На цільову програму з управління об'єктами комунвласності необхідно 23,8 млн грн

Прапор України біля будівлі Київської міської ради

Tool items

На цільову програму з управління об'єктами комунвласності необхідно 23,8 млн грн

Сьогодні на пленарному засіданні Київської міської ради депутати підтримали в першому читанні міську цільову програму “Управління об'єктами комунальної власності територіальної громади міста Києва на 2016-2018 роки”.

Програма передбачає створення вільного доступу громадян до інформації щодо використання майна територіальної громади міста, проведення поточної технічної інвентаризації об'єктів комунальної власності, укладання охоронних договорів на об'єкти культурної спадщини та пам'ятники архітектури, реєстрацію прав власності на нерухоме майно та класифікаціяю об'єктів комунальної власності по групах.

На всі ці заходи протягом 2016-2018 років передбачено 23,8 млн грн.
Основне джерело покриття витрат на реалізацію програми — 12,2 млн грн — залучені кошти інвесторів та балансоутримувачів нерухомого комунального майна. Решта 10,9 млн грн — гроші з міського бюджету.

“Наша мета — підвищити рівень контролю за фінансово-господарською діяльністю комунальних підприємств, установ та організацій. Враховуючи фінансово-економічну кризу, суттєве зростання ринкової вартості нерухомого майна та вартості енергоносіїв, питання ефективного та раціонального використання комунального майна стає особливо актуальним. Програма націлена на вчасне нарахування орендної плати, її стягнення та перерахування до бюджету міста. Окрім того, в рамках програми ми маємо скоротити кількість підприємств, що знаходяться у стадії припинення, ліквідації або реорганізації”, - говорить директор Департаменту комунальної власності виконавчого органу Київради (КМДА) Андрій Гудзь.

Виконання програми надасть можливість збільшити погашення заборгованості по орендній платі на 10-12%, залучити громадян до контролю за використанням комунального майна та прийняття рішень про приватизацію.

“Програма мала б стати стратегічним документом з реформування комунального сектору, де мали пояснити громаді, як відбуватиметься покращення комунальних послуг, чи зникне монополія комунальних гігантів.
Але в цьому документі такої конкретики немає. Його положення – це набір бюрократичних штампів на кшталт «підвищити ефективність», «оптимізувати» та «сприяти». Тому маємо модернізувати програму і наповнити конкретикою”, - наголошує заступник міського голови — секретар Київради Володимир Прокопів.

Доопрацювати цільову програму мають до наступного пленарного засідання Київради, тоді голосуватимуть за неї вцілому. Рішення підтримали 83 депутати.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про реорганізацію комунального некомерційного підприємства «Київська міська студентська поліклініка» виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
  • Про звернення Київської міської ради до Верховної Ради України щодо необхідності внесення змін до пунктів 222 та 228 Розділу VI «ПРИКІНЦЕВІ ТА ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ» Бюджетного кодексу України щодо фінансування нагальних потреб Сил оборони та безпеки України
  • Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель, внесення змін до рішення Київської міської ради від 18 листопада 2021 року №3662/3703 «Про визначення переліку земельних ділянок для опрацювання можливості продажу їх (або права оренди на них) на земельних торгах» та продажу права оренди земельної ділянки (
  • Про внесення змін до Міської цільової програми забезпечення житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов, на 2022-2024 роки, затвердженої рішенням Київської міської ради від 14 липня 2022 року № 4889/4930
  • Про надання Управлінню освіти Подільської районної в місті Києві державної адміністрації земельної ділянки в постійне користування для експлуатації та обслуговування будівлі закладу освіти на вул. Костянтинівській, 13-А у Подільському районі міста Києва (489444422)