.99 №135/236 "Про ринковий збір у м.Києві".

Голосуємо? А чого?

Голосування:

за-32, проти-28, утр.-5, не гол.-11. Рішення не прийнято.

Карпенко не встиг виступити. Виступиш при повторному голосуванні 29 серпня.

 

  <---   10 Июля  11 ч 56 м 13 с  ----   Второй стенограф   --->

 

Питання не проголосовано. Доопрацьовувати на наступну сесію 29 серпня.

"Про переведення жилих будинків  в нежилі", пункт 21. Голосуємо?

Голосування: за-56, проти-3, утр.-2, не гол.-15.Рішення прийнято. Дякую.

"Про внесення змін до рішення Київради від 05.01.01 №366/1342", 22-й номер у нас. Голосуємо?

Голосування: за-62, проти-0, утр.-3, не гол.-12. Рішення прийнято. Дякую.

"Про погашення кредиту для молодих сімей  за рахунок коштів бюджету розвитку". Голосуємо?

Голосування: за-65, проти-0, утр.-1, не гол.-11. Рішення прийнято.

"Про фінансову підтримку підприємства ВАТ "Київхліб", 24-й пункт. "Київмлин" і "Київхліб" - 24, 25.Тобто, дивіденди ми залишаємо колективам, враховуючи, що ми не змінювали їм процент рентабельності  і зберегли ціни на хліб. Питання відоме? Голосуємо?  Прошу голосувати.

Голосування: за-48, проти-14, утр.-3, не гол.-12. Рішення  прийнято.

Тоді я повторю. Шановні депутати. Рішення прийнято, 48 голосів на мінімумі.  Я хотів би, щоб ви познайомилися.

 

  <---   10 Июля  11 ч 59 м 13 с  ----   Седьмой стенограф   --->

 

Ми з вами протягом січня-червня не міняли і не передбачили в бюджеті дотацію колективам на зміни ринку зерна. Всі області України, я підкреслюю, окрім Києва... Ми втримали цей кризовий тиск, всі хлібобулочні вироби в асортименті зберегли ціну, але за рахунок вимивання обігових коштів "Київмлина" і "Київхліба". Якби це були підприємства приватні, ніхто б цього не дозволив робити. Ніхто з нас, будучи підприємцем, не погодився б і це було б справедливо. Враховуючи, що підприємства наші, комунальні, контрольний пакет акцій наш, ми з керівниками домовились з Тіщенко і Пархоменко, що вони працюють, але ображені колективи не можуть бути. Тому, передбачені дивіденди, які ми повинні отримати з вами до бюджету за перше півріччя, ми залишаємо в колективах, для часткового погашення. Вони не вирішують повне питання бо Київмлин, зменшив обігові кошти на 11 млн. Тому 48 - це тому, що не зрозуміли питання депутати. Треба глибоко вивчати, орієнтувати в подібній ситуації. Ми починали з вами в жовтні минулого року закупівлю зерна 3 клас пшениці - 520, 4 - 470. Сьогодні ціна на ринку 970. Вдвічі ціна на ринку. Приїде Россада після моєї з Куніциним з Криму і думаю, що привезе проект договору на 10 тис. тонн пшениці не менше, як 900-950 грн. Думаю, що біржі в цьому році сформують ринок зерна не раніше вересня. Тому і підписав я позавчора договір з Краснодарським краєм на 10 тис. тонн пшениці. Тобто, ми старим зерном закриваємо серпень, не чекаючи молодого урожаю. Тому хто не голосував, просто не володіє ситуацією. Я хотів би, щоб ми свідомо виконували свої обов"язки. Але рішення прийнято.

 

  <---   10 Июля  12 ч 02 м 13 с  ----   Второй стенограф   --->

 

82-й, Дейнега.

Дейнега: Шановний Олександр Олександрович, шановні депутати. Я хочу точку зору сказати. Тут не дуже правильно було записано це рішення, яке нам дали, проект. Тому що в акціонерних товариствах для того, щоб фінансувати прибуток у подальший розвиток, треба було, щоб рішення всіх засновників. Ми не знаємо, було  рішення з другої сторони засновників фінансувати свій прибуток, частку, чи не було. Це треба було б  записати в рішення, яке (нерозбірливо) в проекті рішень. А так ми свою частину  прибутку туди фінансуємо дивідендів. А ми не знаємо...

Головуючий: Я поясню. Можна? Я володію не тільки цими підприємствами. Я володію всіма, без винятку, підприємствами в місті Києві. Це ж обов"язок мій. Тому я поясню. Нема прибутку за півріччя, обидва колективи спрацювали на збиток, як збиткові. Якби був прибуток, ви праві на 100%.Нема їх, будуть тільки отримувати ті, хто працюючі. По-іншому - виходу нема, я розумію. Така ситуація склалася. Скажіть, будь ласка, в якій цивілізованій країні світу могло зерно подорожчати  за півроку вдвічі?  В якій цивілізованій країні світу вивозять спочатку 10 млн. пшениці по ціні 570, така була ціна вивозу, а потім купуємо. Ми купили 42 тис. тонн зерна в Росії за березень, квітень і травень. Сьогодні в нас на ранок 18 тисяч. Якби не купили 42, у нас би було сьогодні мінус. 42-18=24. В нас би було -24. Київ був би місяць без хліба. Тому нема такого прикладу і не було за останні, мабуть, 10 років  у світі, щоб вивезти  по ціні осінній 10 млн і закупити 3 млн по двічі вищій ціні. Тому ми в таких умовах з вами. Це реальність. З нею треба рахуватися. Я достатньо пояснив. Карпенко, 17-й.

Карпенко: Шановні колеги, шановний Олександр Олександрович.  Я свідомо підтримав це рішення і проголосував за нього. Але я вважаю, що воно недостатнє.

 

  <---   10 Июля  12 ч 05 м 13 с  ----   Седьмой стенограф   --->

 

Якщо ми приймаємо рішення про те, що ціни на хліб повинні бути стабільними в Києві і не змінюватися, ми тим самим підриваємо економічний стан підприємства, яке випускає цей хліб. Тому, я вважаю, хай це рішення діє. А доручити, Олександр Олександрович, одному з ваших заступників, наприклад Падалці В.М., щоб, все-таки, розрахували, які збитки ми своїм рішенням заподіяли цим підприємствам і поповнити їм обігові кошти. Це буде правильно, це буде по-господарськи і це буде сприйнято нормально в Києві.

-Головуючий: Дякую. Таке доручення має Віктор Михайлович і Валерій Дмитрович. Місяць тому від мене на нарадах, які я проводжу з замами, місяць тому, і нагадування моє мають тиждень тому. По підсумках роботи за перше півріччя, маючи завершений баланс півріччя на перше липня, запропонувати як покрити збитки підприємств, поки ми купуємо старе зерно, минулий урожай. Друге, є доручення порахувати на перше вересня ринок зерна біржі. Ціни зерна - будуть нові ціни на зерно, на муку, на хліб і на все інше. По іншому бути не може. Тому ми липень-серпень працюємо по ринку зерна минулого року збору. З 1 вересня закінчуються жнива. Ми отримуємо офіційно біржові ціни ринку зерна і офіційно з зерна перейдемо на муку, з муки на хліб. Це нормальне явище. Збитків ми терпіти більше не можемо і колективи теж. Я згоден з Карпенко. Так, продовжуємо?

"Про звільнення Генеральної прокуратури України від сплати державного мита". Голосуємо.

Голосування:

за-53, проти-8, утр.-5, не гол.-11. Рішення прийнято.

Шановні депутати, я звертаюсь до вас таким чином, що ми з пункту 27, 28 Куренівка, Нова Дарниця... То ми з пункту

 

  <---   10 Июля  12 ч 08 м 13 с  ----   Второй стенограф   --->

 

Куренівка, Нова Дарниця. 29 - Нова Дарниця, Радосинь, 30-й, 31-й - Радосинь-2, 32-й - Десна, 33-й - Чоколівка, 34-й - Лісовий-2, 35-й - Рембаза - проголосувати створення органів самоорганізації населення наших комітетів і оформити окремими рішеннями. Голосуємо? Прошу голосувати з 27 по 35 включно.

Голосування: за-68, проти-0, утр.-0, не гол.-9. Рішення прийнято.

36-й - „Про дозвіл на створення органів самоорганізації населення - будинкових комітетів”. Голосуємо?

Голосування: за-64, проти-3, утр.-2, не гол.-8. Рішення прийнято.

"Про внесення змін до рішення Київради про порядок реєстрації органів  самоорганізації населення". Голосуємо? А чому? Ми районам віддаємо право формування будинкових комітетів. Чому ні? Хто ні? Будь ласка.  Черніков, 63-й. За ним Присяжнюк, 5-й. Черніков, будь ласка.

Черніков: Це питання  обговорювалося на фракції "Наша Україна"  і взагалі питань особливих немає, крім одного. Ми вступаємо  в гру, в якій ще не визначені правила. Мається на увазі: на сьогодні є ще не визначені стосунки Київради і  райрад. Але не визначені стосунки рад самоврядування кварталів, округів і домових комітетів. Абсолютно не визначені. І на сьогодні ті, що приймали ми щодо округів чи квартальних, вони абсолютно не узгоджуються з домовими. Тому є пропозиція: опрацювати це, воно нагальне і потребує  тільки детального опрацювання  стосунків між цими двома категоріями  рад самоврядування. Тому просьба перенести.

Головуючий: В мене одне питання: ми ж не знімаємо з себе право  і обов"язки

 

    <---   10 Июля  12 ч 11 м 13 с  ----   Второй стенограф   --->

 

Делегування прав району за нами залишає право. Ми можемо рішенням на своїй сесії приймати хто до нас оформить і прийде. Це не значить, що ми  скажемо - ні і відправимо. Хто звернеться до нас - ми розглянемо. Але ми право делегуємо. Ми ж дуже багато прав делегували районам. Чому ми боїмося будинкові комітети дозволити районам? Я для себе не бачу. Тобто, я буду голосувати або за пропозицію, яка вже є, або за ту, що ви внесли, але напівсвідомо. Чому ми боїмося цього? Не знаю. Хто знає? Гуленко знає, 6-й, записався і Комов, 88-й. Завершуємо. 

Гуленко: Олександр Олександрович. Я звертаюсь до депутатів, як знаючий це питання, працюючи в районі. Потрібно підтримати це рішення, надати змогу районним радам реєструвати і приймати рішення по будинкових комітетах.

Головуючий: Районні ради, ми ж  їх поважаємо, довіряємо їм, політичне рішення. Багато записалося - Комов,  Шиманська. Завершуємо.

Комов: Олександр Олександрович, я хочу нагадати, що це право  надає закон про органи  самоорганізації ...

Головуючий: Ви підтримуєте?  Шиманська, 28-й.

Комов: Але я хочу сказати, що це право  має по закону райрада.

Головуючий: Але ж ми і з себе не знімаємо право. І ми  маємо, й район має. Будь ласка, Шиманська, 28-й.

Шиманська: Я хотіла підтримати Дмитра Йосиповича, сказавши, що  існує такий принцин  субсидіарності, по якому Київська міська рада, рада верхнього рівня може передавати  раді нижчого рівня  ті повноваження, з якими вона може  справитися. Так що

Головуючий: Має право передати, а та має право  прийняти. Голосування покаже. Я ставлю на голосування рішення.

Голосування за-41, проти-14, утр.-7, не гол.-15. Рішення  не прийнято.  Відправляється на доопрацювання  на наступну сесію. 

Яловий: Я прошу в поіменному режимі проголосувати.

Головуючий: В поіменному режимі пропозиція є  Ялового. Прошу голосувати за поіменний режим. Щоб проголосувати  поіменно, будь ласка.  Голосується за поіменний.

Голосування:

 

  <---   10 Июля  12 ч 14 м 13 с  ----   Седьмой стенограф   --->

 

за поіменний. Рішення прийнято. 31 голос поіменно голосуємо. Голосуємо рішення № 37 "Про внесення змін до рішення Київради "Про порядок реєстрації органів самоорганізації населення". Поіменно.

Голосування:

за-35, проти-11, утр.-9, не гол.-21. Рішення не прийнято.

Будь ласка, розшифровка. Для чого я буду слухати те, що я не хочу слухати. Три рази проголосувати... Це хвороба твоя. Я прошу тебе, Віталій Володимирович, я три рази вас запрошував і два рази ви були у мене, і просив створить "Нивки". Створимо. Продовжуємо роботу? Комов, 88-й.

-Комов: Я ще раз просто нагадую, що закон надає право районним у місті радам надавати дозвіл на створення органів самоорганізації. Я кілька разів з вами ми про це говорили, треба було провести нараду між районом і містом.

-Головуючий: Для того, щоб я сповістив вам, що суд виграли, да?

-Комов: Який суд?

-Головуючий: Ви не знаєте про те, що був суд, який підтвердив, що ми вправі передати нижчому рівню органів місцевого самоврядування Київради.

-Комов: Навіщо це робити? Це закон дозволяє. Нам не треба передавати. Вони мають право на це. Що ми робимо?

-Головуючий: 39 пункт "Про нову редакцію Програми розвитку ветеринарної медицини в м.Києві на 2002-2005 роки".

-Яловий: Ви пропустили, 38-й пункт. Концепція безпеки.

-Головуючий: Повернемося, я вже оголосив 39-й, повернемося до 38-го.

 

  <---   10 Июля  12 ч 17 м 13 с  ----   Второй стенограф   --->

 

Ми питання 37 перенесли на  29 серпня на довивчення, доопрацювання. Протокол веде.

38-е "Про затвердження  Концепції безпеки міста Києва." Голосуємо за безпеку міста Києва.

Голосування: за-61, проти-0, утр.-1, не гол.-15. Рішення прийнято.

Віктор Михайлович, будь ласка, по 39-му.

Падалка: Шановний Олександр Олександрович, шановні колеги. На засіданні бюджетної комісії ми розглядали цю програму і, в принципі, бюджетна комісія погодилася з моїми пропозиціями, але, на жаль, в цій редакції, яка вийшла, вони не враховані. Наприклад, ми говорили, що вилучити питання джерела фінансування, оскільки ветеринарна медицина - це взагалі зараз компетенція  фінансування з державного бюджету. Тому цей розділ потрібно вилучити. По-друге, наприклад, написано: ввести контрактну  систему прийому-*9+-- на роботу  керівників управління, написано - міський бюджет. Та взагалі, ми апарат управління являємося державними службовцями, ніякий контракт не передбачений. Чи, наприклад, створити колегію управління - міський бюджет. Так в усіх управліннях є колегія і не потрібно створювати якісь додаткові ресурси. В зв"язку з цим я пропоную проголосувати за виключенням останньої колонки - джерела фінансування. Виходить, що контрактна основа - джерело фінансування місцевих бюджетів. Взагалі вилучити пункт 5.4 теж. Контрактна основа не може бути в органах  державного управління.

Головуючий: Юристи. Можна погодитись - юристи підтверджують контрактну основу не запроваджувати. Відповідь отримали юристів і надається Салюта, 35-й і ставлю на голосування - або, або.

Салюта: Шановний Олександре Олександровичу, шановні колеги. Звісно, на сьогоднішній день ця концепція трошки добавляється і змінюється. Те, що сказав депутат  Падалка, має місце, але я хотів би сказати, що, якщо повністю викинути фінансування, тоді не потрібно нам зовсім, ми не зможемо утримувати  ту службу, яку створили   для міста Києва.  Там поправка зроблена, можливо, не вдала трошки, але поправка була внесена цією службою для того, щоб можна було утримувати  клініку для лікування хворих тварин у місті і тільки з цією метою було зроблено, тому що бюджетне фінансування з державного бюджету,

 

  <---   10 Июля  12 ч 20 м 13 с  ----   Седьмой стенограф   --->

 

вся служба фінансується, а ми повинні зробити свою міську. Тому, якщо цих грошей не буде, то нічого не буде. За основу взяти трошки грошей бюджетних, а потім вони будуть заробляти для себе. Віктор Михайлович не заперечує. (Шум). Те, що озвучив депутат Салюта, воно логічно. Віктор Михайлович, відпрацюєте з Салютою пункт, щоб він влаштовував в частині фінансування конкретизацій. В протокол запишіть: Падалка, Салюта. Голосуємо рішення. Без контракту.

Голосування:

за-55, проти-0, утр.-3, не гол.-18. Рішення прийнято. Дякую.

40. "Про надання згоди Центральній міській клінічній лікарні м.Києва на передачу матеріальних цінностей". Голосуємо? Прошу, проголосуйте.

Голосування:

за-62, проти-0, утр.-0, не гол.-14. Рішення прийнято. Дякую.

"Про виділення додаткових коштів з бюджету м.Києва на підтримку малого та середнього підприємництва в 2003 році". Питання, будь ласка, 8-й.

-Кір"ян: Мабуть вкралася тут помилочка, або не до кінця опрацювали. Я погодив із Падалкою В.М. і з головою бюджетної комісії Присяжнюком В.К. про те, що пункт 1-й добавити: "відчизняного виробника", а далі за текстом. Віктор Михайлович підтверджує. Погоджуємося з пропозицією двох депутатів Кір"яна та Падалки. Ще поправки? Голосуємо? Голосується в цілому, з поправкою.

 

   <---   10 Июля  12 ч 23 м 13 с   ----  Седьмой стенограф  ---->

 

Голосування:

за-60, проти-3, утр.-4, не гол.-10. Рішення прийнято. Дякую.

"Про передачу "Київхліб" фінансової допомоги як інвестиції на розвиток виробництва хлібокомбінату №6". Пропозиції? Голосуємо. Прошу, проголосуйте.

Голосування:

за-65, проти-1, утр.-1, не гол.-10. Рішення прийнято.

43 "Про затвердження правил впровадження господарської діяльності з організації та утримання тоталізаторів, гральних закладів в м.Києві". У нас Білич в лікарні? Присяжнюк, 5-й.

-Присяжнюк: Наша комісія цього рішення не бачила. Разом з тим тут надзвичайно серйозні нюанси, пов"язані, наприклад, з утриманням депозитів в банках для того, щоб щось виконувати. Це рішення, на мій погляд, може призвести до серйозної, якщо воно буде не виважене...

-Головуючий: Катаклізми начнуться.

-Присяжнюк:... до конфліктної ситуації між підприємствами в м.Києві, які займаються підприємницькою діяльністю...

-Головуючий: Підніміть руки депутати, у кого є гральні автомати в залі. Нема. Ставлю на голосування.

Голосування:

за-62, проти-5, утр.-6, не гол.-4. Рішення прийнято.

Якби був Білич, я би обговорював. Я попрошу, попрацюйте з Біличем, я не буду спішити його підписувати. Право підпису 30 днів. Попрацюйте з Біличем, він вийде з лікарні. Я знаю Білича... Я його знаю, коли він очолював кооператив на Борщагівці

 

  <---   10 Июля  12 ч 26 м 13 с  ----   Второй стенограф   --->

 

в 90-му, 13 років. Він виріс в кращу сторону. Попрацюйте з ним. Ми ж уже провалювали не один раз ці гральні автомати. А я не буду підписувати  спішити. Попрацюйте з ним, зайдіть до мене з Біличем, один одному питання задасте, він вам відповість і ми його випустимо. Якщо треба змінити одну букву... Ми проголосували, воно пройшло, 62 голоси.  Дейнега, 82, за ним Волков, 72 і  слухати більше не будемо.

   Дейнега: Інформативно, Олександре Олександровичу, ви ж давали протокольне доручення, збиралися депутати і представники Білича (нерозбірливо) в комісії  по підприємництву. Там і представники цих автоматів були і цього бізнесу  і прийшли, виважили до того положення, за яке зараз проголосували. Дякую. 

Головуючий: Волков, будь ласка.

Волков: Все сказав уже мій колега, я хотів сказати те ж саме, що ми розглядали десь разів чотири чи п"ять це питання з залученням усіх бажаючих.

Головуючий: Білич написав доповідну, будучи в лікарні, 9.07., учора. Правила додав, додатки додав і пише: зміна 2-го пункту дозволить використати гральні автомати без  обмежень і робить неможливим контроль допуску  до азартних ігор неповнолітніх, що також заклалося як основа правил. Ми ж тут, мабуть, менше економіку ставили, я так думаю, більше соціальну, моральну, етичну. Тому ми проголосували, протокольно я прошу, протокольно: Присяжнюк, Дрозденко, Білич та бажаючі депутати зустрітися протягом 15-ти днів та зустрітися зі мною перед підписанням. Якщо треба з правил гри тимчасово щось змінити, то не в самому рішенні, а в додатку, а потім життя покаже. Ми ж  маємо право змінити, доповнити. Проголосовано.

44-й "Про розгляд  протесту прокурора міста Києва

 

 

  <---   10 Июля  12 ч 29 м 13 с  ----   Второй стенограф   --->

 

від 12.06.2003 № 071/43303 додатку 2 до рішення Київради "Про  встановлення правил благоустрою території паркування транспортних засобів, тиші в громадських місцях, торгівлі на ринках в м. Києві". Юристи готували? Гриненко завізував. Ярема завізувала.

Протест прокурора м. Києва від 12.06. задовольнити частково в частині  2-го пункту 10.1 розділу додатку 2 до рішення Київської міської ради, частину 2 пункту 10.1 розділу  до рішення Київської міської ради "Про встановлення  правил благоустрою території паркування  транспортних заходів, тиші в громадських місцях, торгівлі на ринках в м. Києві"  викласти в такій редакції:

Після слів "загального захворювання" слово " в разі особистого керування автотранспортом з ручним управлінням" виключити.

3. Заступнику міського голови - секретарю Київради Яловому про наслідок  розгляду протесту  негайно повідомити  прокуратуру міста Києва у встановленому  порядку. Я б слово "негайно" замінив "своєчасно" повідомити. Своєчасно - це в межах Регламенту, а негайно - це прямо вискакуй. Чого негайно? Своєчасно повідомити. Контроль за виконанням цього рішення покласти на Київського міського голову.  Я не проти. Прокурор задоволений  таким рішенням? Да. Включіть, будь ласка, мікрофон Президії.

-Заступник прокурора: Шановний Олександре Олександровичу, шановні депутати. Якщо в нас не виникає питання по  пункту 10.1, то  я хочу звернути вашу увагу на опротестований пункт 8.1. Я думаю, що в депутатів немає  нашого протесту, а з цього проекту рішення неможливо з"ясувати, яка вимога прокуратури. В пункті 8.1 діючого вказано про те, що за тимчасову затримку, за порушення правил зупинки  і стоянки  при умовах неспричинення перешкоди для механізованого прибирання території  та іншого, вилучаються

  

  <---   10 Июля  12 ч 32 м 13 с  ----   Второй стенограф   --->

 

та іншого вилучаються  тимчасово номерні знаки транспортних засобів до складання адміністративного протоколу. Якщо ви пам"ятаєте, то раніше, коли людина поставить автомобіль не  там, де потрібно, то працівники ДАІ могли забирати ці номерні знаки. Але Верховною Радою України  буди внесені зміни до Кодексу про адміністративні правопорушення, де пункт 5 ст. 265 було виключене таке право працівників ДАІ вилучати номерні знаки з  цих автомобілів, які   порушують. У нас є конкретний закон, ст. 37, закон про дорожній рух, де конкретний перелік передбачений, в якому забороняється експлуатація транспортних засобів з вилученням номерних знаків. Це порушення правил  нормативів і стандартів і таке інше. До цього переліку не входить порушення зупинки та стоянки. За порушення зупинки та стоянки  Адміністративний кодекс чітко передбачає порушення. Тобто, санкції - це штрафи та позбавлення права керування автомобілем.  Це вирішує суд. Тому  було розширено як такий захід вилучення номерних знаків, що не передбачається законом і в проекті рішення, яке у вас є, вказано, що це не є адміністративне стягнення. Те ж саме у нас і в протеті написано, що це не  є адміністративне стягнення. Тим більше, один з аргументації цього проекту рішення вказано, що правила паркування  транспортних засобів в м. Києві - ця процедура передбачена як засіб  припинення правопорушення. Такого поняття як припинення правопорушення, якщо воно скоєно вже, якщо незаконна стоянка і зупинка, то воно вже не законне. Це всерівно, що зняти взяти  можна в такому випадку, припинити правопорушення, зняти колеса в автомобілі. Чи я приведу, може, таку кроваву аналогію, що, якщо людина скоює вбивство, в нього вилучається ніж для того, щоб припинити вбивство, яке вже скоєно. Така аналогія. Це потрібно робити, впроваджувати заходи, але в межах закону.  Тому я прошу депутатів уважно до цього віднестися, неможливо вилучати номерні знаки, тим більше - це було звернення киян, яке надійшло від депутата Верховної Ради.

Головуючий: Дякую. 24-й, Щербаков.

 

  <---   10 Июля  12 ч 35 м 13 с  ----   Седьмой стенограф   --->

 

-Щербаков: Я був на тій апаратній нараді, коли це аналогічне питання розглядалося і знаю вашу позицію з приводу того, що треба припиняти рішуче і ви запропонували, якщо знаки номерні не можна знімати, то треба ставити ці блокератори на колеса. Але досвід Москви показує, що через місяць від них залишилося... автолюбителі їх знімали і до багажника клали. Можливо, треба якісь пересувні загорожі ставити. Я хочу на два моменти, щоб ви звернули увагу. Водії порушують правила не тому, що вони погані і не тому, що правила погані, а тому, що в м. Києві дуже багато, ви знаєте, біля мільйона тих автомобілів, які тут щодня є. Їх в центрі міста чи на околиці треба ставити. У нас ця проблема викликана абсолютною відсутністю місць для паркування. Відкритих майданчиків не вистачає, підземних, ми навіть тільки розмови... Їх просто не існує. Отже, якщо людина приїхала, то щоб ми не робили, вона все одно повинна приїхати і свій автомобіль припаркувати. Це об"єктивна реальність, в який ніхто і ніщо не зробить. Друге, в цьому йдеться, що припинення зняття є припинення. Розумієте? Якщо він їде і жезлом, перевищив швидкість водій, то жезлом інспектор зупинив, то він припинив, це дійсно. А якщо машина припаркована там, де потрібно, то знявши номер хіба ми припиняємо? Отже, тут є підміна понять, гра слів. Нічого ми не припиняємо зняттям номерів. Рік, 9-й місяць, вже майже рік діють ті положення, чи можна знімати номерні знаки. Ну і що? Який ефект окрім образ інспекторам дало? Ні. Тільки водії лаються, але машини все одно паркуються. Я пропоную, дотримуватися закону. Ми не можемо своїм рішенням дозволяти знімати номерні знаки. Пропоную підтримати в цій частині протест прокурора зважаючи на мою аргументацію.

-Головуючий: Георгієвський, 16-й.

-Георгієвський: Мне представляется, что правы прокуратура и уважаемый депутат. Дело в том, что снимая регистарционный номер, мы фактически, ограничиваем право собственника пользоваться транспортным средством. Это может быть сделано только по решению суда, такие ограничения. Поэтому, это никаким образом нельзя поддерживать.

-Головуючий: Поступила пропозиція, що пункт 8.1. теж включити... Так, останнє слово дається Тетяні Вікторівні і закінчуємо.

 

  <---   10 Июля  12 ч 38 м 13 с  ----   Второй стенограф   --->

 

Ярема: Шановний Олександре Олександровичу, шановні депутати. Ця позиція була записана з розумінням і  вона була записана  в наші правила по паркуванню, загальнообов"язкові наші правила поведінки і тільки з метою наведення порядку. Все, що я хотіла сказати.

Головуючий: Дякую. Я чув репліку Кір"яна: ніде в світі не знімають номери, ніде в світі  так нагло і безпардонно не ведуть себе водії як у нас. Якби ми покликали поліцію любої європейської держави,  то кожен десятий, один тільки залишився б з правами. Ви поїдьте в Брюссель - 900 поліцаїв і  тільки стоять камери на кожному світлофорі, на кожному перехресті і там висока мораль і порядність, відповідальність водія. Він попаде на камеру на плівку, через місяць до нього додому прийде штраф. Ви поїдьте, вивчіть. Машина, яка простояла 3 дні не там, де годиться, штраф коштує більше, ніж машина і він не приходить викуповувати. Ви вивчіть ринок і подивіться, що робиться в світі. Сил нема дивитися на те, що робиться в Києві. Поперек дороги, поперек тротуару, арки забудовані забиті, подивіться, що робиться.  Хіба це робить той водій, який  працює на крані чи біля станка, чи з інвалідною коляскою? Ви подивіться, які машини! Мерседеси, БМВ, Вольви, Тойоти. Ви розказуєте те, що вже Тетяна забула давно. А як розуміти? Тисячі машин  козирних приїжджає на роботу, ставить на 10 годин під вікнами свого офісу, на полосі дороги, по якій пробки, не можна проїхати від площі Перемоги до Бессарабки або навпаки. Біля кожного кабака, біля кожної цирульні елітної постійно стоять  десятки машин. На роботу приїхав, поставив машину під вікном і стоять машини на проїжджій частині. А ми  говоримо, що ніде не знімають номери. Вивчіть, будь ласка, ситуацію в Європі. Ми ж говоримо, що ми європейська  столиця. Я звинувачую в цьому не прокуратуру, протест яка внесла. Там строго закон, в мене ніяких претензій нема.

 

  <---   10 Июля  12 ч 41 м 13 с  ----   Седьмой стенограф   --->

 

І дійсно, 8.1 пункт, він обмежує закон і треба з ним погодиться. І те, що пропонує шановний представник, заступник прокурора м.Києва. Я звиняю (звинувачую) нашу роботу, службу автоінспекції. Більше нікого в Києві звинуватити не треба. Їх треба звинуватити, звинуватити за те, що ми їм даємо дотації з бюджету... Зимою холодно, мільйон 900 у грудні місяці ми з вами з бюджету віддали на форму, бо нам жаль, бо там  молоді хлопці - діти. Прийшла літня пора, з міністром я був запрошений на парад, подивився, в якій формі вони, це було в травні місяці і ми закупили повністю матеріал на літню форму, на Круковському комбінаті в Чернігівській області, якщо я не помиляюсь. А віддача? Але це питання не цього рішення. Я думаю, що поки ви повернетеся з канікул на 29 серпня, ми відпрацюємо правила поведінки і тільки однієї поведінки - паркування в місті Києві. Ми відпрацюємо на сесію і ви будете їх мати. А те, що весь світ приміняє клапан-замок на колесо... Весь світ приміняє. Прийшов, клапан на колесо накинув, пошкодження машині нема? Нема. Колесо не зняв, навпаки, добавив до колеса. І стоїть, але вже не стільки стоїть... Весь світ. Є ще психологічний фактор, на дві накинув, а дев"ять стоять одна за одною і вивернутися неможливо. А тоді ті, що без клапанів, мають претензію до тих, що з клапанами. Так, що там продумана психологія. Тому у мене є пропозиція, шановні колеги, погодитись з пунктом 8.1 строго по закону те, що сказав прокурор і Щербаков підтвердив і проголосувати з доповненням пункту 8.1. Можна так? А про нові правила поговоримо 29 серпня. Ми підготуємо нові правила, як вести себе в Києві.

 

  <---   10 Июля  12 ч 44 м 13 с  ----   Седьмой стенограф   --->

 

Я ставлю на голосування. Частково до пункту 10.1, 8.1

Голосування:

за-66, проти-0, утр.-1, не гол.-10. Рішення прийнято.

"Про затвердження Типового положення про комунальний театрально-видовщний заклад культури". Нема питань по 45? Ставлю на голосування.

Голосування:

за-60, проти-8, утр.-1, не гол.-8. Рішення прийнято. Дякую.

"Про дозвіл Міжрегіональній академії управління персоналом на встановлення пам"ятного знака Київському князю Святославу Ігоревичу в м.Києві на території Міжрегіональної академії управління персоналом". Нема питань? Голосуємо? Голосується рішення 46.

Голосування:

за-57, проти-10, утр.-3, не гол.-7. Рішення прийнято. Дякую.

47 "Про передачу в дар місту Севастополю скульптури Святого Апостола Андіря Первозванного". Ганна Василівна, ви не проти добавити "місто-герою Севастополю від міста-героя Києва"? Погодилась Матіко-Бубнова. Голосуємо? Прошу, проголосуйте.

Голосування:

за-65, проти-6, утр.-2, не гол.-11. Рішення прийнято. Дякую.

Земельні питання? Перерву робимо? Не робимо перерву. Працюємо в режимі... На трибуні голова земельної комісії Легеза М.А.

 

  <---   10 Июля  12 ч 47 м 13 с  ----   Второй стенограф   --->

 

 Просив би Вас таким чином: не вступати в дебати. Депутат піднімає руку і просить відкласти питання. Я мав на увазі і виступи депутатів, що не всі ознайомилися. Частково Президія спрацювала так, що сьогодні отримали документи. Якщо ми вступимо в дебати й обговорення, втратимо  багато часу. Це питання попаде на 29 серпня. Тому я би просив таким чином: зачитав голова комісії, піднімає депутат руку, каже: прошу зняти. Відразу погодитись і проголосувати - зняти. Депутати, зрозуміли прохання? Будь ласка.

Легеза: Шановний Олександре Олександровичу, шановні колеги-депутати. Пропонується вашій увазі питання про приватизацію земельних ділянок садівничих товариств. Їх всього 12. 1  "Про приватизацію земельних ділянок садівничого товариства "Райдуга", "Восход-2" та Рембаза...".

Яловий: Чи є необхідність перераховувати? Вони у вас є всі. Можна голосувати?  Голосуйте, будь ласка.

Легеза: Всього сьогодні винесено 435 пунктів.

Голосування: за-62, проти-0, утр.-0, не гол.-13. Рішення прийнято.

Яловий: Прошу далі.

Легеза: З-2 "Про приватизацію земельної ділянки громадянки Руденко Ольги Петрівни, члена садівничого товариства "Тюльпан" Святошинського р-ну".

Яловий: Шановні колеги. З 2-го по 6-е питання, прізвища: Руденко, Починкова, Савельєва, Коваль, Варгатюка. Є пропозиція проголосувати всі разом. Можна проголосувати?  З 2-го по 6-е включно. Голосуйте, будь ласка.

Голосування: за-64, проти-1, утр.-0, не гол.-10. Рішення прийнято. Дякую.

Яловий: "Про питання передачі земельних ділянок  у власність громадянам". Будь ласка. Голосуємо 7-е питання.

Голосування: за-60, проти-1, утр.-0, не гол.-15. Рішення прийнято.

Легеза: З-8 "Про відміну пункту 30-го рішення Київської міської ради від 28.03.2002 р. 

 

    <---   10 Июля  12 ч 50 м 13 с  ----   Седьмой стенограф   --->

 

№389/1815 "Про погодження місця розташування земельних ділянок".

"Про відміну ТОВ "Еко-буд" рішенням, яким було погоджено місце розташування у зв"язку з тим, що авіакомпанія "Віта", де відведено земельну ділянку для житлового будівництва, не має під"їзду для здійснення будівельних робіт. Тому рішення про погодження місця розташування пункту 30 пропонується відмінити і дати доручення Головному управлінню земельних ресурсів підшукати іншу земельну ділянку ТОВ "Еко-буд".

-Яловий: Почекайте хвилиночку. Справа в тому, що ці дві фірми, наскільки мені відомо, зустрічалися і начебто досягли домовленості.

-Легеза: Не відомо мені про це.

-Яловий: Не досягли? Голосуємо? Голосуйте, будь ласка.

Голосування:

за-61, проти-0, утр.-2, не гол.-13. Рішення прийнято.

-Легеза: з-9 "Про передачу у приватну власність земельних ділянок громадянам для ведення садівництва".

-Яловий: Можна голосувати 9-й пункт? Проголосуйте, будь ласка.

Голосування:

за-54, проти-0, утр.-0, не гол.-22. Рішення прийнято.

-Легеза: з-10 "Про передачу у приватну власність земельних ділянок для будівництва, експлуатації та обслуговування житлових будинків і господарських будівель".

-Яловий: 2 проекти, можна голосувати? 10-й пункт.

Голосування:

за-51, проти-0, утр.-0, не гол.-25. Рішення прийнято.

-Легеза: з-11 "Про оформлення права користування земельними ділянками".

-Яловий: 11-й пункт, нема заперечень? Голосуйте. Зупиніть голосування. 11-й "Про оформлення права користування земельними ділянками". Немає. Голосуємо.

Голосування:

 

  <---   10 Июля  12 ч 53 м 13 с  ----   Седьмой стенограф   --->

 

за-58, проти-0, утр.-0, не гол.-17. Рішення прийнято.

-Легеза: з-12 "Про погодження місць розташування об"єктів".

-Яловий: Є зауваження? Голосуємо.

Голосування:

за-56, проти-0, утр.-0 не гол.-18. Рішення прийнято.

Я вибачаюсь, хвилиночку. У вас зауваження? Зараз підійдуть, вам все роз"яснять. Які у вас питання, я прошу. Волкова включіть.

-Волков: Тут є пункт 87. Я дуже поважаю Червонописького, але там вже дуже багато заперечень громадян тому, що надають ділянку прямо у парку і там дуже багато є питань. Я не проти, це дуже поважна людина, не треба її підставляти. Треба знайти гарне місце. Треба поїхати на це місце. На Печерську дайте йому, але в парку на Кудряшова не біля туалету... Я дуже прошу...

-Яловий: 45-й пункт?

-Волков: Це 87-й. Кудряшова, 20. Це вже два місяці. До самоорганізації звертався і до Сидорова, і до Муховикова.

-Яловий: Це по Червонопиському?

-Волков: Це Кудряшова. 2 чи 3 місяці йде таке... Я за нього.

-Легеза: Дорогесенький мій, розглядали всі. Район, погодження всі є. Тим більше, що Червонописького Сергія Йосиповича ми знаємо. Не було ні у кого заперечень.

-Волков: Є письмові заперечення, направлені Муховикову і Сидорову від громадян.

-Яловий: Прошу, Муховиков, дайте пояснення.

 

  <---   10 Июля  12 ч 56 м 13 с  ----   Второй стенограф   --->

 

Муховиков: Це парк. Я не проти Червонописького. Можемо поїхати, скласти комісію, хай буде затверджено, поїдемо і подивимося, щоб там проблем не було потім, бо це мій округ. Я дуже поважаю Червонописького, дуже.

Яловий: Давайте так. Ми вже проголосували, а доручення Волкову й Муховикову спільно розглянути питання до  підписання рішення головою. Якщо будуть якість питання, тоді...

Шановні колеги, йдемо далі з вами.

Яловий: Пункт 13-й. По 12-му не було зауважень. Ми проголосували. 13-й зараз голосуємо. У мене прохання. Є зауваження по цьому пункту. Перше, я прошу, 35-й пункт. Прошу звернути увагу. Це мова йде про відведення  землі під  центральним стадіодом, під комплексом "Олімпійський". Я, в принципі, не заперечую  по відведенню землі під комплексом "Олімпійський", але  там є спірна ділянка, яка примикає до заповідника-музею. Там знаходиться вал. Вал переходить під комплекс "Олімпійський". Я просив би і Муховикова теж, вивчити це питання тому, що там стосується охоронної зони музею-заповідника. Мова йде про нього.  Я ж не кажу про землю олімпійську, а я кажу про кілька соток землі, де вал, в нього вбудовують гаражі, а він безпосередньо відноситься до охоронної споруди музею.

Легеза: Директора музею був у мене і  він не погоджується з таким розподілом і  просив це питання відкоригувати.

Яловий: Давайте знімемо 35-й на довивчення. Поступають від Комова пропозиції, прошу.  35-й, на довивчення. Комов, я прошу, включіть мікрофон.

Комов: Володимире Борисовичу, я прошу зняти  пункти 142 і 143. Це  товариство "Готель", Щербакова,53-д і 57-д.

 

  <---   10 Июля  12 ч 59 м 13 с  ----   Седьмой стенограф   --->

Гич, 14-й.

-Гич: Я прошу зняти пункти 26 і 27 по просп. Бажана, 51 "Сканан-центр". це АЗС. Є лист на Омельченка О.О. від хазяїна. І сьогодні займається цим питанням економічна...

-Яловий: Шановні колеги, 12 чоловік записалося, питань дуже багато. Ми будемо кожну пропозицію голосувати чи потім проголосуємо? Кожну окремо. Тоді  я починаю з першої пропозиції, 35-й пункт. Хто за те, щоб зняти на довивчення. Проголосуйте, будь ласка. І я буду йти по пунктах. Відкласти комплекс "Олімпійський" на один місяць.

Голосування:

за-54, проти-3, утр.-1, не гол.-17. Рішення прийнято. Дякую.

Наступна пропозиція Комова: зняти п. 142 і 143. Ви тримаєте руку, я йду по пунктам. Ви по тому, що знімається чи ви знімати хочете? По 142-143? Я конкретний пункт 142-143? Прогнімак, 1-й.

-Прогнімак: По пункту 142-143 это ул. Щербакова, 53, 57-д под застройку. Эти  оба участка прошли все комиссии, все высновки положительные. На основании чего депутат Комов хочет их снять? Я хочу, чтобы проголосовали и разобрались потому, что это участки структуры очень высокой. У нас просто будет конфликт. Я имею ввиду силовой.

-Яловий: Я дякую. Я ставлю на голосування. Хто за те, щоб пункт 142 і 143, уважно слухайте, залишити, як рішення сесії, прошу, проголосуйте.

Тому, що це перша пропозиція була.

Голосування:

за-45, проти-7, утр.-3, не гол.-20. Рішення не прийнято.

 

  <---   10 Июля  13 ч 02 м 13 с  ----   Второй стенограф   --->

 

Я ще раз прошу звернути увагу. Я ставлю на голосування  ці пункти як пункти рішення ті, що записані. Тому, що перша пропозиція була та, щоб проголосувати за них. Тому, якщо хто не зрозумів, я ставив питання проголосувати ці пункти "за", а потім поставлю пропозицію Комова. Можна так?  Можна ще раз? 45. Я повинен проголосувати, якщо хтось не зрозумів. Проголосуйте, будь ласка. Хто за те, щоб залишити в рішенні 142 і 143 пункти?

Голосування: за-50, проти-8, утр.-6, не гол.-11. Рішення прийнято. Я дякую.

Яловий: Я вибачаюсь, я ж чітко сформулював позицію. Я не маю права. Вирішує сесія. Я тільки веду сесію. 45 - теж прийнято за відсутності Олександра Олександровича, я вибачаюсь. 46. Я чітко сказав: не зрозуміли, попросили переголосувати. Я нічого тут зробити не можу. Йдемо далі.

Я можу по  вимозі депутата ще раз поставити на голосування? Зал проти, я вибачаюсь.

Я вибачаюсь, моє прохання: відгукніться, ще раз проголосуйте це рішення. Хто за те, щоб його залишити як рішення сесії? Не знімати з порядку денного?

Легеза: Володимир Борисович, краще поставити пропозицію Комова - хто проти?

Яловий: Я не можу ставити - хто проти, бо ваша перша пропозиція була: внесення цього рішення на сесію. Проголосуйте, будь ласка.

Голосування: за-47, проти-4, утр.-5, не гол.-19. Рішення прийнято. Тобто,  пункт 142 і 143  залишаються як  пункти рішення цієї сесії. Йдемо далі. Я 35-е неправильно голосував. 35-е я голосував за зняття. Якщо ви залишаєте, не настоює ніхто на голосуванні, то воно тоді залишиться.

Пункт 26-й і 27-й.  Є пропозиція

 

  <---   10 Июля  13 ч 05 м 13 с  ----   Седьмой стенограф   --->

 

 зняти. Я ставлю питання: хто за те, щоб не знімати. Наталія Василівна, я вибачаюсь, я зараз дам вам слово. Це Регламент. Внесена пропозиція земельною комісією. Я повинен проголосувати: 1 - внесену ними пропозицію. Пропозиція зняти - це друга пропозиція. Ви згодні з цим? Новак, прошу.

-Новак: Ми, коли казали, що ми не будемо знімати питання, коли голосували порядок денний, то у нас тоді поставало питання, чи ми його зможемо зняти потім, коли його будемо розглядати. Тому питання зняти, воно теж може мати місце.

-Яловий: Я трошки в тупік заходжу в цій ситуації. Прошу висловитись. Я питаю з голосу: голосувати самі рішення чи будемо голосувати зняття. (З зали: зняття). Зняття першим? Це спільна думка? Все, тоді я буду голосувати зняття. Так, 26, 27. 26, 27 поступило від депутата Гича. Можна голосувати за зняття? Голосуйте зняття.

Голосування:

за-44, проти-7, утр.-6, не гол.-18. Рішення не прийнято.

Тобто, цей пункт залишається в рішенні нашої сесії.

Які ще пропозиції? Шановні колеги, визначає сесія. Сесія визначилась в даній ситуації. Я доповім Олександру Олександровичу, він буде чи не буде підписувати рішення по цьому пункту, це вже його право. Він може повернути нам на перегляд. Або якщо хтось наполягає на голосуванні... Аргументація ще раз, прошу. Дайте Гичу слово.

-Гич: Є лист організації "Екотехсервіс" на Олександра Олександровича

 

  <---   10 Июля  13 ч 08 м 13 с  ----   Второй стенограф   --->

 

про те, що тут по цій ділянці  зараз виноситься на розгляд сесії. Порушена кримінальна справа. Дійсно, це підтвердило Управління по боротьбі  з організованою злочинністю (незрозуміло), що да, дійсно, так. Тому я просив би тимчасово, до 29-го серпня зняти це питання, відкласти його.

Яловий: Голосуємо? Я ставлю чітко питання. Хто за те, щоб зняти пункт 26 і 27. Проголосуйте за те, щоб зняти.

Голосування: за-65, проти-2, утр.-1, не гол.-7. Рішення прийнято.

Странніков, 38-й, будь ласка.

Странніков: Дякую. Шановний Володимире Борисовичу,  у мене не пропозиція, а уточнення. В пункті 109-му через технічну помилку термін оренди стоїть 5 (незрозуміло) на 25, пройшла комісію, пройшла Президія. Тобто, я хотів би, щоб в остаточному варіанті було 25.

Яловий: Земельна комісія підтверджує? Протокольно внести правку з 5 на 25.

Легеза: Так.

Яловий: Дякую. Депутат Вільдман, 40-й, прошу.

Вільдман: Уважаемый Владимир Борисович, уважаемые коллеги. Я прошу снять пункт 95. Это на территории моего избирательного округа и уважаемая пани Ганна Васильевна, она озвучивала это вслух, как запыт депутатский.

Яловий: 95-й ставлю на голосування. Хто за те, щоб  зняти пункт 95, депутат Вільдман, в його окрузі. Прошу, проголосуйте.

Голосування:

за-44, проти-5, утр.-5, не гол.-21. Рішення  не прийнято.

Тобто, пункт 95 залишається в порядку денному і в даному рішенні. Йдемо далі. Сташук, 13-й.

Сташук: Шановні колеги, у мене  прохання перенести на  серпневу сесію питання 91 та 107. Це пов"язано з тим, що ці справи, вони  з"явилися  в останній момент і там до мене вже були звернення  з приводу того, що є  певні проблеми по межах цих ділянок. Тому я просто хотів би, щоб їх перенесли на наступне засідання. Дякую.

Яловий: 91 і 107. Обидва голосуємо? (за залу) Так. Хто за те, щоб зняти 91 і 107, проголосуйте.

 

  <---   10 Июля  13 ч 11 м 13 с  ----   Седьмой стенограф   --->

 

Голосування:

за-54, проти-1, утр.-2, не гол.-18. Рішення прийнято. Дякую.

Єрмак, прошу.

-Єрмак: У мене перше питання. "Нікосервіс" просп. Радянської України,  32-а. Це ваш округ. Я не знаю це питання, якщо там немає питань, то хай залишається. Перший пункт. (Шум). Друге питання.

-Яловий: Я не бачу питання.

-Єрмак: Це питання не погоджено з районом. Ми його не знаємо.

-Яловий: Якщо можна, я прошу теж підтримати депутата Єрмака і зняти це питання.

-Єрмак: Ще друге питання. Я прошу доповнити пункт 25 цього рішення. Лист є Подільської адміністрації про те, що замовник 30% житла передає адміністрації, як пайову... для відселення мешканців із старих будинків. Воно є у нас в плані і листи ці всі є. Там просто зроблена помилка. Доповнити рішення.

-Яловий: Помилку протокольно виправте, а перший пункт прошу, проголосуйте, відкласти на довивчення. Проголосуйте.

Голосування:

за-57, проти-2, утр.-0, не гол.-16. Рішення прийнято.

Присяжнюк, 5-й, прошу.

-Присяжнюк: Я прошу зняти пункт 29: виділення земельної ділянки в районі вул. Мечнікова. Раніше було рішення сесії Київради про виділення цієї земельної ділянки і є рішення ТОВ "Георгій" і зараз без згоди цього товариства є проект відведення для секретаріату Кабінету Міністрів. Я прошу відкласти це питання на довивчення.

-Яловий: Ставлю на голосування 29-й пункт. Пропозиція зняти з порядку денного.

 

  <---   10 Июля  13 ч 14 м 13 с  ----   Второй стенограф   --->

 

Голосування: за-49, проти-5, утр.-3, не гол.-18. Рішення прийнято. Дякую.

Яловий: Який пункт ми проголосували? 29-й? Володимир Костянтинович вступив в діалог з Кабінетом Міністрів. Карандєєв, 39-й, прошу.

Карандєєв: Шановний Володимире Борисовичу,  шановні колеги. У мене в окрузі склалася дуже не проста і конфліктна ситуація. Свого часу цей мікрорайон Березняки,  за його забудову архітектору було надано Державну премію Союзу РСР за архітектурне планування, за найкраще архітектурне планування забудови мікрорайону навколо озера. Зараз є бажання втиснути між чотирма будинками на самому березі Тельбін ще троє. Начебто і можна було  це зробити. Ділянки вільні є. Але в чому конфлікт? Ці ділянки  на сьогоднішній день зайняті дитячими спортивними  майданчиками. І саме тому численні звернення виборців стосуються того, щоб забудовник в обов"язковому порядку передбачив реконструкцію  двох прилеглих стадіонів недалеко від цього місця. На жаль, цей процес ще не знайшов свого вирішення. Тому я прошу відкласти до наступного розгляду. Номер 73.

Яловий: Голосуємо. Хто за те, щоб зняти 73-й пункт, проголосуйте, будь ласка.

Голосування:

за-55, проти-1, утр.-1, не гол.-17. Рішення прийнято. Дякую.

Черніков, 63-й.

Черніков: У мене прохання зняти з розгляду  питання, перенести на довивчення 138-е і 139-е питання. Тут або вкралася помилка, або  за цими адресами неможливе будівництво заправних станцій. Це треба вивчити. Можливості такої не було, бо тільки зараз побачили  цю адресу.

Яловий: Ставлю на голосування зняти пункт 138  і 139. Проголосуйте, будь ласка.

Голосування:

за-53, проти-2, утр.-0, не гол.-19. Рішення прийнято. Дякую.

 

  <---   10 Июля  13 ч 17 м 13 с  ----   Седьмой стенограф   --->

 

Дейнега, 82-й.

-Дейнега: Відмовився.

-Яловий: Старовойт, 43-й.

-Старовойт: У меня большая просьба снять пункт 155. Это мой избирательный округ, там и так очень плотная застройка. И на следующую сессию поставить его обратно.

-Яловий: Ставлю на голосування. Хто за те, щоб зняти пункт 155, прошу, проголосуйте.

Голосування:

за-44, проти-4, утр.-1, не гол.-26. Рішення не прийнято.

Пункт залишається.

Прогнімак, 1-й.

-Прогнімак: У меня есть небольшое дополнение по з-13 п.67 "Зеленый порт". Там речь идет об отводе 11 га земли этой фирме. У нее есть инвестиционный договор с районом и письмо головы рады района. В этом инвестиционном договоре определены проценты: 49% - району, 51% - фирме. Я предлагаю, было бы справедливо защитить интересы районна и записать в решении: землю виділити в спільне користування, пропорційо: 49%- району, 51% - фірмі.

-Яловий: Що комісія скаже?

-Легеза: У нас не було звернення районів...

-Прогнімак: Я сейчас роздаю всем. (Шум).

-Яловий: Я можу поставити питання тільки на зняття, на довивчення або залишити.

-Прогнімак: Знімаємо.

-Яловий: Прогнімак пропонує зняти. Прошу проголосуйте зняття пункту.

Голосування:

за-51, проти-4, утр.-4, не гол.-16. Рішення прийнято.

Пункт 67 на довивчення.

Дзвоник, 53-й, прошу.

 

  <---   10 Июля  13 ч 20 м 13 с  ----   Второй стенограф   --->

 

Дзвоник: Шановний Володимире Борисовичу, шановні колеги. Прошу зняти на довивчення пункт 58 стосовно вул. Л.Українки - вставки  прибудови між будинками. Справа в тому, що це таки конфліктна територія - зліва порубали дерева на Мечнікова, будують великий торгово-офісний центр, справа на стадіонній площі № 1 - торгово-офісний центр з  вирубкою дерев. Якщо  ми ще будемо між будинками  щось забудовувати, то там взагалі катаклізм, краще давайте тоді побудуємо вставку між Мечнікова і стадіонною площею, закриємо цю вулицю і хай там торгують. Але ж людям десь треба жити. Дякую.

Яловий: На довивчення 58-й. 58-й пункт пропонується депутатом Дзвоником зняти на довивчення. Голосуйте, будь ласка. Хто - за.

Голосування: за-57, проти-2, утр.-1, не гол.-15. Рішення прийнято.

Пункт 58-й. Баленко, 7-й мікрофон. Це помилка. Вільдман, 40-й.

Щербаков, 24-й. Ні? Шановні колеги. Я ставлю в цілому дане рішення.

Лисов, 4-й, прошу. Можливо, ви з трибуни помилково натискуєте.

Легеза: Володимире Борисовичу, я натискував кнопку.

Яловий: Лисов, прошу, 4-й.

Лисов:  Шановні депутати. Я хочу звернути Вашу увагу на пункт 130. Це  йдеться мова про трамвайне депо на вул. Горького,52-54. У зв"язку з тим, що рішенням сесії минулого скликання було прийняте рішення  про реконструкцію  депо цього з переводом його на вул. Якутської та Красіна, прошу пункт 130-й, де надається ТОВ "Рембуделектротранс" земельна ділянка, зняти, бо в цілому земельна ділянка сьогодні передана на тендер до Управління  економіки адміністрації м. Києва.

Яловий: Дякую. 130-й. Я підтримую, Ігоря Володимировича. Давайте проголосуємо за зняття 130 пункту.

Голосування:

 

  <---   10 Июля  13 ч 23 м 13 с  ----   Седьмой стенограф   --->

 

за-62, проти-1, утр.-1, не гол.-11. Рішення прийнято.

Качурова, прошу.

-Качурова: Що стосується 51 пункту цього рішення. Мова йде про надання земельної ділянки фірмі "Доріс" на території Подільського району, за адресою: Нижній Вал, 49. Є бальнеологічна лікарня. Я прошу це питання зняти, доопрацювати в комісії по охороні здоров"я і не залишати міську лікарню Подільського району цієї ділянки. На доопрацювання зняти цей пункт.

-Яловий: Хто за те, щоб зняти 51 пункт, проголосуйте.

Голосування:

за-48, проти-6, утр.-6, не гол.-14. Рішення прийнято.

І останній Поживанов, 27-й.

-Поживанов: Я просив би по 47 пункту... Тут відведення земельних ділянок суб"єкту підприємницької діяльності в моєму окрузі для будівництва, експлуатації та обслуговування автомобільних стоянок. Тут йдуть три адреси: вул. Мілютенка, 11-а, Шолом Алейхема, 12, Курчатова, 12-а, Лісовій, 25-а. Вони всі всередені двору, були дитячі майданчики. Я багато писав, щоб не робили стоянки...

-Яловий: Пропозиція відкласти 47-й пункт. Голосуйте, будь ласка.

Голосування:

за-58, проти-0, утр.-2, не гол.-15. Рішення прийнято.

Таким чином, я прошу проголосувати за рішення...

-Легеза: Я прошу зняти наступні пункти, які не погоджені юридичною службою, обіцяли погодити і принести, і ці земельні ділянки, які відводяться в межах прибережних смуг, є грубим порушенням водного кодексу, я прошу зняти на доопрацювання пункти: 150, 155, 156, 157, 158. Я прошу зняти ці пункти на доопрацювання.

-Яловий: 150...

-Легеза: ...155, 156, 157, 158. Жодна справа юридичною службою досі не погоджена.

-Яловий: Так, 150, 155, 156, 157, 158... Ще раз повторіть.

-Легеза: 150, 155, 156, 157, 158.

 

  <---   10 Июля  13 ч 26 м 13 с  ----   Второй стенограф   --->

 

Яловий: Депутат Вільдман, 40-й, прошу.

Вільдман: У нас на комісії склалася така неприємна  обстановка. Я дуже прошу своїх колег підтримати мене і підтримати ці 5 справ.

Легеза: Ці справи з грубими порушеннями чинного законодавства.

Вільдман: Це неправда.

Яловий: Я прошу, бо тут уже пішли розборки внутрі комісії, ми станемо з вами свідками розборок. Я прошу юристам сказати, що по юридичній службі. 150, 155, 156, 157, 158. Погоджені чи ні ці справи?

Легеза: Ні.

Яловий? Алла Олексіївна Бабіч де? 150,155,156,157,158?

(Тихо).

Які пройшли експертизу? Дайте, будь ласка, дані, які пройшли. Поки дадуть інформацію по цих  трьох справах. Це ж уже так, будуть зараз появлятися безкінця  пропозиції - Пабат, Данькевич, Бойчук.

Пабат: Тут є досить цікава штука. Є питання пункт 28-й - затвердити проект земельної ділянки в Святошинському районі м. Києва раді для будівництва та експлуатації житлових будинків на бульварі Кольцова, 14. І є  пункт 172-й, який відводить ці ділянки Головному управлінню житлового забезпечення. Та ж сама територія, ті ж самі ділянки. Є в нас кадастрова справа, ми проходили Президію, були якість домовленості і знову вставляється ця справа без погодження району і таке інше.

Яловий: Так що, на одну земельну ділянку два рішення?

Пабат: На одну земельну ділянку, тільки там вони частинку взяли. І я прошу  172 зняти.

Яловий: Я прошу, Земельний комітет, дайте  пояснення.

Легеза: Це спірне питання, яке розглядалося на минулій сесії, виступав голова  Святошинської адміністрації. Було доручення міського голови 50х50 з Головним управлінням житлового забезпечення, під 132-м пунктом йде Головне управління житлового забезпечення, площа 3,5 га і

Яловий: Голова Святошинської ради тут є, прошу.

Голова Святошинської ради: Так, я можу дати пояснення.

Яловий: Дайте пояснення. Було доручення

 

   <---   10 Июля  13 ч 29 м 13 с   ----  Седьмой стенограф  ---->

 

Мазепі і Голиці разом. Прошу, Голиця і Мазепа, скажіть слово, прошу. Я прошу поки Голиці виступає, Мазепа готується.

-Голиця: Я звертаюсь до Мазепи. Ви пам"ятаєте, на минулому сесійному засіданні, коли це питання було знято за пропозицією Володимира Олександровича, міський голова Олександр Олександрович прийняв рішення, що він сам поїде і потім прийме рішення. Так і було. Я на цьому тижні, а вірніше, позавчора зустрічався з Володимиром Олександровичем Мазепою і суть суперечки, яка полягає сьогодні 50 на 50 це 3,5 га. Мазепа, районна адміністрація має намір там реалізувати проект, візитної картки району, проекту, який вони мають реалізувати. Я сьогодні офіційно заявляю, що ми готові підтримати, щоб на цій земельній ділянці, яка сьогодні... Прошу проголосувати 50 на 50, був проект той, який хоче реалізувати Мазепа В.О. Тому, я думаю, що тут суперечки немає. І це питання знято. І я просив би Володимира Олександровича теж на цьому погодитися. Проект буде реалізований Святошинською адміністрацією. Це спільний проект, їх проект.

-Яловий: Тепер Мазепа, прошу слово.

-Мазепа: Ми дійсно, зустрічалися позавчора з Михайлом Миколайовичем. Я прошу вас підтримати, що замовником на будівництво на цьому мікрорайоні виступила Святошинська РДА. І сьогодні у мене зранку була розмова з Омельченком О.О. А питання інвестування будівництва згідно з проектом, який замовить РДА, вже буде вирішено чи буде там Головне управління житлового забезпечення приймати участь чи інша організація, це вже інше питання. Я прошу сьогодні прийняти рішення відвести цю земельну ділянку Святошинській РДА.

-Яловий: Тепер у мене до вас запитання, як до голови району. Як бути з резолюцією Омельченка О.О., вона у мене на руках. Голиці, Мазепі. Прошу спільно розглянути та погодити варіант 50 на 50.

-Мазепа: Ця резолюція була вчора. А він телефонував мені сьогодні і сказав...

-Яловий: Я вибачаюсь, повернеться Олександр Олександрович, хай він це питання розглядає. Прошу цей пункт поки що не голосувати до його повернення. По цьому пункту? Прошу, Головач.

 

  <---   10 Июля  13 ч 32 м 13 с  ----   Второй стенограф   --->

 

Головач: 74-й в.о. У нас проблеми, при наданні раніше адміністраціям, а тепер радам земельних ділянок, будуть виникати у майбутньому постійно. І тому проблема виникає - з якою метою беруться ділянки? Беруться для того, щоб залучити інвесторів і заробити певні кошти. Повноваження  районних в місті рад визначає Київська міська рада. І тому треба опрацювати питання, що Київська міська рада  повинна: перше - визначати  джерела фінансування, визначати порядок залучення інвесторів до забудови цих ділянок. Якщо ми ці повноваження будемо визначати або брати їх на  себе, тоді ми менше будемо надавати районним радам і менше буде в нас таких конфліктів. А в майбутньому їх буде ще більше. Дякую за увагу.

Яловий: Хто ще настоює на слові? Все.  Пункти 28 і 172. Данькевич ще, прошу.

Данькевич: Шановний Володимире Борисовичу, шановні колеги. Я прошу пункт 152 зняти з розгляду, перенести його на 29 серпня. Це якраз мій виборчий округ, питання там буде складне, пов"язане з позицією виборців і тому нічого страшного, якщо ми його розглянемо через місяць.

Яловий: Це ж ви вичитали тільки що. Голосуємо.

Данькевич: Дійшли ж до нього. 151-й пункт підтримую, а 152-й...

Яловий: 152 ставлю на голосування. Хто за те, щоб зняти  152?

Голосування: за-60, проти-3, утр.-0, не гол.-10. Рішення прийнято.

Шановні колеги, пункти 28, 172,150,155,156,157,158 ми проголосуємо пізніше, коли мені юристи дадуть висновок по (нерозбірливо) юридичне заключення, а два пункти  проголосує сам Олександр Олександрович.

Тепер в цілому голосуємо рішення.

Легеза: Володимире Борисовичу, я прошу,  я ще  хотів одне доповнення до рішення по Національній  радіокомпанії "Україна". Справа в тому, що звернулися Державний комітет по будівництву, Будівельний комітет  Управління справами Верховної Ради  і вони заключили відповідний договір, протокол підписали  про узгодження умов проектування та землекористування між Національною радіокомпанією  "Україна"  та Державним будівельним комбінатом Управління справами Верховної Ради України житлового будинку по вул. Леоніда Первомайського, 5-а по замовленню НРКУ та житлового будинку по вул. Панаса Мирного, 28-а та домовленістю з Державним  будівельним

  <---   10 Июля  13 ч 35 м 13 с  ----   Второй стенограф   --->

 

комбінатом Управління справами Верховної Ради. Прошу врахувати вимоги  цього протоколу в рішенні.

Яловий: Який пункт це?

Легеза: Пункт 32. Додатково написати: врахувати умови протоколу.

Яловий: Тепер, шановні колеги, слухайте мене уважно. Я назвав пункти, які ще не голосувалися, які ми опускаємо на голосування пізніше. Тепер називаю пункти, які  виключені вашим голосуванням. Пункт 35, 26, 27,130, 51, 47, 35, 58, 91,107,1,29,73,138,139,67. Крім цих пунктів прошу проголосувати дане рішення і тих пунктів, які на пізніше відкладені. Депутат Вільдман просить слова після голосування.

Голосування: за-62, проти-1, утр.-0, не гол.-9. Рішення прийнято. Прошу, Ігор Володимирович, я не встиг, уже йшло голосування.

Вільдман: Владимир Борисович, где сказано, если нет  одной визы, что это решение не может выноситься  на голосование.

Яловий: Мы говорили не о визе, а о юристах. Если есть решения, которые не прошли юридическую экспертизу, то у нас все депутаты знают, что мы эти вопросы не выносим на сессию. Они были названы. Это Регламентное требование. Мне неприятно видеть, что происходит между председателем комиссии и членом комиссии. Я бы на месте председателя комиссии так бы не поступал. Это мое личное мнение.

Легеза: Я на місті депутата Вільдмана теж не поступав би так.

Яловий: Згоден. Тому ті рішення, які будуть мати юридичне обгрунтування,  ми їх проголосуємо додатково, а ті, які ні - пізніше проведемо.

Наступне рішення, пока ці відкладаємо, з-14, прошу.

Чи є зауваження по пункту з-14? З-13 ще маленький проект є, прошу, з-13/1 "Про надання і вилучення земельних ділянок". Він складається з 6-ти пунктів. Чи є зауваження по цим 6-ти пунктам? Голосуємо.

 

  <---   10 Июля  13 ч 38 м 13 с  ----   Седьмой стенограф   --->

 

Голосування:

за-54, проти-0, утр.-0, не гол.-18. Рішення прийнято.

з-14 прошу.

-Легеза: «Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 14.03.02 №304/1738 "Про визначення тимчасового порядку продажу земельних ділянок в м.Києві". Це чисто процедурний документ.

-Яловий: По з-14 є зауваження? Голосуємо.

Голосування:

за-53, проти-0, утр.-0, не гол.-18. Рішення прийнято.

-Легеза: з-15 "Про передачу та продаж ТОВ "Твінс" земельної ділянки для будівництва, експлуатації та обслуговування офісного центру на вул. Дмитрівській, 38, 40 у Шевченківському районі".

-Яловий: з-15 чи є зауваження? Можна голосувати? Голосуйте, будь ласка.

Голосування:

за-44, проти-0, утр.-0, не гол.-27. Рішення не прийнято.

-Легеза: Прошу, переголосуйте.

-Яловий: Це продаж. Я можу ставити на переголосування? 44 було "за". Прошу, переголосуйте з-15.

Голосування:

за-56, проти-3, утр.-2, не гол.-10. Рішення прийнято.

-Легеза: "Про передачу та продаж ТОВ "КийБудІнвест" земельної ділянки для будівництва, експлуатації та обслуговування офісно-житлової будівлі на вул. Студентській, 16/11 у Шевченківському районі".

-Яловий: Можна голосувати? Проголосуйте, будь ласка.

Голосування:

за-53, проти-2, утр.-0, не гол.-12. Рішення прийнято. Дякую.

 

  <---   10 Июля  13 ч 41 м 13 с  ----   Второй стенограф   --->

 

Легеза: З-17 "Про передачу ТОВ "Етрекс-1" земельних ділянок для експлуатації та обслуговування автозаправної станції на просп. Миколи Бажана у Дарницькому районі".

Яловий: Нема заперечень? Голосуємо:

Голосування: за-53, проти-0, утр.-2, не гол.-18. Рішення прийнято.

Яловий: Шановні колеги. Мені дає комісія по 16-му пункту і по 18-му. Роздано це депутатам? Там змінені умови в сторону жорсткості чи як?

(З зали) тихо.

Яловий: Я дякую. Графік сплати коштів. 17-й пункт, прошу.

Легеза: Проголосований, вибачаюсь. 18-й пункт.

Легеза: " Про передачу та продаж ЗАТ "КИЇВСТАР ДЖ.ЕС.ЕМ." земельної ділянки для експлуатації та обслуговування адміністративних будівель та виробничих споруд майнового комплексу на вул. Дегтярівській, 53 у Шевченківському районі м. Києва" з урахуванням того додатку, яким передбачається  розстрочка платежу на 2 роки.

Яловий: Можна голосувати? Проголосуйте, будь ласка.

Голосування: за-40, проти-0, утр.-0, не гол.-33. Рішення не прийнято. Я питав, чи є зауваження у когось по 18-му?  Значить, тоді неуважно мене слухали. Переголосуйте, будь ласка.

Голосування: за-49, проти-1, утр.-1, не гол.-22. Рішення прийнято.

Шановні колеги, я прошу не розходитися. Ми ще з вами повинні відмітити  початок відпустки і канікул. Тому будьте на місці. Бо не хватає голосів. Я дякую за 18-й пункт.

Пункт 19-й, прошу.

Легеза: 19-й пункт "Про передачу  та продаж ТОВ Донецькому комерційному  Біржовому банку "ДОНБІРЖБАНК" земельної ділянки для експлуатації та обслуговування адміністративного будинку на просп. 40-річчя Жовтня, 26 (літера А) у Голосіївському районі м. Києва.

 

  <---   10 Июля  13 ч 44 м 13 с  ----   Второй стенограф   --->

 

Яловий: По 19-му пункту чи є зауваження у депутатів? Голосуємо, будь ласка.

Голосування:

за-55, проти-1, утр.-0, не гол.-18. Рішення прийнято. Дякую.

Легеза: 20-й пункт "Про  продаж громадянину  Федеративної Республіки Німеччини Петеру Португалову земельної ділянки для реконструкції та обслуговування офісного будинку на вул.Волоській,6/14 у Подільському районі м. Києва."

Яловий: Є зауваження? Нема зауважень. Голосуйте, будь ласка.

Голосування:

за-51, проти-4, утр.-1, не гол.-18. Рішення прийнято.

Легеза: 21-й "Про продаж земельної ділянки ТОВ "Укртехпром" для експлуатації та обслуговування будівлі майнового комплексу (автозаправної станції) на просп. Генерала Ватутіна, 5 у Деснянському районі м. Києва".

Яловий: Чи є зауваження по цьому пункту? Голосуйте, будь ласка.

Голосування:

за-46, проти-3, утр.-0, не гол.-24. Рішення прийнято. Прошу далі.

Легеза: 22-й "Про продаж земельної ділянки приватному підприємству "Райдуга" для експлуатації автозаправної станції на Броварському проспекті, 31 у Дніпровському районі м. Києва.

Яловий: АЗС на Броварському просп.,31 у Дніпровському районі, 22-й пункт. Нема зауважень? Голосуйте, будь ласка.

Голосування:

за-48, проти-0, утр.-2, не гол.-24. Рішення прийнято.

Лезега: 23-й "Про  передачу українсько-чеському спільному підприємству  з іноземною інвестицією у формі ЗАТ "БУДІВЕЛЬНО-ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ "МБІ" земельної ділянки для будівництва житлового будинку на вул.Різницькій,4 у Печерському районі м. Києва".

Яловий: Чи є зауваження по цьому пункту? Кір"ян, прошу, 8-й мікрофон.

 

 

  <---   10 Июля  13 ч 47 м 13 с  ----   Седьмой стенограф   --->

 

-Кір"ян: Я прошу доповідача, у всякому разі, мені пояснити чому в деяких йде про передачу та продаж, а в деяких рішеннях про продаж. В чому різниця? Там, де передача та продаж, а в деяких йде продаж.

-Легеза: Тому, що, якщо ми не передали, то ми передаємо, а потім продаємо. Тому, що вільні земельні ділянки продавати ми не маємо права.

-Кір"ян: Так ви називайте конкретно адресу. Як це, вільну ділянку?

-Легеза: В кожному рішенні написано: "про передачу..." то ми передаємо в оренду на 1 рік і продаємо. Сплачує організація 15% авансу і потім решту, після прийняття рішення.

-Яловий: Прошу Муховикова А.М., дайте пояснення. Після сесії він вам розкаже.

-Кір"ян: А може не треба голосувати після сесії?

-Яловий: Голосуйте, будь ласка.

Голосування:

за-47, проти-3, утр.-2, не гол.-22. Рішення прийнято.

-Легеза: з-24 "Про продаж земельної ділянки ЗАТ "Євротек" для експлуатації та  обслуговування адміністративної будівлі на вул. Соціалістичній, 5, корп.2 у Солом"янському районі".

-Яловий: Чи є зауваження? Голосуйте, будь ласка.

Голосування:

за-54, проти-3, утр.-0, не гол.-17. Рішення прийнято.

-Легеза: 25 проект рішення.

 

    <---   10 Июля  13 ч 50 м 13 с  ----   Второй стенограф   --->

 

Салюта: Я хотів би також сказати, що реконструкція площі закладена в нашу програму міста. Я хотів би поки що зняти це питання для довивчення і вирішення як краще, якщо хтось захоче  будувати. Коли буде реконструкція, тоді вже треба робити. А зараз там неможливо це робити. Хотів би просити, щоб його зняли це питання сьогодні.

Яловий: Ставлю на голосування пропозицію депутата Салюти про зняття даного проекту рішення.

Щербаков, зупиніть голосування, я вибачаюсь. Щербаков, 24-й, прошу.

Щербаков: Шановні колеги, шановний Володимире Борисовичу, аргумент на те, що люди протестують, можна  буквально до кожного пункту, який тут існує. Як тільки люди дізнаються, що  щось будується біля вікон чи на відстані зору,  вони протестують. Тому цей аргумент сприймати не можна. Це перше. Друге. Казати, що одна площа загазована більше в 270 разів, а де ліпше? Може в лісі десь і ліпше. Це мегаполіс величезний. Про цей конкретний пункт. Люди сплатили 15% авансом. Я прошу, щоб начальник Київзему сказав, скільки за цим пунктом стоїть коштів до міського бюджету. Це перше, щоб він відповів. А друге, чи можливо, взагалі, пересунути  з цієї  площі  заправку. Мабуть, що ні. Бо коли проект відведення автозаправки робиться, він проходить років 3  щонайменше для того, щоб  повністю погодити всі можливі

Яловий: А це існуюча заправка? Прошу, Муховиков.

Муховиков: По цій заправці ви  вже проголосували на попередній сесії - надати в оренду. В них є документи, всі підстави будувати цю заправку. Ми домовилися, що не оренда, а продаж, тобто, ви не проголосуєте, все одно вони  будуть будувати, в них є законні  підстави. Це орендована земля. Вони орендарі. Ми продаємо орендарям.

Щербаков: Хвилиночку, я не закінчив, це перше. А друге: казати, що заправки сучасні, вони мають, так звану систему  рециркуляції, що, навіть, коли заправляється пальне,  то воно не випаровується.

Яловий: Дякую. По цьому ж питанню Новак хоче сказати, прошу.

Новак: Шановний Володимире Борисовичу, шановні депутати. Я теж пропоную все ж таки зняти це питання з розгляду. Якщо ми вже допустили помилку і надали цю земельну ділянку в оренду, то нехай навіть 5 років сплине і ми її заберемо. Але там згідно Програми транспортно-дорожнього будівництва планується трирівнева розв"язка. Там, де розв"язка, ми не знаємо програми

 

  <---   10 Июля  13 ч 53 м 13 с  ----   Второй стенограф   --->

 

Ми вже її продали, потім ми будемо думати, як її обходити. Я розмовляла з Жуковим на цю тему. Жуков сказав, що ніхто не радився, він чує про це вперше і взагалі, було б непогано зробити спеціальну комісію для вивчення цього питання, я знаю, де вона. Вона абсолютно там не ліпиться ніяк. Знаходиться поруч з закладом харчування "Макдональдс" і забирає останню зелену територію, яка тільки є на Ленінградській площі. Тому я абсолютно погоджуюсь з депутатом Салютою зняти це питання, створити комісію. І якщо вже вона є в оренді, ні в якому разі її не продавати, а повернути аванс і все.

-Яловий: Я ставлю на голосування... Я тільки для репліки можу надати слово. 24-й, для репліки.

-Щербаков: Я не знав, що пані Новак скаже, что там з Жуковим вона порадилась і там не ліпиться. В цій справі, як і у всіх інших є висновок інституту "Київгенплан" позитивний, що там, де буде ця заправка, там не буде нічого.

-Яловий: Без позитивного висновку рішення на Київраду не виносяться. Я дякую. Кір"ян, прошу.

-Кір"ян: Я ще коли був главою адміністрації, там лосі бродили. І це, дійсно, оазис для району. Там сходиться сьогодні радіально дуже багато вулиць. Через кожні 20-30м там розташовані АЗС. Туди комісія повинна виїхати і подивитися. Мені просто жаль буде, що ми так робимо необдумано.

-Яловий: Я ставлю на голосування пропозицію депутата Салюти відкласти розгляд цього рішення до наступного засідання. І створити комісію за участю депутата Щербакова, Новак, Кір"яна, Хміля і хто ще бажає.

Голосування:

за-64, проти-4, утр.-0, не гол.-7. Рішення прийнято.

Яловий: 26-й пункт.

Легеза: "Про передачу ТОВ "Інтерн" земельної ділянки для реконструкції нежилого будинку під готельний комплекс з  розширенням та прибудовою з його подальшою експлуатацією та обслуговуванням на вул. Богдана Хмельницького, 53 у Шевченківському районі м. Києва."

Яловий: По 26-му пункту чи є зауваження?  Голосуємо.

Голосування: за-61, проти-0, утр.-0, не гол.-14. Рішення прийнято.

 

     <---   10 Июля  13 ч 56 м 13 с   ----  Седьмой стенограф  ---->

 

Шановні колеги, у мене поступила інформація по 155, 158, віза юристів є. По 156, 157 немає. Тому я пропоную проголосувати 150, 155, 158, в з-13 внести, а два пункти відкласти на довивчення. Не буде заперечень? Можна голосувати? Проголосуйте. Крім пункту 156, 157 на довивчення.

Голосування:

за-45, проти-8, утр.-10, не гол.-12. Рішення не прийнято.

Хто пропонує переголосувати? Два пункти є візи, чого ми будемо залишати на довивчення? Переголосуйте, будь ласка. Два пункти ми знімаємо 156, 157. Вносимо 150, 155, 158.

Голосування:

за-43, проти-5, утр.-6, не гол.-21. Рішення не прийнято.

Відкладаємо ці пункти, йдемо далі.

27-й пункт.

-Легеза: з-27 "Про передачу ТОВ "Альма-2" земельних ділянок для будівництва, обслуговування та експлуатації автозаправного комплексу на перетині вулиць Милославської та О. Бальзака у Деснянському районі м.Києва".

-Яловий: Які заперечення, зауваження? Голосуємо.

Голосування:

за-57, проти-0, утр.-0, не гол.-18. Рішення прийнято.

-Легеза: 29 "Про продаж земельної ділянки ЗАТ "Завод радоіапаратури" для експлуатації та обслуговування будівель заводу на вул. М.Мишина, 3 у Солом"янському районі".

-Яловий: Є зауваження? Голосуйте.

Голосування:

за-56, проти-2, утр.-0, не гол.-18. Рішення прийнято.

-Легеза: з-30 "Про продаж земельної ділянки приватному підприємству "Райдуга" для будівництва та обслуговування двох павільйонів для сервісного обслуговування автотранспортних засобів благоустрою прилеглих територій на Броварському проспекті, 33 у Дніпровському районі"

 

  <---   10 Июля  13 ч 59 м 13 с  ----   Второй стенограф   --->

 

м. Києва.

Яловий: Можна голосувати?

Голосування: за-62, проти-0, утр.-0, не гол.-14. Рішення прийнято.

Легеза: "Про продаж  земельної ділянки ТОВ  "МАКАНДР" для реконструкції, експлуатації і обслуговування торговельного комплексу на вул. Миропільській, 4 у  Деснянському районі м. Києва".

Яловий: Які є зауваження по 31 пункту?

Голосування: за-58, проти-3, утр.-0, не гол.-15. Рішення прийнято. Дякую.

Легеза: 32-й "Про внесення  змін до рішення Київської міської ради від 24.04.2003 №413/573 "Про передачу та продаж земельних ділянок".

Яловий: Які є зауваження по 32-му пункту?

Голосування: за-51, проти-2, утр.-1, не гол.-22. Рішення прийнято. Дякую.

Легеза: 33-й проект рішення "Про внесення змін до  рішень Київської міської ради".

Яловий: 33-й, є зауваження? Голосуйте, будь ласка.

Голосування: за-55, проти-1, утр.-0, не гол.-20. Рішення прийнято. Дякую.

Легеза: 34-й проект рішення "Про розірвання договорів оренди земельних ділянок".

Яловий: По 34-му пункту є зауваження? Голосуємо.

Голосування: за-44, проти-2, утр.-1, не гол.-29. Рішення не прийнято.

Зауважень не було по цьому пункту. Я прошу, переголосуйте, 29 чоловік не голосувало.

 

  <---   10 Июля  14 ч 02 м 13 с  ----   Второй стенограф   --->

 

Яловий: Так ви ж подивіться, у вас все написано, розірвати договір оренди  з ЗАТ "Молодіжний житловий комплекс "Оболонь" на підставі рішення Київської міської ради  в зв"язку з зверненням  землекористувача. Можна?  Проголосуйте, будь ласка.

Голосування: за-58, проти-3, утр.-0, не гол.-15. Рішення прийнято.

Яловий: "Про приватизацію земельних ділянок для будівництва і обслуговування жилих будинків, господарських будівель і споруд".  35-й. Які є зауваження?

Легеза: Це існуючі житлові будинки, розміщені на земельних ділянках...

Яловий: Можемо голосувати?

Голосування: за-56, проти-0, утр.-0, не гол.-20. Рішення прийнято. Дякую.

Легеза: 36-й "Про продаж  земельної ділянки ТОВ "БЕРЕГІНЯ" для будівництва, експлуатації та обслуговування автозаправного комплексу на вул. Мельникова, 93 у Шевченківському районі м. Києва".

Яловий: Є зауваження по 36-му пункту? Голосуйте, будь ласка.

Голосування: за-46, проти-2, утр.-3, не гол.-25. Рішення прийнято. Дякую.

Легеза: 37-й проект рішення "Про  передачу та продаж ВАТ "КИЇВСЬКИЙ ЦЕНТРАЛЬНИЙ УНІВЕРМАГ" земельної ділянки для експлуатації та  обслуговування майнового комплексу на вул. Богдана Хмельницького, 2 у Шевченківському районі м. Києва."

Яловий: Можемо голосувати?

Голосування: за-55, проти-3, утр.-0, не гол.-18. Рішення прийнято.

Легеза: 38-й "Про  продаж земельної ділянки ТОВ "СК Тенісний клуб" для будівництва, експлуатації та обслуговування спортивно-офісного комплексу на вул. Терещенківській,1-3 у Шевченківському районі м. Києва".

 

  <---   10 Июля  14 ч 05 м 13 с  ----   Второй стенограф   --->

 

Головуючий: Голосуємо? Прошу голосувати.

Голосування: за-55, проти-2, утр.-0, не гол.-19. Рішення прийнято. Дякую.

Легеза: 39-й проект рішення "Про питання припинення права  власності на землю в м. Києві".

Це закладено в Земельному кодексі, коли припиняється  право власності на земельну ділянку, є такий пункт:  у випадку відмови від права власності  від земельної ділянки. Але процедура не визначена. Тому пропонується такий проект рішення.

Головуючий: Голосуємо? Прошу голосувати.

Голосування: за-63, проти-1, утр.-1, не гол.-11. Рішення прийнято.

Легеза: 41-й проект рішення "Про внесення змін до  рішення Київської міської ради від 29.06.00 №204/925 "Про надання і вилучення земельних ділянок".

Головуючий: Пропозиції.

Легеза: Голосувати.

Головуючий: Голова комісії пропонує голосувати.

Легеза: Чисто технічні моменти тут: Харківський на Голосіївський. Рішення, які були  прийняті, але не запровадження після прийняття Земельного кодексу, потребують внесення змін.

Головуючий: Голосуємо. Прошу голосувати.

Голосування: за-61, проти-2, утр.-1, не гол.-12. Рішення прийнято. Дякую.

Легеза: Останній, 42-й "Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 05.07.01 №380/1356 "Про надання і вилучення земельних ділянок".

Головуючий: Пропозиції?

Легеза: Голосувати.

Головуючий: Прошу голосувати.

Голосування: за-64, проти-1, утр.-1, не гол.-10. Рішення прийнято.

 

  <---   10 Июля  14 ч 08 м 13 с  ----   Второй стенограф   --->

 

Головуючий: Додаткові питання, які були проголосовані депутатами, будь ласка.

Легеза: По Головному управлінню і Святошинської районної державної адміністрації питання не проголосовано.

Головуючий: Я повернусь до нього.

Шановні депутати, дійсно, я розбирався: відношення інтересів міста  та району. Я вранці вислухав  по телефону Володимира Олександровича Мазепу. Є Володимир Олександрович Мазепа?  Присядь, будь ласка. Я зустрівся вранці з депутатом від Голосіївського району, народним депутатом Володимиром Дмитровичем Бондаренком. Він знаходиться на лікуванні стаціонарному. Але, все-таки, ми дали йому вид транспорту і він мав зі мною вранці зустріч сьогодні о 8-й годині. Ми, враховуючи інтереси міста, не повинні забувати про інтереси районів тому, що інтереси районів  в совокупності складають інтерес міста. І я думаю, що попередні варіанти, які обговорювалися і пропонувалися вирішити  питання 50х50, вони по землі, як я зрозумів сьогодні, не  знайшли підтримку у депутатів і не проголосовано. А залишати не вирішеним питання - це не кращий  наш показник. Якщо не  може домовитися заступник міського голови з головою району, або навпаки, голова району з міським, то давайте ми їм допоможемо. Будемо одним добавляти ставку, іншим зменшувати. Я на серйозну тему. Наприклад, запропонуємо Мазепі 75, а Голиці - місту - 25. Якщо вони  не погодяться, то навпаки. Коротенько . Що хоче район зробити на участку 7 га землі?  Я володію ситуацією, я ж розбирався. Я місяць тому назад виїзну робив там зустріч, на місце запросив усіх. Був Бондаренко, Голиця, Мазепа і  (нерозбірливо), проїхали, подивилися, провели там майже півдня часу. Я володію ситуацією. Ми могли б, скажімо, таким чином вирішити: як я запитаю

 

  <---   10 Июля  14 ч 11 м 13 с  ----   Седьмой стенограф   --->

 

Володимира Олександровича чи є у тебе реальний інвестор на сьогодні на цю площадку на 7 га. Мабуть нема. Чи міг би Голиця, маючи там інтереси міста, маючи 25% участі, бути потім запрошений вами, як потенційний інвестор. Коротенько дай відповідь тому, що ми хочемо вирішити питання.

-Доповідач: В минулому році ця земельна ділянка належала, згідно з рішенням виконкому Київради, "Промінвестбанку" і у мене була розмова відмовитися від цієї земельної ділянки на користь Святошинської РДА. Земельну ділянку, за згодою Головного управління житлового забезпечення в особі першого заступника Михайла Миколайовича, ми почали оформляти на районну раду. А Головне управління отримало достатню кількість земельних ділянок для того, щоб будувати житло по різних програмах. На сьогоднішній день єдина зацікавленість району в цій земельній ділянці 32га, в тому, щоб зробити проект, бути замовником і мати ідеологію району для того, щоб будувати не тільки житло, але і спортивний комплекс. І для паркування там земельна ділянка дозволяє вирішувати проблему. А інвестором може бути і Головне управління житлового забезпечення, і будь-які інші інвестори. Можна будувати і за 50% , і молодіжний кредит від наявності бюджетних можливостей.

-Головуючий: Тобто, ви залишаєте за собою право бути замовником по виконанню проекту забудови, затвердженню проекту забудови та замовника в повному обсязі,

-Доповідач: Так.

-Головуючий: не виключаючи варіант, що інвестором та вашим партнером може бути Головне управління м.Києва. Голосуємо? Включіть, 85-й.

-Голиця: Я думаю, що той варіант, який запропонував Олександр Олександрович, є самим ідеальним. Ми згодні 50 на 50, чи 70 на 30. При цьому проект буде реалізований Святошинською адміністрацією, той проект, який вони мають в уяві... ми готові на це і готові передати на свою частину функції замовника. Тобто, замовником по всьому комплексу готові, щоб була Святошинська адміністрація. Чи це буде 50 на 50, чи 70 на 30,

 

    <---   10 Июля  14 ч 14 м 13 с  ----   Второй стенограф   --->

 

не сказав Олександр Олександрович і я прошу це проголосувати. Дякую.

Головуючий: 70х30? Замовник по проектній документації, затвердженню проектної документації та замовником  по всьому комплексу об"єкту 7 га району. Участь Головного управління в межах 30% як замовника та безпроцентно скільки ви домовитесь 50х50, 100х100як інвестор потенційний. Вам же всерівно його треба шукати? Ми ж не визначаємо в рішенні. Ми говоримо - партнерські відносини, протокольний запис залишаємо, а в рішенні сесії це не буде. Обидві сторони згодні. Я ставлю на голосування. Голосуємо на користь району.

Голосування: за-66, проти-3, утр.-0, не гол.-7.

Ще раз повторюю. Замовник по документації, затвердження проекту, замовник по  будівництву комплексу  - район. Головне управління має участь в межах 25-30% як  замовник. Тобто, обов"язковий замовник, а як інвестор - ми не визначаємо. Не захочеш - на тендерній основі будеш залучати кошти. Так, Михайло Миколайович? Так. Рішення  прийнято. Дякую.

Що ми не пройшли по землі?

Шановні, продовжуємо роботу. Слово має голова комісії, депутат Ігор Володимирович Лисов.

Лисов: Шановні депутати. На Ваш розгляд виносить сьогодні  комісія з питань власності 33 питання

 

  <---   10 Июля  14 ч 17 м 13 с  ----   Седьмой стенограф   --->

 

в порядку денному. І один додатково мною внесений по 40-річчю Жовтня.

Перший проект рішення "Про продовження строку закінчення будівництва об"єкту незавершеного будівництва на просп. Червоних Козаків, 24-б". У зв"язку з тим, що не була вчасно оформлена земля, комісія розглянула, пропонує продовжити термін будівництва того об"єкту компанії "Вінергрупюкреин" до 21 лютого 2005 року.

-Головуючий: Хто терміни визначає, нормативи? Є поняття нормативних термінів забудови.

-Лисов: За поданням компанії, яка є власником об"єкту незавершеного будівництва і за погодженням фонду Держмайна України, регіональне відділення. У нас є доповідна записка фонду за підписом голови...

-Головуючий: Я розумію вас, але я питаю... Є нормативні терміни на дитячий  садок, на школу, на житловий будинок? Залежно від складності проекту, залежно від кошторисної документації. Ми робили реконструкцію універмагу "Україна". Ми продовжували термін. Там не вклалися в термін. Є інші приклади, де ми продовжуємо. То я питаю, який норматив підходу? Чому до лютого 2005 року?

-Лисов: Як підказує логіка. На той термін затримано відведення земельної ділянки. З того терміну починається термін забудови...

-Головуючий: Тобто, фактичний (нерозбірливо) залишився той же. Голосуємо? Прошу, проголосуйте.

Голосування:

за-62, проти-1, утр.-0, не гол.-13. Рішення прийнято.

А може не треба озвучувати? Чи це треба для плівки?

-Лисов: "Про внесення змін до рішення Київради від 26.12.02 №219/379". Стосовно передачі футбольному клубу "Арсенал-Київ" майна.

-Головуючий: Прошу, голосуйте.

Голосування:

 

  <---   10 Июля  14 ч 20 м 13 с  ----   Второй стенограф   --->

 

За-53, проти-0, утр.-3, не гол.-21. Рішення прийнято. Дякую.

Пункт4-в "Про доповнення до рішення Київради про приватизацію комунального майна у 2003 році". Там є 4  об"єкти.

Головуючий: Мартинюк Володимир Андрійович.

Мартинюк: Шановні колеги-депутати, шановний Олександре Олександровичу. Я хотів би, щоб ми з вами були послідовними. Минулого разу ми приймали рішення стосовно передачі цього об"єкту, а саме: об"єкту, про який іде мова - це цілісний майновий комплекс пансіонату "Дніпро" до комунальної власності міста Києва. В вересні місяці  закінчиться договір оренди і цей пансіонат переходить до комунальної власності міста Києва. У нас є дуже багато звернень від  наших громадських об"єднань, ради ветеранів, ради  інвалідів. Більше того, на  оперативному засіданні Київського міського голови  було доручення Київського міського голови  розглянути це питання і є позитивні рішення з боку ряду наших заступників голови Київської міської ради, щоб підтримати, щоб цей об"єкт ввійшов до комунальної власності  міста  Києва. Тому я хотів би, звертаючись до всіх  депутатів, вивести, або вилучити з пункту 4-в пункт 175, а залишити лише 173,174,176 і проголосувати окремо. Бажано було б, якщо таке питання уже дуже гостро  стоїть, проголосувати в поіменному режимі. Дякую, Олександре Олександровичу.

Лисов: Хочу дати деякі пояснення з цього приводу. Шановний Олександре Олександровичу, шановні депутати. Об"єкт, про який  іде зараз мова в виступі Мартинюка, наступний:  з липня минулого року колектив, який вже 10 років орендує цей пансіонат "Дніпро", звертається  до нас з проханням, щоб ми  надали можливість приватизувати цей пансіонат. Пансіонат має близько 1,5 га землі всього. Там абсолютно немає ні зони  відпочинку, ні інших зручностей для відпочинку. Вже до цього пансіонату ми первинно, за пропозицією Івана Андрійовича Фоменка, направляли  представників футбольного клубу "Арсенал-Київ". Головний тренер і фахівці клубу  відмовилися  від того, щоб цей об"єкт був переданий  до футбольного клубу "Арсенал-Київ". На сьогоднішній день це  будинок, який не має зручностей, як гуртожиток. Тобто,  місця загального

 

  <---   10 Июля  14 ч 23 м 13 с  ----   Второй стенограф   --->

 

користування знаходяться окремо від приміщень.

Головуючий: Я розумію так, що колектив орендував 10 років.

Лисов: Так. І він зробив невід"ємне поліпшення. Він збудував сам, за власні кошти  котельню, без якої цей  корпус не може існувати.

Головуючий: Має право пріоритету.

Лисов: Збудував пляж,  збудував пральню, надбудував один поверх. У зв"язку з тим, що згідно з законом ми не можемо дати колективу відмову від цього і багато організацій м. Києва, які вже бачили це, бачили багато депутатів і це питання розглядалося неодноразово на нашій комісії і на інших комісіях. Я прошу, може хтось інший висловиться з цього приводу?

Головуючий: Дякую. Шановні депутати. Скільки у нас в Криму є об"єктів громади Києва, де можна було б організувати відпочинок?

Лисов: Поруч з ним Київпастранс знаходиться.

Головуючий: Скільки? Хто знає? Кривонос знає, натисни кнопку. Один. Про те, що колектив зробив там хорошу  справу, треба цінувати людей і обіжати  людей не треба. Якби ми поставили питання - на приватизацію цей об"єкт,  то колектив має пріоритет той, який  орендував. Як би я порадив? А ви послухайте, підкажете. Поставити цей об"єкт, як власність громади. А другим пунктом акціонувати  цей об"єкт на користь громади, але не більше  49%, щоб контрольний пакет акцій 50 + 1 був у нас. А потім поживемо, побачимо. Виїде комісія, зробить оцінку фактичну, зніме оцінку первічну ту, що була до того пляжу, який

 

  <---   10 Июля  14 ч 26 м 13 с  ----   Седьмой стенограф   --->

 

який зробили і буде нам зрозуміло, які кошти треба туди вкласти, щоб його зробити привабливим. Я бачив, мені Ігор Володимирович приносив плани до сесії. Там коридорного типу пансіонат, престижності великої там немає. Те, що його можна зробити кращим і безкоштовно тим людям, які мають право безкоштовних путівок, похилого віку, чи ветерани війни і т.д. ,то вони були б задоволені. І це могли організовувати і Галина Йосипівна Гончарук, Юрій Іванович, начальник Головного управління соціального захисту Сергій Іванович. Тоді, мабуть, це було рішення, яке, дійсно, відповідало інтересам. А просто відмовитись сьогодні і передати його на приватизацію тільки тому колективу, який орендував, можливо, нас політично не зрозуміють  в цьому рішенні. Це моя думка. Але у мене голос один.

-Лисов: Є пропозиція погодитись.

-Головуючий: Можна так?... Перше рішення ми голосуємо, що ми знімаємо цей пункт. А друге - або рішення протокольно на наступну сесію, але формула наша, контрольний пакет акцій за нами. Наш директор, наш головний бухгалтер. Якщо 50+1 акція наша і наша участь на наш відсоток використанні цього закладу. Можна так протокольно все записати, перед голосуванням, за зняття його. Прошу проголосувати за зняття з приватизації.

Голосування:

 

  <---   10 Июля  14 ч 29 м 13 с  ----   Седьмой стенограф   --->

 

за-65, проти-0, утр.-1, не гол.-10. Рішення прийнято.

Протокольна частина, готуйте проект рішення на акціонування з юристами, з управлінням і з нашою депутатською комісією по майну. І ми його проголосуємо на наступній сесії. Цивілізовано, в інтересах і громади, і людей. Можна голосувати без пункту 75?

-Лисов: Є пропозиція по трьох пунктах, які залишаються в примітці, 6 додати ще: "та при необхідності відселення на час реконструкції". У зв"язку з тим, що цей квартал підлягає реконструкції, ми створили ТОВ "Старий Хрещатик". Додати: "при умові участі в реконструкції кварталу, при необхідності відселення під час реконструкції".

-Головуючий: Буває таке, що при необхідності тимчасове відселення. Це треба, щоб було оговорено, щоб можна було дати або тимчасові ордери, або буферні квартири, які у нас у фонді. Голосуємо?

-Лисов: І там ще пункт 177 на тих самих умовах, ВАТ "Укрсервісбудматеріали", на Хрещатику, 50-в. 177 пункт, додати сюди. Дякую.

-Головуючий: Я прошу проголосувати.

Голосування:

за-67 проти-3, утр.-1, не гол.-6. Рішення прийнято. Дякую.

-Лисов: 5-в "Про внесення змін та доповнень до рішення Київської міської ради" . Це ми надали національний комплекс "Експоцентр України" майно наше, але ми не вписали, що додати пункт, окрім відчуження та перепрофілювання. Прошу підтримати.

-Головуючий: З доповненням. Голосуйте.

Голосування:

за-57, проти-3, утр.-0, не гол.-15. Рішення прийнято.

 

  <---   10 Июля  14 ч 32 м 13 с  ----   Второй стенограф   --->

 

 Дякую.

Лисов: 6-й пункт "Про надання дозволу Київському державному академічному музичному театру для дітей та юнацтва на списання автобуса". Автобус  79 року випуску.

Головуючий: Прошу голосувати рішення.

Голосування: за-63, проти-0, утр.-0, не гол.-13. Рішення  прийнято. Дякую.

Лисов:  Пункт 7 "Про дозвіл комунальному підприємству "Генеральна дирекція Київської міської державної адміністрації по обслуговуванню іноземних представництв" виступити  співзасновником спільного українсько-американського підприємства у формі товариства з обмеженою відповідальністю". Йдеться про будівництво Гольфклубу, наша доля - земля і  компанія (незрозуміло) повністю фінансує  будівництво клубу, котеджну забудову як клубу, тенісного клубу, кінноспортивної бази та інше.

Головуючий: Скільки землі?

Лисов: Землі 89,4га.

Головуючий: Оцінка землі?

Лисов: А якщо спільно скласти, то буде більше.

Головуючий: Оцінка землі? Хто виконував оцінку землі?

Лисов: Оцінку землі не виконував.

Головуючий: Протокол, будь ласка.

Лисов: В третьому пункті записано: Головному управлінню земельних ресурсів    виконавчого    органу здійснити оцінку внеска   права     користування земельною ділянкою, розташованою на вул. Богатирській на північ від затоки „Верблюд” в урочищі Оболонь  Оболонського району.

Головуючий: Оцінку землі, запишіть, протокольна частина, виконати як паркову зону дозвілля та відпочинку. Це не околиця, хто там був, бачив, це дубовий гай, побережжя чудове, озеро Верблюже, чистота води  ідеальна, можна  не чистити, качати і пити. Тому оцінка землі повинна бути  по-американськи. Інвестиції американські, в доларах і  земля - оцінка в американських  доларах. І я прослідкую, щоб доля була

 

  <---   10 Июля  14 ч 35 м 13 с  ----   Седьмой стенограф   --->

 

там такою, як належить київській громаді. Голосуємо, чого ми будемо знімати. Ми інвестиції повинні залучати, а не знімати. Поки своїх не буде. То доручення Муховикову і Легезі по оцінці.

Голосування:

за-   Рішення не прийнято. Наступне. Але моє доручення залишається.

Поіменно, якщо хтось внесе, будь ласка. Такого поняття, пере голосувати, коли прийнято або не прийнято, нема. Воно не проголосоване, ми обговорювати не маємо права більше. Якщо буде внесено поіменно, я проголосую. Голосується за поіменне.

Голосування:

за-27... Рішення не прийнято.

Зал не зрозумів, зробіть оцінку землі. Це говорить про те... Зубко, 64-й.

-Зубко: Я хотів сказати, що це саме це рішення, яких багато, які йдуть далі. Рішення по власності були внесені з порушенням Регламенту, без висновку профільної комісії. То ви знімайте, яке ви хочете знімати. Одне голосуванням зняли, а інші - вносьте пропозиції. Дійде він зараз до 11, знімаємо, голосуємо. Дане ніхто не знімав. Не проголосували. Попробували поіменно, не проголосували. Продовжуємо роботу далі.

 

  <---   10 Июля  14 ч 38 м 13 с  ----   Второй стенограф   --->

 

Головуючий: Продовжуємо роботу далі.

Лисов: Комісією  з питань власності  розглянуто наступне питання: "Про підпорядкування комунального підприємства "Генеральна дирекція  Київської міської державної адміністрації по обслуговуванню іноземних представництв" Київській міській раді."

Головуючий: Треба було проголосувати спочатку це, щоб всі зрозуміли, що ти наш, Київради, тоді може б і те пройшло. А ти не зумів поставити його по черзі правильно.

Лисов: Всі питання, які виносяться, вони

Головуючий: Це питання фактично те, що ми голосували  по управліннях в першому питанні, я просив би проголосувати.

Я бачу, що ви стомилися, оголошую перерву на півгодини. Це право головуючого. Перерва на півгодини.

 

  <---   10 Июля  15 ч 08 м 09 с  ----   Второй стенограф   --->

 

Головуючий: Тому ми не можемо доходити до того, щоб депутати  присутні були тільки тоді, коли зацікавлені в проведенні якогось з питань. Повинна бути солідарність депутатська. Якщо Дорошенко покинув залу як голова комісіЇ, це не робить йому честі. Я не впевнений, що він покинув, але думаю, що так.

 

    <---   10 Июля  15 ч 13 м 23 с  ----   Второй стенограф   --->

 

Головуючий: Не зрозуміли. Давайте, якщо буде пропозиція - повторимо.

7-е питання - ми повертатися не будемо. Шановні депутати. Я прошу до уваги. Трошки відпочили. 7-е питання. Є моє доручення. І ми хочемо побачити скільки коштує наша земля, який буде процент відсотків до тих сто мільйонів умовних одиниць американських доларів, які пропонує інвестиція. Інвестиція пропонується на 100 мільйонів умовних одиниць. Ми побачимо, яка ціна нашої землі. А ціна повинна бути, я ж повторюю, по-американськи, земля там хороша. Може хто захоче поцікавитися, поцікавтесь. Якщо землі буде мало, щоб наш вклад був достатньо високий, ми можемо піти на те, що візьмемо на себе, умовно я називаю, мережі, тепловий пункт -ТП, ГРП, тобто,  інженерне обладнання. Це має право брати та сторона і право нав"язати інвестору, що ми хочемо дати землю цікаву. Цікава земля в Франції називається, якщо має всі енергетичні ресурси. Тобто, франкооб"єкт підвести: електроенергію, водопровід, теплу воду, каналізацію - це право того, хто надає земельні ресурси, збагачує ціну землі. От ми підготуємо це питання і розглянемо його  на наступній сесії 29 серпня. 76-й, Кривонос.

Кривонос: Шановний Олександр Олександрович, шановні депутати. Земля оцінена приблизно 120 млн гривень. Це була паркова зона, бувша кіностудія Довженка. Якраз цим проектом буде облагорожена земля і...

Головуючий: Про те, що вона бувша, можна не говорити тому, що вони на нашу користь відмовилися офіційно. В нас є документи, що фірма уступає нам, тобто, відмовляється. Це наша земля, але була в користуванні. Ми проводили з ними роботу

Кривонос: Ми виселили їх, компенсували їм затрати

Головуючий: Відмовились на нашу користь. Таким чином - ми повні господарі. Що ти ще хочеш розказати?

Кривонос: Олександре Олександровичу. Інвестор якраз згоден на  те, що якраз ми уступаємо землею, цією часткою. Це буде 51%  з української сторони, 49%

 

  <---   10 Июля  15 ч 16 м 24 с  ----   Седьмой стенограф   --->

 

- люди вкладають гроші більше 100 млн дол. у цей проект. Це дуже унікальний проект.

-Головуючий: Павло Олександрович, ми вас цінуємо як керівника, але ви своє питання на сьогодні не готували. Ви забезпечили себе думкою, що все нормально, все пройде. Такої інформації депутати не мали ні при оцінці землі, ні про те, що умови наші до інвестора, що контрольний пакет акцій 50+1 у нас. Я, до речі, вперше узнав тільки сьогодні.

-Кривонос: В проекті це все записано. І ми пройшли комісію по власності, земельну комісію пройшли і пройшли Президію. Заперечень не було. Це виникло вчора ввечері. Якби мене запросили на ті фракції, які засідали, я би дав пояснення. Але, на жаль, мене ніхто не запросив і не попередив, що є питання.

-Головуючий: Новак, 11-й.

-Новак: Справа в тому, що це питання не єдине, у тому переліку, яке стосується створення спільних комунальних підприємств. Там обов"язково йде мова про фінанси. Тут мова йде про корпоративні права, про можливі дивіденди. І тому обов"язково і завжди всі питання розглядали за погодженням з бюджетною комісією. Окрім того, в положенні про комісії це відноситься до її функцій. Єдине таке зауваження - цілий ряд питань пройшли з порушенням,  без погодження бюджетної комісії.

-Головуючий: Ми домовились. Не допускайте до голосування. Знімайте питання. Ми домовились на початку сесії. Шановні депутати, продовжуємо роботу.

Ми допустили до голосування 7 і 8 пункт. Ми домовились. Тому до 7 питання, я ще раз говорю, не повертаємося. Ми його не проголосували і в режимі поіменному не проголосували. Була пропозиція повернутися до 8, я думаю, що 8 питання ми зрозуміли. Це те питання, яке ми проголосували першим щодо головних управлінь, управлінь і підрозділів. Але це не головне управління, не управління, а комунальне підприємство. Тому виділено в окремий пункт. Якщо можна, я 8 поставлю на голосування. Прошу, по 8 питанню, голосуємо.

 

  <---   10 Июля  15 ч 19 м 24 с  ----   Второй стенограф   --->

 

Голосування: за-58, проти-0, утр.-0, не гол.-14. Рішення прийнято. Дякую.

9-е питання. Дивіться уважно. Прошу зняти.  Прошу проголосувати за зняття без дебатів. Ми ж домовилися.

Лисов: А є якась підстава, щоб зняти?

Головуючий: Поясніть, будь ласка, підставу. Просять пояснити. Я без підстав можу ставити на голосування.

Лисов: Шановні депутати. Є подання Київської міської державної адміністрації, подання Генеральної дирекції по  обслуговуванню іноземних представництв про приєднання комунального підприємства "Труханів острів" до  Генеральної дирекції Київської міської ради. В зв"язку з цим, що Генеральна дирекція має великий штат, має багато відділів, які займаються обслуговуванням,  є свій орган, який займається капітальним будівництвом, утриманням, проектний підрозділ, є пропозиція

Головуючий: Ігор Володимирович, я розділяю вашу точку зору. Але ж депутат Новак  звернулася до всіх. Якщо не пройшло комісію, це порушення Регламенту.

Лисов: А яке ж має відношення комісія з бюджету?

Головуючий: Для чого ж ми тоді комісії утворювали?  Я вибачаюсь. Це ми щось  потомилися.

Лисов: Тоді я погоджуюсь з пропозицією.

Головуючий: Не тому, що погоджуюсь. А що, в нас буває таке, що комісію не проходить? Бюджетну комісію або власності повинно проходити, або дві.  Наталія Василівна, проходило це питання?  Не проходило на комісії.

Яловий: Тому, що це питання передачі власності, а не фінансування. Тут нема питань фінансування. Є положення про комісії і згідно положення про комісії

Головуючий: Яку комісію повинно було пройти  питання №9?

Лисов: На зворотній сторінці першого примірника є  подання:  заступник міського голови - секретар Київради В. Яловий, Генеральна дирекція,  Кривонос, Лисов і  Ярема. Всі  підписи є.

Головуючий: Тоді я все-таки хочу

Лисов: Тоді чому ми це питання не ставимо на голосування, я просто не розумію?

Головуючий: Депутат Зубко, будь ласка. Включіть.

 

     <---   10 Июля  15 ч 22 м 24 с   ----  Седьмой стенограф  ---->

 

-Зубко: Ще у вівторок його не було роздано. Окрім того, це комунальне підприємство і т.д., то вони завжди проходять через бюджетну комісію і в положенні це також написано. На бюджетній комісії також не розглядалось. В принципі, я не заперечую проти цього рішення. Але я заперечую проти процедури винесення його на сесію.

-Головуючий: Я згоден з депутатом. Процедура дещо, звичайно, порушена. Воно не виболіло, питання. Кожне питання повинно пройти ресурс, я з вами згоден. Єдине, що, можливо, уважити, що ми щойно проголосували, що комунальне підприємство - дирекція під Київською міською радою, пункт 8. Тепер ми підприємство "Труханів острів", який сьогодні під акціонерним товариством "Київенерго". Київенерго не повна наша комунальна власність, а тільки 2,7 наша власність і 50+1 ми управляємо державною власністю. Вища стадія, звичайно, у нас дирекція під Київрадою. І така передача від одного на півнашого, я умовно називаю, дочисто нашого підприємства не визиває таких сумнівів. Це я думаю, як би маю один голос по цьому. Але як будуть депутати...

-Лисов: Олександр Олександрович, це питання витримало всі процедурні... І на першому засіданні Президії воно вже було.

-Головуючий: 4-й, Зубко.

-Зубко: В такому випадку, я просто цього... По-перше, у вівторок не було проекту рішення. По-друге, нам, звичайно, надали всю інформацію, всю підтримали. Тому я прошу фракцію "Наша Україна" підтримати це рішення. Але давайте домовимось, щоб такого більше не було.

-Головуючий: Погоджено.

-Яловий: Було на Президії. Ви не член Президії, а на Президії було розглянуто і роздано. І всі члени Президії і керівники фракцій погодились у зв"язку з тим, що у нас всього 2 тижні на підготовку, то ми свідомо, всі разом з депутатами, голосуючи за 10 число, йшли на деякі порушення Регламенту по часу. Але Президію воно пройшло. І мова йде   тільки про зміну власника комунального підприємства. Тому бюджетну комісію в даній ситуації проходити не обов"язково. Ми міняємо тільки власника.

-Головуючий: Лідер фракції "Наша Україна" сформував свою думку, а завершує тим,

 

  <---   10 Июля  15 ч 25 м 24 с  ----   Второй стенограф   --->

 

що фракція буде підтримувати, якщо  я ставлю на голосування.  Я ставлю питання на голосування питання №9.

Голосування:

за-55, проти-3, утр.-7, не гол.-7. Рішення прийнято. Я дякую.

Я згоден, що треба проводити роботу кропітливо, витримано, щоб люди, голосуючи, знали за що голосують. Я роблю зауваження  Павлу Олександровичу не як депутату, бо не маю права, ти недоторканий в межах цього кабінету, а як генеральному директору.

10-е питання.

Лисов:  В довідках, які вам роздані,  пункт 10-й так оголошений: "Про створення закладу культури "Водно-інформаційний центр "Музей води". За пропозицією Київської міської державної адміністрації комісія розглянула і вносить спільно з адміністрацією нову редакцію "Про створення комунального підприємства.

Головуючий: Я допоможу трошки доповідачу. Шановні депутати. Хто уже встиг побувати на  першій черзі, так народ назвав його, музей води, водно-інформаційний центр. Хто вже побував там? Я попросив би всіх побути, тим більше, що ми завершуємо другу його чергу і завершуємо до кінця серпня. Так, Іван Петрович?  До 20-го серпня завершуємо. Це чудовий культурний заклад буде, ми ставимо мету не тільки відкрити його для доступу людей всіх: і гостей, і киян. Ми ставимо мету, щоб ввести в програму  школярів наших шкіл, щоб кожна дитина, яка дійде до вивчення географії, біології, природознавства, щоб вона там побула. Там цікаво й для дорослих, а для дітей тим більше. Тому ми  створюємо підприємство, заклад культури. Буде там керівник, буде там штат, який буде

 

  <---   10 Июля  15 ч 28 м 24 с  ----   Второй стенограф   --->

 

  працювати так, як працюють сьогодні музеї наші в м. Києві або наші православні святині: Михайлівський та Успенський. Тому я просив би проголосувати за це  рішення. Воно ніякого сумніву не  викликає. Ставити на голосування? Ставлю на голосування.

Голосування:

за-56, проти-4, утр.-3, не гол.-10. Рішення прийнято. Дякую.

Лисов: 11-й пункт "Про надання дозволу державному комунальному підприємству Кінотеатр "Жовтень" на продаж основних засобів.

Головуючий: Голосуємо? (з залу) Так. Голосуємо.

Голосування: за-67, проти-0, утр.-1, не гол.-4. Рішення прийнято. Дякую.

Лисов: 12-й пункт "Про реорганізацію спеціалізованої дитячо-юнацької школи олімпійського резерву №19 з ігрових видів спорту, плавання в ластах та художньої гімнастики". Прошу підтримати.

Головуючий: Голосуємо? (З залу) Так. Прошу голосувати.

Голосування: за-62, проти-2, утр.-3, не гол.-6. Рішення прийнято. Дякую.

Лисов: 13-й "Про безоплатну  передачу цілісного майнового комплексу - дитячого санаторію  "Ясний" з комунальної власності  територіальної громади міста Києва у власність Шевченківської районної у місті Києві ради. " 

Головуючий: Шановні депутати. Юридично було так, як у нас, а фактично організаційно, воно завжди було районним, Шевченківського району. Я просто зразу вам наперед, чому ми так поступаємо? Голосуємо? Дякую.

Голосування:

 

  <---   10 Июля  15 ч 31 м 24 с  ----   Второй стенограф   --->

 

за-64, проти-2, утр.-3, не гол.-4. Рішення прийнято. Дякую.

Лисов: "Про концесію об"єктів права комунальної власності" згідно закону України про власність. Прошу проголосувати.

Головуючий: 5-й, Присяжнюк.

Присяжнюк: Наша комісія не розглядала цього питання, тому є зауваження членів комісії. Важко сказати чи потрібно підтримувати це рішення, чи ні. Якщо можна пояснити для чого це робиться, хай Ігор Володимирович пояснить.

Головуючий: Ігор Володимирович, дайте відповідь, колега просить Ваш.

Лисов: Згідно Закону України "Про власність" ст.3 про концесії доручити  виконавчому органу внести пропозиції переліку об"єктів права комунальної власності, яку можуть надавати  в концесії. Концесія - це довгострокова оренда, де визначена без права зміни власності. Це може йти мова про всі об"єкти, які є сьогодні комунальною власністю, в тому числі і мережі, і житлові будинки. Тому згідно прийнятого закону комісія з питань власності  розглянула це і внесла пропозицію. Далі виконавчий орган надасть свою пропозицію з цього приводу і ми вже остаточно  приймемо рішення на сесії Київради. Якщо не проходили комісію, можна  відкласти для того, щоб

Головуючий: Черніков, 63-й.

Черніков: Тільки що сперечалися з приводу того, якій комісії належить вирішити питання по власності. Так це  питання

Головуючий:  Голосуємо за зняття  на іншу сесію, довго. Я прошу проголосувати  це питання  на довивчення, проходження комісії бюджетної і інші комісії, хто претендує, до 29-го серпня. Прошу проголосувати за зняття.

Голосування: за-65, проти-1, утр.-2, не гол.-5. Рішення прийнято. Продовжуємо.

Лисов: 15-й пункт "Про передачу  у користування на умовах  оренди нежилих приміщень, продовження дії договорів оренди, а також встановлення  пільгової оплати та зміни  орендних ставок".

Головуючий: Будь ласка, вивчайте питання. Пропозиції?

Лисов: Це спільна комісія адміністрації,  ради двічі на місяць проводить свої засідання  і виносить на сесію Київради.

Головуючий: Ставлю на голосування:

 

    <---   10 Июля  15 ч 34 м 24 с  ----   Седьмой стенограф   --->

 

-Лисов: Ми роздали ще додаток по Святошинському району - професійна спілка працівників митних органів України. Це додаток.

Голосування:

за-64, проти-0, утр.-1, не гол.-8. Рішення прийнято.

-Головуючий: В догонку і додаток Ігор Володимирович озвучив.

-Лисов: "Про передачу Головному управлінню пенсійного фонду нежитлового будинку по вул. Воровського, 16". Без права відчуження та передачі у користування третім особам.

-Головуючий: Ставлю на голосування.

Голосування:

за-59, проти-0, утр.-2, не гол.-12. Рішення прийнято.

-Лисов: 17 "Про деякі заходи щодо реалізації міської комплексної програми "Столична культура і мистецтво на 2003-2005 роки". Начебто не відноситься до комісії з питань власності, але це йдеться мова про упорядження в центральному парку культури відпочинку. І там сьогодні активно Київзеленбуд працює. За пропозицією адміністрації прошу підтримати.

-Головуючий: Ставлю на голосування.

Голосування:

за-63, проти-1, утр.-1, не гол.-8. Рішення прийнято.

-Лисов: "Про внесення змін до рішення Київради від 27.12.01". Це коли передавалось майно з міста в район і з району у місто. Після реєстрації виникли помилки, які нам поправили в БТІ і є 8 пунктів, де уточнюється метраж будинків. Прошу підтримати.

-Головуючий: Ставлю на голосування.

-Лисов: І додатково п.9 по вул. Костьольній, там також уточнення йде.

Голосування:

за-62, проти-0, утр.-1, не гол.-10. Рішення прийнято.

-Головуючий: Додаток доповнюється.

-Лисов: 19-в

 

 

  <---   10 Июля  15 ч 37 м 24 с  ----   Второй стенограф   --->

 

Лисов: 19-в. Також внесення змін до рішення Київради "Про приватизацію комунального майна". Позиція 83 графа 2 на житлове приміщення торговельно-побутового призначення замінити словами "об"єкт незавершеного будівництва торговельно-виставкового комплексу" за поданням державної адміністрації і Київавтодора. Прошу підтримати це рішення.

Головуючий: Ставлю на голосування.

Голосування: за-63, проти-1, утр.-1, не гол.-8. Рішення прийнято. Дякую.

Лисов: Пункт 20-в "Про надання дозволу комунальному підприємству АТП Київської міської ради на продаж  основних засобів": ЗИЛ-131, автобус ПАЗ. 85-го року і 88-го року.

Головуючий: Ставлю на голосування.

Голосування: за-65, проти-0, утр.-0, не гол.-8. Рішення прийнято.

Лисов: 21-й пункт "Про надання дозволу товариству "Греаль" на знесення житлового будинку 5-а по вул. Хрещатик. Це товариство, яке  виграло тендер на право  будівництва підземного  простору на  Європейській площі.

Головуючий: Голосуємо:

Ставлю на голосування: за-61, проти-1, утр.-2, не гол.-9. Рішення прийнято. Дякую.

Лисов: Про надання дозволу Київському міському бюро судово-медичної експертизи на продаж автомобіля. 95-й рік, ВАЗ 21-06.

Головуючий: Прошу голосувати. За-63, проти-0, утр.-0, не гол.-10. Рішення прийнято. Дякую.

Лисов: Про передачу ВАТ "Перестрахувальне товариство "Європолюс" нежилих будинків по вул. Старовокзальній, 11 за умови компенсації товариством їх справедливої вартості (Перелік додається).

 

  <---   10 Июля  15 ч 40 м 24 с  ----   Седьмой стенограф   --->

 

-Головуючий: Справедливої, це значить ринково-оціночна. Це може повернутися років 9 тому, коли починали приватизацію в Україні робити. Подивитися справедливу вартість Обленерго України, по яким цінам ходили. Голосуємо. Прошу. Новак, прошу.

-Лисов: Це добудова до складу.

-Новак: У мене питання. Справа в тому, що ми колись розглядали подібні питання і такого слово "передати" не повинно вже бути. Ми не можемо передавати, якщо воно не в комунальній власності. Все-таки, мабуть було б правильніше, в інтересах територіальної громади міста продати. Але тоді виникає питання, що це конкурсні умови і можливо б тоді бюджет отримав коштів набагато більше. Чому передати?

-Головуючий: Юристи, до того як підписувати, підбирайте мотив формулювання таким, щоб відповідав дійсності. Ставлю на голосування. Просто там передати, але далі продовжується тема, що це ми продаємо, тільки у формуліровці получається.

Голосування:

за-53, проти-2, утр.-6, не гол.-12. Рішення прийнято. Дякую.

-Лисов: в-24 "Про надання дозволу на знесення нежилих будинків та споруд на вул. Круглоуніверситетській". За пропозиціями КМДА. Компанія "Ремаксгруп" отримала земельну ділянку, там є наше майно. За умови компенсації товариства справедливої вартості.

-Головуючий: Ставлю на голосування.

Голосування:

за-55, проти-2, утр.-2, не гол.-14. Рішення прийнято.

-Лисов: "Про реорганізацію Державного комунально-побутового підприємства "Київпобутрадіотехніка".

-Головуючий: Ставлю на голосування. Голосуйте.

 

  <---   10 Июля  15 ч 43 м 24 с  ----   Второй стенограф   --->

 

Голосування: за-52, проти-3, утр.-1, не гол.-17. Рішення прийнято. Дякую.

Лисов: Наступне питання „Про дозвіл комунальному підприємству "Київське інвестиційне агентство" на відмову від  придбання додатково випущених акцій”.

Головуючий: Поясніть, будь ласка, для мене.

Лисов: Іде мова про те, що ми  є співвласниками  Міжнародного виставкового центру. Маємо 15%. Товариство "Міжнародний виставковий центр" прийняв рішення про збільшення  статутного фонду і для того, щоб нам залишити  ці 15%, нам  потрібно з бюджету переказати  до цього товариства закритого акціонерного 3 млн гривень. На підставі звернення керівництва Міжнародного виставкового центру, щоб ми якось відреагували, є подання і юристи завізували його про те, що в нас не заплановані в бюджеті такі витрати, тому ми змушені в зв"язку з тим, що у нас тільки 15%, погодитися з тим, що вони  збільшують свій  статут для подальшого будівництва, а наша доля зменшується. В відсотках зменшується, а в фізичних обсягах залишається.

Головуючий: Я прошу до уваги. Всі ми знаємо, що по Малініну-буріліну буває  дважди два п"ять.   Сьогодні наша участь 15%. Коштує  х - ціна,  умовно мільйон. Вони збільшують уставні. Ми в бюджеті не маємо коштів, так як говорить Ігор Володимирович, і не приймаємо участі. Після переоцінки цінностей з наших 15%  може залишитись або 3 по Малініну, або 1, або 5. Тобто, по любому, але по Малініну.

Лисов: Півтора виходить, Олександре Олександровичу.

Головуючий: От бачите. Я прошу проголосувати на вивчення Борисова, Падалки, мене, депутатів, які будуть  цікавитися, до 29-го числа. Нічого не трапиться до 29-го числа. Я прошу проголосувати на зняття. Я хочу володіти так,

 

  <---   10 Июля  15 ч 46 м 24 с  ----   Седьмой стенограф   --->

 

щоб я кнопку нажимав, як приклад мене вчить, молодий депутат Зубко. В перерві проконсультувався з лідерами вищої інстанції і проводить політику і це правильно. Повинна бути піраміда.

-Лисов: Є оголошення в газеті, що 26 серпня в них проводяться загальні збори.

-Головуючий: Вони змушені були перенести на 30, бо у нас буде сесія 29. Я ставлю на голосування, довивчення виважене на наступну сесію.

Голосування:

за-68, проти-1, утр.-0, не гол.-4. Рішення прийнято.

Тоді у мене інше питання. Ми вже проголосували, я дякую.

У мене інше питання. Якщо ми будемо мати півтора, то треба порахувати, а скільки вони нам повинні вернути коштів на сьогоднішнє 15. Ми нормальні тут, в залі.

-Лисов: Це вже друга емісія.

-Головуючий: Ви розумієте, про що я кажу. Для того тут є наші депутати: Віктор Михайлович, Валерій Дмитрович, Ігор Володимирович. Ви виважено винесете рішення. Для чого нам потім мати півтора. Нехай віддадуть сьогодні наші 15, подивіться уважно, що вони коштують. Вони нам не потрібні. Але ми потім переглянемо позицію відношення землі. Це буде другий етап. Або Борисов і Віктор Михайлович порахують сьогодні землю і на суму землі ми доповнюємо до своїх 15 і залишаємося або знову 15, або збільшуємо на 17. Треба до кожної справи підходити так, як ми сьогодні у цьому залі. Я дякую за порозуміння.

-Лисов: Це подання на нашу комісію, це просто погодження нашої комісії.

-Головуючий: Продовжуємо роботу.

-Лисов: Про питання реконструкції будівлі комунального підприємства...

-Головуючий: Зняли, ми проголосували.

-Лисов: 27 доповідав Присяжнюк.

28 "Про питання реконструкції будівлі комунального підприємства

 

  <---   10 Июля  15 ч 49 м 24 с  ----   Седьмой стенограф   --->

 

кінотеатру "Загреб". Провести реконструкцію за кошти інвестора, визначеного на конкурсних засадах. Без права перепрофілювання. Чому його зараз не оцінити нам, не продати йому і нехай він з ним що хоче те і робить.

Це звернулися до нас наші видатні спортсмени, брати Клічко. У зв"язку з тим, що сьогодні кінотеатр "Загреб", приміщення кінотеатру знаходяться в занедбаному стані, не в повному обсязі виконують свої функції. До мене особисто звертався Віталій Клічко, є погодження всіх заступників: Фоменка, Поживанова, Борисова, Присяжнюка, Харлима, Биструшкіна.

-Головуючий: Я не ставлю під сумнів. Я почув з зали фразу, яка мені теж сподобалася. Чому, маючи сьогодні, не оцінити і не продати, а потім вони що хочуть те і роблять. Хто знає.

Так, відкласти на 29. Я прошу проголосувати.

Вивчати треба, розумієте.

Голосування:

за-58, проти-1, утр.-0, не гол.-...

Воно залишається на довивчення. Ми вивчимо і побачимо, яка ціна його справедлива, як ви називаєте. Чи є сенс? А може порахуємо, щоб потім спільне використання його в тому вигляді, як вони зроблять, буде більш привабливим, доцільним.

-Лисов: Я вважаю більш вигідні умови для Київради, для нашого бюджету та ті, які запропоновані. Бо сьогодні інвестор вкладає кошти, визначено на конкурсних засадах. Робимо реконструкцію нашого майна, а потім воно буде набагато більш привабливим для продажу, ніж просто продати.

-Головуючий: Він не так зробить. Він оцінить сьогодні нашу частку, яка вона є. Вона залишиться стабільною, не зміниться, він теж не простий інвестор.

-Лисов: І конкурс буде на конкурсних засадах.

-Головуючий: Довивчити. Ми не проти. Проголосуємо 29 серпня.

 

  <---   10 Июля  15 ч 52 м 24 с  ----   Второй стенограф   --->

 

Лисов: Давайте підтримаємо це рішення, Олександре Олександровичу, тоді 6-го грудня буде перемога. Це мені по телефону Віталій сказав. Тому я прошу, в зв"язку з тим, що така зірка в нас одна,  я прошу підтримати.

Головуючий: Я не проти, якщо станеш 6-го грудня чемпіоном світу, то могли б і подарувати. Є пропозиція проголосувати.

Ставлю на голосування: за-59, проти-1, утр.-4, не гол.-10. Рішення прийнято.

Лисов: Про створення дитячо-юнацької спортивної школи з кікбоксінгу. Прошу підтримати.

Головуючий: Голосуємо: за-60, проти-2, утр.-1, не гол.-11. Рішення прийнято.

Лисов: пункт 30-й. Це я виконую обов"язки голови постійної комісії  з правової політики та депутатської етики Бойчука. "Про деякі питання будівництва адміністративного будинку на вул. Миколи Гайцана, 2 у Печерському районі для надання його у користування Печерського районного суду м. Києва."

 

  <---   10 Июля  15 ч 55 м 24 с  ----   Седьмой стенограф   --->

 

-Лисов: Про деякі питання адміністративного будинку на вул. М. Гайцана, 2 у Печерському районі для надання його у користування Печерського районного суду.

-Головуючий: Я вибачаюсь, почитаю хто: Присяжнюк, Георгієвський, Новак, Зубко і Кір"ян. Новак, 11-й, Зубко, 64-й.

-Новак: Це питання ми розглядали на бюджетній комісії і саме наша комісія відправила на доопрацювання. Тут мова йде, що ми будуємо за кошти практично, бюджету, прибудови до суду. Чому за кошти? Тому, що ми передаємо за те, що одна організація відмовляється від ділянки і будує за свої кошти суд, а ми в свою чергу, даємо цілий ряд, низку ділянок і тепер ми не можемо сьогодні відкрито сказати, скільки буде коштувати бюджету м.Києва добудова до цього суду. Тобто, там приблизно ми даємо ту ділянку в центрі, ту ділянку і врешті-решт виходить, що ніхто не порахував, а скільки ця прибудова обійдеться бюджету міста. Це скрито фінансуємо будівництво державної програми за рахунок міського бюджету. І бюджетна комісія повторно це рішення не розглядала. Хоча саме ми його направили на доопрацювання.

-Головуючий: Дякую. Зубко, прошу.

-Лисов: Я поясню, щоб не було запитань. Наталія Василівна каже, що ми будуємо скрито з бюджету міста. Про що йде мова? Було звернення Печерського районного суду, яке займає два приміщення. Одне приміщення займає на вул. Хрещатик, 42-а, це в дворі. Площа 1219 кв.м. І друге приміщення. Воно займає на М.Гайцана, площа 785 кв. м. Те і те приміщення є власністю територіальної громади м.Києва. Пропозиція суду наступна: до приміщення суду на М.Гайцана добудовується приміщення офісне, яке займе суд - 5 тис. кв.м. І воно буде передано до комунальної власності територіальної громади м.Києва. А два приміщення на Хрещатику, 42 - 1219 кв. м. передається і №4 по вул. Гайцана

 

  <---   10 Июля  15 ч 58 м 24 с  ----   Второй стенограф   --->

 

у власність кооперативу "Гарам". Це є звернення до нас державної адміністрації, погоджено з земельною комісією, подання першого заступника голови міської державної адміністрації, погоджено з заступником - секретарем Київської міської ради і з головою бюджетної комісії. Тому я вважаю, що ми не втрачаємо абсолютно нічого з бюджету міста Києва.

Головуючий: Я теж хочу почитати один пункт. "Забезпечити проведення незалежної експертизи оцінки вартості  будівель, які будуть передані в порядку компенсації  витрат на будівництво адміністративного будинку площею 5 тисяч кв.метрів. Погодити проектно-кошторисну документацію на будівництво адміністративного будинку загальною площею 5 тис. кв.метрів, який після  завершення будівництва буде переданий до комунальної власності територіальної громади м. Києва. Взяти до уваги, що передача адміністративного будинку з прибудовою до будинку суду по вул. М.Гайцана, 2 у Печерському районі в комунальну власність територіальної громади м. Києва буде здійснено одночасно з передачею  товариству "Промбудіндустрія" адміністративних будинків, зазначених в п.2 цього рішення." Для мене, наприклад, зрозуміло, що ми нічого не втрачаємо. В нас сьогодні всі суди в наших приміщеннях, всі  без винятку, всі прокуратури і це ж скрізь так, в усіх містах. Тому ми отримаємо у власність. Інша справа, що нам не будуть платити  30 чи 32 гривні за оренду. Але ніде не платять. В Положенні про суди записано так, що вони не платять, що влада повинна їм надати. Не передати у власність, а вони  потім використовують на свій погляд. Тому я не бачу. Мій голос один є. Зубко, 64, потім Головач.

Зубко: Це було б так, як ви кажете, якби не було пункту 2.2 „Відведення  ТОВ "Промбудіндустрія" в установленому порядку  земельних ділянок  для  будівництва офісно-житлових приміщень  у Печерському та Шевченківському районах

 

 

  <---   10 Июля  16 ч 01 м 24 с  ----   Второй стенограф   --->

 

міста Києва”. Це два найпрестижніші, так би мовити, райони міста Києва. Якщо ми продамо декілька  ділянок з аукціону, то ми можемо й не один суд побудувати, я думаю. Тому, якщо ми знімаємо пункт 2.2, то я готовий голосувати за.

Пункт 2.2 не носить конкретного характеру взагалі.

Головуючий: Дякую. Але ж тут написано: в установленому порядку передати земельні ділянки. Так що в кожному випадку ми можемо поступати, знаючи скільки буде коштувати це  приміщення 5 тис.кв.метрів, а кошторисна документація  там затверджуватись буде нами, ви бачили пункт, нами. Таким чином експертиза буде  Кармінського, наша, прозора, я маю на увазі. То передати  одну земельну ділянку чи дві і яка площа цих земельних ділянок і ціна, буде відомо, Юрій Петрович. Нам відома буде  і ціна. Ми можемо пільгову плату встановити. Ми  можемо дати землю в оренду. Якщо це буде житло, ми будемо мати 20%  пайових. Ми пайовими можемо регулювати. Або пайовими в грошах 20% як забудовник житлово-соціальної сфери, або квартирами, тобто, тут нема, тут відпрацьовано так, що втратити ми ніколи ні в якому разі нічого не втратимо.

Зубко: Якщо ви так добре розібралися, Олександре Олександровичу, то ми вам довіряємо. Головач, Бойчук, Присяжнюк, Яловий. Всі, хто записалися, всі мені  не довіряють. 

(З зали) Голосуємо.

Головуючий: Я ставлю на голосування.

Я знаю думку твою і Присяжнюка, зараз розкажу всім. Я серйозно кажу: зараз розкажу всім. Бо були ж ви в мене не по одному разу. Давайте проголосуємо.

За-62, проти-1, утр.-3, не гол.-8. Рішення прийнято. Дякую.

По  цьому питанню двічі Ніну Миколаївну, голову Печерського суду, запрошували на нашу комісію. Двічі запрошував Присяжнюк Володимир Костянтинович і, звичайно, брав участь Володимир Володимирович Головач. Двічі запрошували, розмовляли з нею.

 

  <---   10 Июля  16 ч 04 м 24 с  ----   Седьмой стенограф   --->

 

Вирішували питання, втратили півтора - два місяці і вона до мене записалася на прийом з великою скаргою. Після того я зустрівся з Присяжнюком. Я хочу розказувати, що кожне це рішення має під собою історію. Дійсно, ми пропонували їй, що ми найдемо інвестора більш такого, лояльного інвестора. І те, що в рішенні зараз ми проголосували, тоді не було і не було, що одночасно ми їм, вони нам площу, а не навпаки, ми  віддали, вони три роки, довгобуд, не будують. Цього не було, записали. І не було того, що конкретно вони і ділянки земельні вони хотіли наперед назвати, ми теж убрали. І коли ми переконалися, що ми можемо цього інвестора втратити, а іншого нема. Чому нема? Я говорю: Володимир Костянтинович, у мене до тебе прохання, ти голова комісії... Я дуже поважаю Присяжнюка за його роботу і за інші якості. Я говорю, я в одному випадку їй відмовляю інвестором, що ти виступаєш інвестором. Ти їм відмовляєш, береш на себе умови ті, які запропонували вони, розробляєш документацію, затверджуєш, будуєш суд і на тих же умовах, як вони. Володимир Костянтинович не взявся за цю справу. Тому я знаю всі думки і хотів вас послухати, але часу нема. Я хотів, щоб ви знали, що це питання вистраждане не просто так. І ми проголосували правильно, і рішення прийняли правильне. Я його підпишу. Ми з тобою репліку внесемо, як я буду підписувати. Будеш приймати перед тим, як я буду підписувати. З точки зору архітектурно-художньої... Протокольно запишіть Головача. До візування перед тим, як підписувати. Протокольно.

-Лисов: На загальних умовах.

-Головуючий: На загальних умовах.

 

    <---   10 Июля  16 ч 07 м 24 с  ----   Второй стенограф   --->

 

Продовжуємо.

Лисов: Пункт 31-в "Про створення Київського комунального підприємства спецреставраційно-відновлюваних робіт "Київспецреставрація". В мене поступила записка від депутата, якого нема сьогодні на нараді, від Фоменка Івана Андрійовича про те, що він хотів би це питання довивчити. Тому  давайте відкладемо.

Головуючий: Депутат Борисов, 67.

Борисов: Шановний Олександре Олександровичу,  шановні колеги. Дійсно, я би підтримав голову комісії про зняття цього питання тому, що за дорученням першого заступника міськдержадміністрації Івана Андрійовича Фоменка, де  попередньо це рішення про створення комунального підприємства треба  погодити з Борисовим, Падалкою, Бабіч, Харлимом. Такої процедури виконано не було. Більш того.

Головуючий: Голосується за зняття на 29 число. Протокольно доручити Фоменку, Яловому, Борисову, Падалці, Лисову, хто бажаючі, підготувати  це питання в повній мірі на 29. Прошу проголосувати. Відкладається до наступного  засідання. Президію тим більше не проходило.

Голосування:

за-60, проти-0, утр.-0, не гол.-13. Рішення прийнято.

Знімається на 29 серпня.

Лисов: Пункт 32-в "Про знесення будівлі колишнього кінотеатру "Дніпро" на вул. Грушевського,1-а".

Головуючий: Знають депутати, що ми затвердили проектно-кошторисну документацію, пройшли все, будемо  будувати перший за сто років у Києві  театр ляльок для дітей. Це перший за сто років. І кошти передбачили, 12 млн  гривень у нас є. Я просив би  проголосувати.

За-62, проти-0, утр.-0, не гол.-11. Рішення прийнято.

 

  <---   10 Июля  16 ч 10 м 24 с  ----   Седьмой стенограф   --->

 

90 депутатів, 90 голосів. От дали б роботи, на два місяці вистачило б.

-Лисов: 33-в "Про створення комунальної організації "Дирекція з питань розвитку курорту "Пуща-Водиця". Створити і підпорядкувати...

-Головуючий: Карандєєв, прошу

-Карандєєв: Поясність, будь ласка, що це така організаційно-правова форма "комунальна організація". Свого часу я вивчав питання створення кількох комунальних підприємств нами, сесією Київради, і я отримував консультації неодноразово від Бабіч про те, що такої форми на сьогодні вже немає. Що ми робимо, або комунальні підприємства...

-Головуючий: Тетяна Вікторівна не візувала, підтверджує, що такої форми немає.

-Карандєєв: І що це за назва "дирекція з питань розвитку "Пуща-Водиця". Некрасива назва.

-Лисов: Ви працівник виконавчого органу, ваш колега подав...

-Головуючий: Він прав, що комунальне є підприємство, а не комунальна організація. (Шум). Давайте порадимося. Замість організації, звичайно "комунальне підприємство", як дирекція, як Труханів острів, там же підприємство у нас. Друге. Пропонують п. 3.2, 3.3 як такий, що зайвий на нашому рівні.

Пункт 3.2. ... комунальне підприємство... Що ще? І зняти пункт 3.2, 3.3. Доопрацюємо? На серпень.

 

  <---   10 Июля  16 ч 13 м 24 с  ----   Второй стенограф   --->

 

Є пропозиція зняти, доопрацювати його з юристами, щоб воно було не таким, зі слова і без контролю за головою. На 29-е серпня. Прошу проголосувати. Знімається як не підготовлене, не пройшло юридичну консультацію, Президію не проходило.

Лисов: Президію проходило, просто майно буде розграбовано. Це єдиний аргумент, Олександре Олександровичу.

Голосування:

за-63, проти-0, утр.-0, не гол.-10. Рішення прийнято. Дякую.

Думаю, що це питання більш серйозне, як ми думаємо. Тому, що для того, щоб  створити, треба обов"язково зробити інвентаризацію, що ми  маємо там у Пущі-Водиці, скільки землі, скільки полів, ліси, озера. Це ж велике багатство. Тому повинно бути підприємство, а не  організація. Це ж не ДОСААФ.

Лисов: Олександре Олександровичу, дивна річ. Ми йдемо на компроміс  за поданням  з виконавчого органу, навіть, порушуючи Регламент. Виконавчий орган каже: треба знімати.

Головуючий: Доопрацюємо.

 Лисов: То тоді будемо робити висновки.

Головуючий: Доопрацюємо в формі такій, як годиться. Візьмете Типове положення комунального підприємства.

Лисов: Ми йдемо на порушення, а потім не приймається. Виконавчий орган знімає. І в мене останнє питання додаткове, яке сьогодні було включене в порядок денний за моїм поданням "Про передачу нежитлового будинку 22/1 Літера А  на просп. 40-річчя Жовтня до власності Голосіївської районної ради".

Головуючий: Провізоване всіма в установленому порядку? Прошу проголосувати.

За-59, проти-1, утр.-1, не гол.-12. Рішення прийнято. Дякую.

Мартинюк, 83-й записаний, зніміть, бо відсутній. Ярема, 93-й теж відмовилася. Борисов, 67-й.

-Борисов: Коли була оголошена перерва, ми мали можливість більш глибоко розібратися в питанні пункту 7 порядку денного "Про дозвіл комунальному підприємству "Генеральна дирекція КМДА по обслуговуванню іноземних представництв виступити співзасновником спільного українсько-американського підприємства у формі товариства з обмеженою відповідальністю".

Мова йде

 

  <---   10 Июля  16 ч 16 м 24 с  ----   Седьмой стенограф   --->

 

про створення...

-Головуючий: Тоді додавайте з часткою акцій 51 відсоток.

-Борисов: Мова йде, що при таких умовах...

-Головуючий: Треба добавити в рішення сесії, якщо ми повертаємося. Це після того, ми виясняли всі тонкощі. В цій заголовок треба внести.

-Борисов: Тому, американський інвестор готовий більше 120 млн вкласти в таке підприємство при такій умові. Тому я просив би вас, шановні колеги, ще раз повернутись і проголосувати це питання тому, що дійсно, залучення інвестицій в такі питання, це є дуже важлива річ як для міського бюджету, так і для іміджу нашої столиці. Я дуже просив би всіх депутатів, незалежно від належності до фракції, в першу чергу стати киянами. Дякую за увагу.

-Головуючий: Валерій Дмитрович, я хотів би підкреслити, що це, можливо, варіант тільки такий, коли контрольний пакет 50+1 буде у власності ради. Дзвоник, будь ласка.

-Дзвоник: Коли ми розглядали це питання на комісії, була пропозиція, щоб ми записали в рішенні, що частка нашого партнера буде не менша ніж 100 млн доларів. Тоді не зважили на цю пропозицію. Зараз Павло Олександрович підійшов і сказав, що він згоден на те, що було в рішенні. Я вважаю, що якби ми записали, що ці відсотки плюс частка іноземного партнера не менше, ніж 100 млн доларів, ми б користувалися певною повагою у киян, а також наше рішення мало б сенс і серйозне обгрунтування. Дякую.

-Головуючий: Якщо б з  урахуванням пропозицій Боривоса 50+1, контрольний пакет акцій, з пропозицією депутата Дзвоника. Тільки перевести треба в... умовні одиниці нам не зовсім красиво писати. 100 млн доларів - це 530 млн грн. Тобто, нашу валюту треба поважати. Якщо ми обговоримо це конкретно в самому рішенні і в сьогоднішній внесемо порядок, що воно і називається таким чином "по обслуговуванню іноземних представництв" при умові інвестиції іноземної в межах 530 млн грн. та частки акцій громади Києва 50+1. Якщо ви про це говорите, я поставлю на голосування. Я ставлю на голосування, шановні депутати.

Голосування:

за-56, проти-3, утр.-2, не гол.-11. Рішення прийнято.

 

  <---   10 Июля  16 ч 19 м 24 с  ----   Седьмой стенограф   --->

 

Останнє, депутат пані Шиманська внесла пропозицію, ми з нею погодились, "Про створення комунального підприємства "Київський міський центр екологічних проблем". Провізований Карабаєв, Лисов, Фоменко, Муховиков, Харлим, Ярема. Питання, будь ласка.

-Борисов: Підтримуючи це рішення, я все-таки, просив би трохи відкоригувати назву. Що ж ми створюємо підприємство комунальне екологічних проблем. Ну, мабуть, чи питань, чи якось по іншому відредагувати. Тобто, якось редакційно поправити назву. По суті, підтримуючи це, але назва підприємства по проблемах.

-Головуючий: У вас є пропозиція?

-Борисов: Можна назвати з "екологічних питань".

-Головуючий: Можна назвати "екологічний центр".

-Борисов: Можна "Київський міський екологічний центр", "комунальне підприємство з вирішення екологічних питань".

-Головуючий: Центр екологічного моніторингу. Так, оголошується конкурс на кращу назву. Конкурс очолює Борисов. Я згоден або Київський міський центр, або екологічний моніторинг. Голосуємо? Георгієвський, 16-й.

-Георгієвський: Так вопрос, а какую задачу, какую функцию оно будет выполнять, мониторинг? Мониторить?  Надо понимать, что мы создаем.

 

 

  <---   10 Июля  16 ч 22 м 24 с  ----   Седьмой стенограф   --->

 

-Георгієвський: Нет, что мы ждем от организации.

-Головуючий: Я знімаю питання. Голосуємо за центр.

Голосування:

за-...

Так, Шиманська, прошу.

-Шиманська: Прийнято нове рішення про порядок відведення земельних ділянок. Всі рішення, які приймаються по землі, вони проходять так чи інакше через управління охорони навколишнього природного середовища. Висновки роблять хто завгодно. Зараз різні структури і немає ніякого порядку. Тепер ці висновки про завдання шкоди, нагрузку на екологію, надання цієї території буде надавати це підприємство.

-Головуючий: Йдемо по порядку, Кір"ян.

-Кір"ян: Треба, щоб хтось якось пояснив. У нас сьогодні є два управління, пов"язані з діяльністю екології, є постійна комісія. У всякому разі, якщо треба про створення цього центру, то він комусь повинен бути підпорядкований. Чи він незалежний взагалі? Комунальна власність... фінансування... У нас є два управління. Управління створено півроку тому, чим воно буде займатися.

-Головуючий: Присяжнюк, прошу.

-Присяжнюк: У нас останнім часом склалася не дуже чудова практика створення комунальних підприємств без техніко-економічного обгрунтування і без вивчення детального, в тому числі на нашій бюджетній комісії, як буде це підприємство працювати, хто його буде фінансувати і що воно буде приносити місту з точки зору фінансів, в першу чергу. Таке вкидання питань щодо створення комунальних підприємств останнім часом в останній день - це стало практикою. На мій погляд, це негативно може сказатися на іміджі

 

  <---   10 Июля  16 ч 25 м 24 с  ----   Второй стенограф   --->

 

роботи нашої  Київської міської ради. Дякую.

Головуючий: Георгієвський, 16-й. Складається думка така, що треба довивчити.

Георгієвський:  Александр Александрович, у нас ситуация сейчас получается такая: мы сначала приняли Положение о земле. Это вроде как мы постановили всем ходить  пятками  вперед. Теперь мы принимает решение о том, что создается  медицинский центр по переворачиванию ног или наоборот, по переворачиванию головы соответствующим образом. Потом у нас  еще будут психологи работать над этим. Мы сначала создали структуру тяжеловатую, скажем, и, собственно, эта проблема была с самого начала, что тяжело будет реализовывать  все то, что мы приняли, все эти решения, которые мы приняли по земле. И вот  сейчас мы получаем первые приветы. Для решения каждой проблемы, которая перед нами возникла в результате принятия нового решения по земле, мы будем создавать сейчас коммунальные предприятия, которые за решение этой проблемы  будут брать деньги с того, кто будет в этом нуждаться. Разве можно так?

Головуючий: Дякую. Продовжуємо. Лисов, 4-й. Відмовився. Бойчук, 47-й - по іншому питанню. Шиманська, 28-й.

Шиманська:  Управління охорони оточуючого  навколишнього середовища. Оскільки вони хотіли  якось узагальнити цей процес і конкретизувати, щоб була конкретна структура, яка буде цим займатися, вони вийшли на нашу комісію. Комісія розглянула це питання, погодила і  таким чином виникло це питання. Я думаю, що вони  робили б корисну справу, оскільки оцінку впливу на оточуюче середовище

Головуючий: В мене є така пропозиція: доручити Трикозу, який тут присутній, протокольно, попрацювати з депутатами, щоб ми усвідомили, для чого ми створюємо тому, що сьогодні є сумнів - для чого в нас 2 управління. Уже є сумнів. В нас є управління екологічного напрямку державного. Ми створили екологічне управління міського, це вже такий захист екології, тепер ми ще створюємо центр. Можливо, і треба. Обгрунтуйте, попрацюйте з комісіями і ми 29-го числа повернемося до цього питання. Я прошу проголосувати його  за зняття з розгляду сьогодні на 29-е число. Не в обіду ні депутату Шиманській, тим більше, нема Карабаєва, який подання дав. Нема кого запитати. Перше, постійна комісія Карабаєва, ініціатива ради, теж він відсутній. Фоменко відсутній, у відпустці.

 

  <---   10 Июля  16 ч 28 м 24 с  ----   Седьмой стенограф   --->

 

Голосування:

за-55, проти-0, утр.-1, не гол.-17. Рішення прийнято.

Останній Бойчук і будемо завершувати.

-Бойчук: Я хотів би звернутися до вас з таким проханням. До нашої комісії сьогодні звернувся голова Київського міського апеляційного суду. Справа в тому, що сьогодні йде розгляд справи по бандитизму. Ми на минулій сесії затверджували список народних заседателів і один із депутатів, пан Дрозденко, зняв одного засідателя - Цисаренка Олександра Петровича. Справа в тому, що якщо ми його виключимо із списка, то цю справу треба заново розглядати. І тому голова суду звертається до нас, щоб залишити Цисаренка О.П. в списку народних засідателів до кінця цієї кримінальної справи. Відповідне рішення ми підготували, прошу його...

-Головуючий: Якщо ця кримінальна справа буде продовжуватися 7 років?

-Бойчук: Не буде.

-Головуючий: До кінця року є пропозиція. До кінця календарного року. Тому, що повернемося потім. Якщо  справа не завершиться в цьому році, повернемося. Якщо ми зв’яжемо... То кримінальні справи бувають по 3-5 років. Ми продовжуємо строк його повноважень до кінця поточного року. Не закінчили справу 30, ще раз звернуться до нас.

-Бойчук: Прошу включити і підтримати...

-Головуючий: Перше, я прошу проголосувати за включення.

Голосування:

за-60, проти-1, утр.-0, не гол.-12. Рішення прийнято.

А тепер я прошу проголосувати проект цього рішення, але обумовити, що термін його дії до кінця поточного року.

Голосування:

за-49, проти-2, утр.-0, не гол.-22. Рішення прийнято.

Ганна Василівна

 

  <---   10 Июля  16 ч 31 м 24 с  ----   Седьмой стенограф   --->

 

читає запит депутата Волкова.

-Матіко-Бубнова: Про виділення коштів на ремонт дитячого навчального закладу №168 по вул. Монтажників, 97. Є необхідність читати зміст? Нема. Тоді голосуємо.

-Головуючий: Прошу проголосувати.

Голосування:

за-57, проти-0, утр.-0, не гол.-16. Рішення прийнято.

Шановні депутати, ми розглянули всі заплановані питання і тепер положено нам такий проект рішення:

"Про закриття 4-ї сесії Київради 24 скликання". Беручи до уваги, що питання 4-ї сесії Київради 24 скликання в основному вичерпані, Київська міська рада вирішила:

4-у сесію Київради 24 скликання оголосити закритою. (Оплески).

Прошу проголосувати проект як рішення.

Голосування:

за-67, проти-2, утр.-0, не гол.-5. Рішення прийнято.

 

   <---   10 Июля  16 ч 34 м 24 с   ----  Второй стенограф  ---->

 
         За літо і ми плануємо 29-го серпня  провести сесію. Ми підготуємо всі навчальні заклади, розприділимо обов"язково між  депутатами, а ви  знаєте, де буваєте в школах, керівництво міста, районів, отримують теж поради, в яких школах нам побути.  Проведемо сесію 29-го серпня, підемо  на відкриття шкіл. Я думаю, що більшість з вас обов"язково буде 24-го серпня в Києві на святкуванні Дня незалежності України. Святкувати будемо 22-го і 23-го тому, що 24-е в цьому році припало на неділю. Але ж, якщо 24-е в неділю, то понеділок 25-е - вихідний по Конституції. Тому святкувати будемо три дні. Субота - 23, неділя - 24 і 25, понеділок. Півріччя ми закінчили. Я думаю, що ми добре закінчили. Ми маємо 105, вже 106; було 105,7; 105,9; 106% - приріст промислового потенціалу за це півріччя до минулого року. Маємо виконання всіх бюджетних показників, програми соціального розвитку, виплати всі провели. Череп був сьогодні в мене, Микола Юхимович Верес. Оздоровлення дітей і всі путівки в нас до кінця літа вирішені. Я не бачу великих проблем. Проблеми в нас будуть одні: урожай цього року, ринок зерна і що нам робити з 1-го вересня? Яким чином виходити з положення по цінам на зерно, муку і хлібобулочні всі вироби? Це проблема сама, мабуть, найсерйозніша. Тому  якщо в нас є бокали з шампанським, я запрошую вас за хороший відпочинок і завершення нашої роботи.

 

  <---   10 Июля  16 ч 37 м 24 с  ----   Седьмой стенограф   --->

 

Ви володієте ситуацією, що ми вчора з вами перемогу здобули більшу. Вчора ми отримали 407 голосів за закон про розмежування земель. І 402 - закон про кадастр. Рекорд був за весь час, 12 років - 405 голосів. Один закон був проголосований 405 депутатами. Ми набрали вчора - 407 голосів. Новий рекорд із 437, які були присутні. Жодного проти, утримався - один і 29 не голосували. Підготовка була дуже сильною. Рік судять нас усіх за те, що ми створили своє управління земельних ресурсів, що ми нікому не дали права, крім ради, розпоряджатися землями. Судились з прокуратурою, виграли суди. З Кабінетом Міністрів два суди - програв два суди. Накінець, вчора прийнятий закон.

Приїжджайте на наше свято національне 24 липня, ми всім вам направимо запрошення на свято Дня національного

 

  <---   10 Июля  16 ч 40 м 24 с  ----   Седьмой стенограф   --->

 

прапора. Ми вам направимо запрошення.

Секретаріату ми дякуємо за роботу.

 

 

 

 

 

         Підготувала

         Коваль О.С.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про дострокове припинення повноважень депутата Київської міської ради Порайка А.М.
  • Про дострокове припинення повноважень депутата Київської міської ради Брагінського В.В.
  • Про дострокове припинення повноважень депутата Київської міської ради Кушніра І.І.
  • Про звернення Київської міської ради до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо термінового вирішення питання виходу підприємств централізованого водопостачання та централізованого водовідведення з кризового фінансового стану
  • Про додаткові заходи щодо підтримки сил безпеки і оборони з метою забезпечення національної безпеки та відсічі збройної агресії російської федерації проти України
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 20 квітня 2023 року № 6320/6361 «Про затвердження Методики розрахунку орендної плати за комунальне майно територіальної громади міста Києва»
  • Про внесення змін до Положення про Департамент транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
  • Про оголошення природного об’єкта ботанічною пам’яткою природи місцевого значення «Залишки соснового бору»
  • Про передачу громадянці Аксютіній Жанні Валеріївні у приватну власність земельної ділянки для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) на вул. Ушицькій, 34 у Деснянському районі міста Києва (634812739)
  • Про передачу громадянці Черняк Валентині Петрівні у приватну власність земельної ділянки для колективного садівництва на вул. Соборній, 10 (ОБСЛУГОВУЮЧИЙ КООПЕРАТИВ «САДОВО-ДАЧНИЙ КООПЕРАТИВ «ОРХІДЕЯ-3») у Дарницькому районі міста Києва, мікрорайон Осокорки (651442765)