На цільову програму безпеки дорожнього руху Києва до 2022 року планують витратити 2,37 млрд грн

Вулиця Воздвиженська

Tool items

На цільову програму безпеки дорожнього руху Києва до 2022 року планують витратити 2,37 млрд грн

Сьогодні на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку депутати підтримали міську цільову програму щодо підвищення організації та безпеки дорожнього руху столиці до 2022 року.

Відповідна програма, яка розрахована на 4 роки, покликана створити комфортні та безпечні умови для всіх учасників дорожнього руху та зменшити рівень травматизму й смертності в столиці. Адже наразі за кількістю летальних випадків Київ випереджає більшість європейських міст. За 2017 рік смертність на дорогах порівняно з 2016 роком зросла майже на 48%.

Реалізація програми сприятиме зменшенню випадків перевищення швидкості, кількості нетверезих водіїв, навмисних порушень ПДР, незастосування ременів безпеки тощо. Значну увагу приділено заходам щодо забезпечення безпеки дорожнього руху на аварійно-небезпечних ділянках. На це до 2022 року планується витратити 58 млн грн. А на будівництво світлофорних об’єктів – 292,6 млн грн.

«Загалом фінансування програми на 4 роки складає 2,37 мільярди гривень. Фактично половину цих коштів – 1,07 мільярди надає Європейський інвестиційний банк. Ми ще влітку минулого року підписали фінансову угоду щодо підвищення безпеки автомобільних доріг українських міст. Решту – 1,3 мільярди виділятимуться з міського бюджету. Виконання всіх заходів, зазначених у цільовій програмі, має змінити тенденцію надвисокої небезпеки дорожнього руху. До прикладу, у планах будівництво елементів благоустрою на столичних автошляхах та модернізація перехресть. На це ми запланували понад 96 мільйонів гривень. На створення належних умов для людей з обмеженими фізичними можливостями закладено 8,3 мільйона. Тут ідеться про пристосування тротуарів та пішохідних переходів для людей з інвалідністю», - зазначив голова постійної комісії з питань бюджету Андрій Странніков.

Реалізація програми підвищення організації та безпеки дорожнього руху столиці дасть можливість скоротити кількість смертельних випадків у 2022 році на 30 відсотків у порівнянні з 2015 роком. Проект рішення мають розглянути на пленарному засіданні Київради.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про дострокове припинення повноважень депутата Київської міської ради Порайка А.М.
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 20 січня 2022 року № 4175/4216 «Про затвердження міської цільової програми з організації військової служби, виконання військового обов’язку, мобілізаційної підготовки і територіальної оборони у місті Києві «Захисник Києва» на 2022-2024 роки»
  • Про запровадження щорічного міського конкурсу «Мистецькі Горизонти»
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 14 грудня 2023 року № 7531/7572 «Про бюджет міста Києва на 2024 рік»
  • Про внесення змін до Програми економічного і соціального розвитку м. Києва на 2024–2026 роки
  • Про створення комунального закладу «Малий груповий будинок «Щасливе дитинство» Дарницького району м. Києва»
  • Про реорганізацію комунальних некомерційних підприємств, що віднесені до сфери управління Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації
  • Про затвердження тарифів на соціальні послуги на 2024 рік
  • Про зміну цільового призначення земельної ділянки, яка перебуває в оренді ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ЦЕНТР ФІЗИЧНОГО ТА КУЛЬТУРНОГО РОЗВИТКУ» для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку з об’єктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури на вул. Олександра Кониського, 4а у Шевченківському районі м.
  • Про поновлення товариству з обмеженою відповідальністю «ЖК СТАРОНАВОДНИЦЬКИЙ» договору оренди земельної ділянки від 26 грудня 2012 року № 82-6-00682 (зі змінами) для будівництва та експлуатації житлового будинку з нежитловими приміщеннями та підземним паркінгом, будівлями соціально-громадського призначення на вул. Старонаводницькій, 2-а у