На освітню галузь столиці виділять 26,2 млрд грн на 3 роки

Прапор України

Tool items

На освітню галузь столиці виділять 26,2 млрд грн на 3 роки

Сьогодні на пленарному засіданні Київської міської ради депутати затвердили Міську комплексну цільову програму “Освіта Києва. 2016-2018 роки”.

Загальний обсяг фінансування на три роки становить 26,2 млрд грн, з них із міського бюджету 20,1 млрд грн, решта 6,1 млрд грн — інші джерела фінансування.

Відтак, програма передбачає розвиток освіти у столиці протягом 2016-2018 років за напрямками:
- Дошкільна освіта. Зокрема на забезпечення відкриття нових груп, оплату праці, оплату комунальних послуг та енергоносіїв у дитсадках, розвиток мережі та потужностей ДНЗ загалом заплановано 6,4 млрд грн. Із них забезпечення цілодобової охорони приміщень дошкільних навчальних закладів шляхом підключення їх до системи “Тривожна кнопка” - 19,4 млн грн.
- Загальна середня освіта. У цільовій програмі на проведення заміни, ремонту та обслуговування фільтруючих систем та питних фонтанчиків у загальноосвітніх навчальних закладах, оснащення кабінетів природничих дисциплін для забезпечення якісного виконання практикумів та лабораторних робіт тощо — заплановано 10,1 млрд грн. Із них 536,4 млн піде на забезпечення безоплатним харчуванням учнів 1-4 класів, учнів з числа дітей-інвалідів. А на забезпечення належного функціонування загальноосвітніх навчальних закладів 9,5 млрд грн. Зазначимо, що у Києві працює 510 закладів різного типу та форм власності, з них 450 — комунальних.
- Інклюзивна та спеціальна освіта. Загалом на забезпечення належного функціонування шкіл-інтернатів цільова програма “Освіта Києва. 2016-2018 роки” передбачає 973,4 млн грн. З них більша частина суми — 957 млн грн піде на здійснення заходів щодо оптимізації мережі шкіл-інтернатів.

Варто відмітити, що за останні 5 років кількість спеціальних класів у столиці збільшилася в 3,1 рази, чисельність учнів у них зрослі у 3,9 рази. Наразі у загальноосвітніх навчальних закладах Києва навчається 1527 дітей-сиріт, та дітей, позбавлених батьківського піклування, 3256 дітей-інвалідів та 491 дитина з малозабезпечених родин.
- Виховання та позашкільна освіта. Підпрограма передбачає забезпечення участі дітей у міських, всеукраїнських та міжнародних заходах з науково-технічної творчості, забезпечення виплати персональних стипендій Київради в галузі освіти для обдарованих дітей, забезпечення організації дозвілля під час канікул, проведення новорічних та різдвяних свят, сприяння проведенню науково-практичних семінарів, тренінгів, «круглих столів», конференцій, розвиток інтелектуальних видів спорту. На зазначені цілі передбачено 755,8 млн грн.

У системі освіти Києва функціонує 41 позашкільний навчальний заклад. Ці осередки відвідує 80791 дитина (що становить 32% від загальної кількості школярів міста).
- Професійно-технічна освіта. На формування державного замовлення на підготовку робітничого потенціалу з максимальним урахуванням економічних інтересів столиці у кваліфікованих робітничих кадрах, розширення сфери освітніх та виробничих послуг професійно-технічних навчальних закладів, модернізацію ресурсів профтех закладів освіти тощо — передбачено 1,6 млрд грн.

У столиці сформовано єдину мережу закладів професійно-технічної освіти, до якої входять 30 закладів профтехосвіти різних форм і типів, що фінансуються з місцевого бюджету через субвенції державного бюджету. Вони пропонують для навчання 228 робітничих професій.
- Вища освіта і наука. Удосконалення мережі вищих навчальних закладів комунальної форми власності, створення Центру компетенцій відкритої освіти при Київському університеті імені Бориса Грінченка, забезпечення функціонування закладів післядипломної освіти III-IV рівнів акредитації, підвищення кваліфікації керівників освіти та вчителів тощо передбачає загальні видатки на суму 1,1 млрд грн.
- Гранти Київського міського голови. На проведення загальноміських конкурсів «Здорова дитина», «Чуйне серце»: система роботи з дітьми з особливими потребами», «Заклад з ідеєю», «Заклад з ідеєю» тощо передбачається 1,6 млн грн.
- Єдиний інформаційно-освітній простір навчальних закладів комунальної форми власності. Оновлення нормативно-правової бази інформатизації, формування технологічної інфраструктури єдиного освітнього середовища міста, нові підходи до викладання навчальних предметів, кадрове забезпечення, створення центрів компетенцій відкритої освіти потребують фінансування у розмірі 593,7 млн грн.
- Методична, технічна підтримка закладів освіти. На формування позитивного іміджу столичної освіти серед громадськості, забезпечення утримання навчальних закладів комунальної форми власності, забезпечення підручниками та навчально-методичними комплексами тощо у комплексній програмі передбачено 372,3 млн грн.
- Будівництво, реконструкція та капітальний ремонт закладів освіти. На відповідну програму закладено 3,7 млрд грн.
- Оновлення матеріально-технічної бази закладів освіти передбачає фінансування в сумі 633,8 млн грн.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про дострокове припинення повноважень депутата Київської міської ради Порайка А.М.
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 20 січня 2022 року № 4175/4216 «Про затвердження міської цільової програми з організації військової служби, виконання військового обов’язку, мобілізаційної підготовки і територіальної оборони у місті Києві «Захисник Києва» на 2022-2024 роки»
  • Про запровадження щорічного міського конкурсу «Мистецькі Горизонти»
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 14 грудня 2023 року № 7531/7572 «Про бюджет міста Києва на 2024 рік»
  • Про внесення змін до Програми економічного і соціального розвитку м. Києва на 2024–2026 роки