ОНОВЛЕНО! У Київраді презентували концепцію нового Положення про бюджет участі

Бюджет участі

Tool items

У Київраді презентували концепцію нового Положення про бюджет участі

У Київській міській раді обговорили концепцію нового Положення про бюджет участі, яка була напрацьована за результатами двох воркшопів за участі представників громадськості, депутатських фракцій КМР, секретаріату Київради, КМДА та РДА було напрацьовано новий механізм подачі, розгляду та реалізації громадських проектів, аби бюджет участі став дійсно демократичним, інноваційним та ефективним для Києва. Вокршопи долучили представників понад 120 громадських організацій та ініціатив. Також понад 700 киян долучилися до другого воркшопу он-лайн.

“Бюджет участі, або громадський бюджет — новий механізм для Києва, який дозволяє залучити активну громаду до самоврядування. Це частина коштів міського бюджету, щодо якої мешканці міста самостійно обирають на що їх витрачати шляхом голосування, результати якого мають пряму дію, незалежно від волі чиновників та депутатів. Бюджет участі став трендом останніх 5 років у різних країнах світу, у понад 1 500 містах. Ми вважаємо, що цей інструмент електронної демократії в поєднанні з електронними петиціями, дозволить кардинально реформувати відносини між громадою і владою”, - зазначив керуючий справами секретаріату Київради Ігор Хацевич.

За його словами, цей механізм працюватиме лише тоді, коли матиме довіру громадськості. Саме тому в новій редакції положення контрольна та апеляційна функції покладені на самоврядну громадську комісію, яка формується з широкого представництва діючих ГО шляхом самовисування та внутрішнього рейтингування. Рішення цієї комісії є визначальним щодо допущення спірних проектів до голосування, оцінки роботи задіяних підрозділів виконавчого органу Київради.

“У всіх міст є своя особливість моделі бюджету участі, як і культури самоврядування. Активне долучення київської громадськості, академічної спільноти, активістів KyivSmartCity у співпраці з експертами КМДА та депутатами Київради творить інноваційну київську модель. Зокрема, поєднується максимальна лібералізація, демократизація та інформатизація всіх етапів механізму. Сам інструмент бюджету участі стає не просто конкурсом проектів від громадян, а способом об’єднання громадян, ГО, експертів від влади в опрацюванні та впровадженні корисних проектів для міста, окремих його частин. Також – каталізатором розвитку культури самоврядування, е-демократії, ефективності витрат публічних фінансів» - відзначив Керівник Центру розвитку інновацій НаУКМА, Сергій Лобойко.

Бюджет участі

«У бюджеті участі є багато викликів і для влади, і для громадськості. Ми домовилися з громадськістю і про це було публічно заявлено КМДА, що влада передає громадськості контроль за бюджетом участі та трансформує себе у сервіс. Тепер нам треба реалізувати це на практиці. На прикладі першого відбору, голосування та реалізації проектів, яке вже зараз у роботі за підтримки USAID, ми зможемо краще зрозуміти, які ще вдосконалення необхідні в механізмі. Важливо щоб до кінця 2016 року Київрада затвердила Положення та ключові параметри, яке ми напрацьовуємо з громадськістю і не залишила дане питання у правовому вакуумі.» - відзначив заступник керівника Департаменту фінансів КМДА Олександр Корень.

Бюджет участі

Довідково: Запланований на 2017 рік розмір Бюджету участі – 50 млн грн (до 1 млн грн на 1 проект). Наразі нараховується 14 проектів Бюджету участі, які успішно пройшли оцінку комісії, 30 – відхилено, ще понад 90 знаходяться на розгляді. Згідно з чинним розпорядженням КМДА, подавати власні проекти кияни можуть до 6 грудня (https://gb.kievcity.gov.ua/)

19.10 на базі Kyiv Smart City Hub було організовано Перший воркшоп за участі представників міських ГО/ініціатив та КМДА і Київради. Було 100+ учасників. За його результатами Сторони дійшли згоди про необхідність “перезавантаження” механізму Бюджету участі та його подальшу легалізацію рішенням Київради. (Резюме тут.)

20.10 Київрада публічно підтримала вимоги громадськості. (Прес-реліз – тут);

21.10 КМДА внесла перші зміни у чинне положення. (Резюме – тут). Зокрема, було продовжено термін подачі проектів на перше голосування до 6 грудня. Також змінено систему е-голосування (картка киянина, або BankID, або ЕЦП);

26.10 під час прес-конференції в Укрінформі КМДА оприлюднила згоду передати громадськості контроль за Бюджетом участі та стати сервісом для авторів проектів. (Повний відеозапис прес-конференції – за посиланням. Резюме – тут.)

4.11 в Kyiv Smart City Hub Другий воркшоп, на якому опрацьовується проект нового Положення про бюджет участі. Було 100+учасників та 600+долучилися он-лайн. (Інформація про воркшоп-2 та відео-запис – тут. Резюме – тут).

16.11 у КиївРаді відбулася презентація концепції нового Положення

Якщо ви бажаєте долучитися до команди експертів та громадських активістів, які опрацьовують новий механізм Бюджету участі, реєструйтеся за посиланням  - https://goo.gl/forms/KzubCuDjFQxeotQ73. Поточний проект нового Положення - тут.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про дострокове припинення повноважень депутата Київської міської ради Брагінського В.В.
  • Про дострокове припинення повноважень депутата Київської міської ради Кушніра І.І.
  • Про створення тимчасової контрольної комісії Київської міської ради з питань взаємодії органів місцевого самоврядування міста Києва із Верховною Радою України, Кабінетом Міністрів України, центральними органами виконавчої влади та їх територіальними органами
  • Про внесення змін до персонального складу тимчасової контрольної комісії Київської міської ради з питань перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства на об'єктах природно-заповідного фонду міста Києва в умовах воєнного стану
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 14 грудня 2023 року № 7531/7572 «Про бюджет міста Києва на 2024 рік»
  • Про передачу ПРИВАТНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ «ПАЛАТА» земельної ділянки в оренду для експлуатації та обслуговування нежитлової будівлі на просп. Червоної Калини, 26 у Деснянському районі міста Києва (634914127)
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «СБС-КОМ» земельної ділянки в оренду для експлуатації та обслуговування науково-виробничого комплексу із складськими приміщеннями та закладами реалізації власної продукції на вул. Електротехнічній, 44-Б у Деснянському районі міста Києва (334420990)
  • Про передачу громадянці Шишкіній Тамарі Олександрівні у приватну власність земельної ділянки для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) на вул. Луговій, 59 у Солом'янському районі міста Києва (362793908)
  • Про надання комунальному некомерційному підприємству «ДЕРМАТОВЕНЕРОЛОГІЯ» виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) земельної ділянки в постійне користування для експлуатації та обслуговування будівель і споруд диспансеру на вул. Лукаша Миколи, 48 у Солом’янському районі міста Києва (334319267)
  • Про надання ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «РЕЙТИНГ І» дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду для розміщення, обслуговування лінійних об’єктів енергетичної, транспортної інфраструктури (крім об’єктів дорожнього сервісу) (заїзди-виїзди) на вул. Антоновича, 52-54 у Голосіївському районі міста