Наступного року у столиці заплановано виділити 10,7 млрд грн на освіту та 7,4 млрд грн на медицину

Обговорення бюджету міста 2017 року

Tool items

Наступного року у столиці заплановано виділити 10,7 млрд грн на освіту та 7,4 млрд грн на медицину

Доходи бюджету міста Києва на 2017 рік визначено у розмірі 36,778 млрд грн, у тому числі загального фонду — 35,093 млрд грн та спеціального фонду в розмірі 1,685 млрд грн. При цьому прогнозовані видатки складатимуть 36,780 млрд грн.

Такі цифри закладено у проекті столичного бюджету на 2017 рік, який сьогодні, а також проект програми соціально-економічного розвитку обговорювали спільно з громадськістю в мерії. 

Обговорення бюджету міста 2017 року

Суттєвого збільшення дохідної частини бюджету, яка на початку 2016 року складала 27,136 млрд грн, вдалося досягти за рахунок кількох джерел наповнення

“Перш за все маємо нову нормативну грошову оцінку землі. Приміром, цьогоріч ми планували отримати від плати за землю 2,8 млрд грн, а фактично отримали у півтора рази більше — майже 5 млрд. Ще одне ефективне джерело наповнення міського бюджету — єдиний податок. Надходження від нього, аналогічне надходженням від акцизу і від частки податку на прибуток підприємств”, - говорить голова постійної комісії Київради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку Андрій Странніков. 

Відповідно до проектів документів, найбільше коштів заплановано спрямувати на галузі освіти та охорони здоров'я. Приміром видатки на освітні цілі складатимуть 10,740 млрд грн, що на 2,8 млрд грн більше, ніж у 2016 році. Також, порівняно з теперішнім роком, додатково спрямують 3,7 млрд грн на галузь охорони здоров'я. Загальна сума становитиме 7,422 млрд грн. Заплановано відкриття двох центрів серцево-судинної патології в Олександрівській та Лікарні швидкої допомоги та відділень невідкладної медицини в чотирьох лікарнях (№1, №2, №12 та ЛШД).

Також закладено 5,026 млрд грн на соціальний захист і 2,424 млрд грн на сферу житлово-комунального господарства.

Обговорення бюджету міста 2017 року

На транспорт та дорожнє господарство заплановано виділити 2,315 млрд грн. Передбачено ремонт під'їзної дороги до аеропорту Жуляни, реконструкцію Подільсько-Воскресенського мостового переходу та оновлення рухомого складу громадського транспорту.

Ще 1,304 млрд грн піде на розвиток культури та мистецтва. Зокрема, на підготовку пісенного конкурсу «Євробачення-2017» закладено 150 млн грн. 

Під час презентації проектів бюджету та програми соціально-економічного розвитку, громадськість вносила свої пропозиції щодо перерозподілу видатків кошторису міста. Найбільше було пропозицій щодо збільшення фінансування на зведення спортивних майданчиків, у тому числі для маломобільних людей, збільшення видатків на капітальні ремонти будинків, модернізацію бюветів та асфальтування прибудинкових проїздів.

Відповідні пропозиції бюджетна комісія розглядатиме та погоджуватиме завтра. А у четвер, 1 грудня, депутатський корпус прийматиме до розгляду проект бюджету та соціально-економічного розвитку Києва на 2017 рік. В цілому, за рекомендацією профільної комісії, голосуватимуть за документи на пленарному засіданні 8 грудня. 

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про звернення Київської міської ради до Кабінету Міністрів України щодо забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами на психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові послуги в інклюзивно-ресурсних центрах
  • Про звернення Київської міської ради до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо належного фінансового забезпечення охорони здоров’я
  • Про внесення змін до Комплексної міської цільової програми «Столична культура: 2019-2021 роки», затвердженої рішенням Київської міської ради від 18 грудня року № 457/6508
  • Про контрольну функцію постійних комісій Київської міської ради
  • Про затвердження змін до Міської цільової програми розвитку транспортної інфраструктури міста Києва на 2019-2023 роки
  • Про приватизацію громадянином Косарем Анатолієм Михайловичем земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд у пров. Вербному, 4 у Деснянському районі міста Києва (665002894)
  • Про передачу громадянці Ларкіній Анжелі Василівні у приватну власність земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд у пров. Москвіна, 1А у Голосіївському районі міста Києва (616082299)
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «СОКАР ЕНЕРДЖІ УКРАЇНА» земельної ділянки в оренду для експлуатації та обслуговування автозаправного комплексу на просп. Степана Бандери, 36 в Оболонському районі міста Києва (635463926)
  • Про приватизацію громадянином Хуторненком Артуром Вікторовичем земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд на вул. Левадній, 53 у Дарницькому районі міста Києва (687222800)
  • Про поновлення товариству з обмеженою відповідальністю науково-виробничий центр «ЄВРОДІМ» договору оренди земельної ділянки від 08 лютого 2012 року № 66-6-00601 (571405747)