Open-space: мерія стане комфортнішою для киян уже до кінця літа

Tool items

Open-space: мерія стане комфортнішою для киян уже до кінця літа

Команда дизайнерів-волонтерів Агенти змін напрацювали ряд рекомендацій щодо формування публічного простору і напередодні презентували відповідну концепцію громадськості. Активісти майже рік вивчали процеси, що відбуваються на першому поверсі мерії, та визначали проблеми, які стосуються роботи з відвідувачами. 

“Київрада  не втручалась в дослідження, щоб зробити його об’єктивним, фаховим та отримати слушні рекомендації.  Та АЗ не обмежились рекомендаціями, а висловили бажання пройти з міською владою шлях від ідеї до її реалізації. У рамках дослідження, активісти проаналізували публічний простір мерії за низкою напрямів — відкритість, безпека, доступність та безбар’єрність, процеси роботи та взаємодія з персоналом, нові активності”, - зазначає заступник міського голови — секретар Київради Володимир Прокопів. 

Загалом, за висновком експертів, будівля КМР створює враження закритої та неприступної. Загальний підхід до функціонування мерії радикально відрізняється від подібних будівель в країнах Європи. Тому, за рекомендаціями АЗ, перший поверх мерії вимагає певного переосмислення, метою якого стане створення дійсно відкритого, комфортного і ефективного простору. 

“Ми хочемо наблизити цю владну структуру до людей. І зробити це можна якраз через організацію так званого оупен-спейсу на першому поверсі. Як цього досягти? Ми пропонуємо відмовитись від кабінетної системи, поставити стенди з інформацією послуги та роботу мерії, запровадити рецепцію, де людей будуть консультувати та спрямовувати до потрібного фахівця, допомагати стати в електронну чергу тощо. За прикладом європейських країн, пропонуємо створити окрему дитячу зону, аби батьки могли залишити дитину, поки вирішують власні справи у мерії”, - зазначає представник команди Агентів змін Максим Головко. 

Пропонують волонтери розташувати на першому поверсі й лекторій, який вдень будуть використовувати як прес-рум, а ввечері — як простір для презентацій, пов’язаних з міськими проектами. Наразі фахівці вже аналізують як можна втілити перетворення, зберігши при цьому історичну цінність будівлі.

“Виконавчий орган Київської міської ради вже визначився з замовником робіт - це КП “Спецжитлофонд”, і першим етапом буде проведення обстеження самого приміщення. Тобто мають перевірити несучі конструкції — що можна робити, що ні, як влаштоване перекриття, чи можна реалізувати те, що запропоновано концепцією. За результатами цих досліджень буде техзавдання на проектування. Воно обов'язково враховуватиме той факт, що будівля мерії — історична пам'ятка. Ми здійснюватимемо всі роботи поетапно — спочатку в  одному крилі, потім в іншому. Плануємо завершити все до кінця літа”, - наголосив керівник секретаріату Київради Ігор Хацевич. 

Він також зазначив, що під час усіх перетворень, послуги, які надаються на першому поверсі мерії, кияни і надалі отримуватимуть безперешкодно.  Окрім того наразі триває обговорення концепції перетворень, і кожен може подати власні ідеї Агентам змін. 

Ознайомитися детальніше з рекомендаціями Агентів змін можна за посиланням: 
https://dl.dropboxusercontent.com/u/16123327/%D0%94%D0%BE%D1%81%D0%BB%D1...

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про застосування статті 50 Регламенту Київської міської ради, затвердженого рішенням Київської міської ради від 04.11.2021 № 3135/3176 до рішення Київської міської ради від 16.05.2024 № 465/8431 «Про внесення змін до міської цільової програми з організації військової служби, виконання військового обов’язку, мобілізаційної підготовки і
  • Про продаж земельної ділянки на вул. Бориспільській, 13 у Дарницькому районі м. Києва ПРИВАТНОМУ АКЦІОНЕРНОМУ ТОВАРИСТВУ «ФАРМАЦЕВТИЧНА ФІРМА «ДАРНИЦЯ» для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості (381127271)
  • Про внесення змін у додаток до рішення Київської міської ради від 14.12.2023 № 7541/7582 «Про затвердження списку присяжних Дніпровського районного суду міста Києва»
  • Про внесення змін у додаток до рішення Київської міської ради від 25.05.2023 № 6469/6510 «Про затвердження списку присяжних Святошинського районного суду міста Києва»
  • Про внесення змін у додаток до рішення Київської міської ради від 24.11.2022 № 5678/5719 «Про затвердження списку присяжних Подільського районного суду міста Києва»
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «МІЖРЕГІОНАЛЬНА ІНВЕСТИЦІЙНО-ЛІЗИНГОВА КОМПАНІЯ» земельної ділянки в оренду для експлуатації та обслуговування основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості на просп. Валерія Лобановського, 119 у Голосіївському районі міста
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ФОРВАРД-А» земельної ділянки в оренду для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку з об’єктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури на вул. Турівській, 29-а у Подільському районі міста Києва (зміна цільового призначення) (433396508)
  • Про надання КОМУНАЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ «СПОРТИВНИЙ КОМПЛЕКС «СТАРТ» земельної ділянки в постійне користування для обслуговування та експлуатації об’єктів, що забезпечують сучасне використання велотреку в межах вулиць Богдана Хмельницького, Михайла Коцюбинського та В'ячеслава Липинського у Шевченківському районі міста Києва (зміна цільового
  • Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо поділу земельної ділянки (кадастровий номер 8000000000: 91:064:0030) на вул. Некрасова Віктора, 1-3 літ «А» у Подільському районі міста Києва та надання дозволу на проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки з кадастровим номером 8000000000:91:064:0056 (596140048)
  • Про затвердження технічних документацій із землеустрою щодо інвентаризації земель (662585363)