Музей тоталітарного минулого може з'явитися в Києві вже наступного року

Прапор України біля будівлі Київської міської ради

Tool items

Музей тоталітарного минулого може з'явитися в Києві вже наступного року

Всі пам'ятки радянської архітектури, які потрапили під декомунізацію, мають бути збережені та розміщені в одному місці. Для цього столична влада спільно з Українським інститутом національної пам'яті розглядає можливості щодо місця розташування такого об'єкту. Про це сьогодні під час прес-конференції “Створення Музею тоталітаризму в Києві” повідомив заступник міського голови — секретар Київради Володимир Прокопів.

За його словами, музей тоталітарного минулого планується як комплекс європейського рівня. Серед місць, де його можуть створити, розглядають: Музей народної архітектури та побуту Пирогово, парк Партизанської Слави, Ботанічний сад імені академіка Олександра Фоміна, парк Нивки та ВДНГ.

“Експерти вважають, що найоптимальнішим місцем є Національний комплекс “Експоцентр України” (ВДНГ). Інститут національної пам'яті спільно з арт-менеджером і громадським діячем Володимиром Кадигробом розробляють концепцію музею. Поки ж є рішення про розміщення всіх демонтованих пам'ятників на території Державного музею авіації в Жулянах. Ми повинні визнати і сказати нашу публічну позицію до тих злочинів, які були скоєні комуністичним режимом. Ми повинні облаштувати таке місце, де ми зможемо навчити наших дітей не повторювати тих помилок, які відбулися в минулому, яке буде своєрідною точкою “ніколи знову”, — зауважив секретар Київради Володимир Прокопів.

До створення та облаштування музею тоталітарного минулого активно залучатимуть громадськість та іноземних експертів.

“Для того, аби зберегти зразки тоталітарного мистецтва і виникла ідея створення музею тоталітарного минулого в столиці, куди звезуть найяскравіші пам'ятки мистецтва радянської доби. Ми маємо можливість брати приклад з інших країн Європи, де вже створено такі парки, і будемо опиратися на їхній успішних досвід. У світі давно існують подібні музеї. Наприклад, у Болгарії є Музей соціалістичного мистецтва, у Литві — Музей комунізму, де зберігаються комуністичні монументи, що були демонтовані”, — наголосив голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович.

Також міська влада, за прикладом європейських країн, планує, аби музей тоталітарного минулого виконував і важливі інформаційно-просвітницькі функції, і був туристичною принадою. Таким шляхом пішла не одна країна світу. Зокрема, Болгарія, Угорщина, Литва та Німеччина. У столиці Болгарії Софії вхід у музей соціалістичного мистецтва коштує 3 євро (приблизно 80 грн), а в Будапешті вхід у будинок терору — 7 євро (196 грн). Над концепцією столичного музею уже ретельно працюють.

“Уже за місяць ми плануємо завершити розробку відповідної концепції і сподіваємося, що восени публічно обговорюватимемо проект з усіма деталями та візуалізацією. А до наступного року повністю облаштуємо музей. Наразі активісти, історики та влада бачимо це не просто як статичний проект, а як інституцію, яка також проводитиме і дослідницьку роботу”, — розповів арт-менеджер, громадський діяч Володимир Кадигроб.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 13 березня 2022 року № 4544/4585 «Про утворення комунальної установи виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) «Централізована закупівельна організація міста Києва»
  • Про внесення змін до міської цільової програми з організації військової служби, виконання військового обов’язку, мобілізаційної підготовки і територіальної оборони у місті Києві «Захистник Києва» на 2022-2024 роки, затвердженої рішенням Київської міської ради від 20.01.2022 № 4175/4216
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 04.11.2021 № 3135/3176 "Про Регламент Київської міської ради"
  • Про погодження призначення Андронова В.Є. на посаду заступника голови Київської міської державної адміністрації з питань здійснення самоврядних повноважень
  • Про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Києва» у 2022 році
  • Про внесення змін до договору оренди земельної ділянки від 26 січня 2006 року № 79-6-00384 (зі змінами), укладеного між Київською міською радою та товариством з обмеженою відповідальністю «МЕГАПОЛІСЖИТЛОБУД»
  • Про відмову громадянину Бардадиму Ігорю Ігоровичу у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для індивідуального житлового, гаражного і дачного будівництва на вул. Парниковій у Голосіївському районі міста Києва (340146482)
  • Про відмову громадянці Крамській Людмилі Михайлівні у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд біля вулиці Московської у Солом'янському районі міста Києва (557801676)
  • Про відмову громадянці Гужві Лідії Миколаївні у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у приватну власність для ведення садівництва на вул. 31-шій Садовій, діл. 81 у Дніпровському районі міста Києва (692650160)
  • Про надання ВІЙСЬКОВІЙ ЧАСТИНІ 3066 НАЦІОНАЛЬНОЇ ГВАРДІЇ УКРАЇНИ (М. КИЇВ) земельної ділянки в постійне користування для розміщення та постійної діяльності Національної гвардії України на вул. Севастопольській, 14 у Дарницькому районі міста Києва (563239243)