Музей тоталітарного минулого може з'явитися в Києві вже наступного року

Прапор України біля будівлі Київської міської ради

Tool items

Музей тоталітарного минулого може з'явитися в Києві вже наступного року

Всі пам'ятки радянської архітектури, які потрапили під декомунізацію, мають бути збережені та розміщені в одному місці. Для цього столична влада спільно з Українським інститутом національної пам'яті розглядає можливості щодо місця розташування такого об'єкту. Про це сьогодні під час прес-конференції “Створення Музею тоталітаризму в Києві” повідомив заступник міського голови — секретар Київради Володимир Прокопів.

За його словами, музей тоталітарного минулого планується як комплекс європейського рівня. Серед місць, де його можуть створити, розглядають: Музей народної архітектури та побуту Пирогово, парк Партизанської Слави, Ботанічний сад імені академіка Олександра Фоміна, парк Нивки та ВДНГ.

“Експерти вважають, що найоптимальнішим місцем є Національний комплекс “Експоцентр України” (ВДНГ). Інститут національної пам'яті спільно з арт-менеджером і громадським діячем Володимиром Кадигробом розробляють концепцію музею. Поки ж є рішення про розміщення всіх демонтованих пам'ятників на території Державного музею авіації в Жулянах. Ми повинні визнати і сказати нашу публічну позицію до тих злочинів, які були скоєні комуністичним режимом. Ми повинні облаштувати таке місце, де ми зможемо навчити наших дітей не повторювати тих помилок, які відбулися в минулому, яке буде своєрідною точкою “ніколи знову”, — зауважив секретар Київради Володимир Прокопів.

До створення та облаштування музею тоталітарного минулого активно залучатимуть громадськість та іноземних експертів.

“Для того, аби зберегти зразки тоталітарного мистецтва і виникла ідея створення музею тоталітарного минулого в столиці, куди звезуть найяскравіші пам'ятки мистецтва радянської доби. Ми маємо можливість брати приклад з інших країн Європи, де вже створено такі парки, і будемо опиратися на їхній успішних досвід. У світі давно існують подібні музеї. Наприклад, у Болгарії є Музей соціалістичного мистецтва, у Литві — Музей комунізму, де зберігаються комуністичні монументи, що були демонтовані”, — наголосив голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович.

Також міська влада, за прикладом європейських країн, планує, аби музей тоталітарного минулого виконував і важливі інформаційно-просвітницькі функції, і був туристичною принадою. Таким шляхом пішла не одна країна світу. Зокрема, Болгарія, Угорщина, Литва та Німеччина. У столиці Болгарії Софії вхід у музей соціалістичного мистецтва коштує 3 євро (приблизно 80 грн), а в Будапешті вхід у будинок терору — 7 євро (196 грн). Над концепцією столичного музею уже ретельно працюють.

“Уже за місяць ми плануємо завершити розробку відповідної концепції і сподіваємося, що восени публічно обговорюватимемо проект з усіма деталями та візуалізацією. А до наступного року повністю облаштуємо музей. Наразі активісти, історики та влада бачимо це не просто як статичний проект, а як інституцію, яка також проводитиме і дослідницьку роботу”, — розповів арт-менеджер, громадський діяч Володимир Кадигроб.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про дострокове припинення повноважень депутата Київської міської ради Порайка А.М.
  • Про звернення Київської міської ради до Комплексу відпочинку «Пуща-водиця» Державного управління справами щодо відмови від права постійного користування на земельну ділянку з кадастровим номером 8000000000:78:318:0003 на вул. Вишгородська, 150 у Оболонському районі міста Києва
  • Про зміну назви комунального підприємства «ЛІК» м. Києва» та реорганізацію шляхом приєднання комунального підприємства «МІСЬКИЙ МАГАЗИН» виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації)
  • Про проведення перевірки належного виконання умов договорів оренди, позички та охоронних договорів укладених щодо комунального майна територіальної громади міста Києва, здійснення контролю за використанням такого майна, орендарем чи користувачем (позичальником) якого є релігійні організації (об’єднання), керівний центр (управління) яких
  • Про особливості звільнення самовільно зайнятих та самовільно забудованих релігійними організаціями (об’єднаннями), керівний центр (управління) яких знаходиться за межами України в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України, чи які мають канонічні та
  • Про надання ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ НАУКОВО-ВИРОБНИЧОМУ ЦЕНТРУ «ЄВРОДІМ» дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельних ділянок в оренду для розміщення, обслуговування об'єктів транспортної інфраструктури (заїзди/виїзди) на перетині вулиць Старонаводницької та Лаврської у Печерському районі міста Києва (
  • Про надання ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ГІЛЬДІЯ НЕРУХОМОСТІ» дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду для розміщення, обслуговування об'єктів транспортної інфраструктури (заїзди/виїзди) на просп. Валерія Лобановського, 116 у Голосіївському районі міста Києва (776473016)
  • Про надання ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ГІЛЬДІЯ НЕРУХОМОСТІ» дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду для розміщення, обслуговування об'єктів транспортної інфраструктури (заїзди/виїзди) на просп. Відрадному, 105 у Солом'янському районі міста Києва (472013612)
  • Про надання ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ГІЛЬДІЯ НЕРУХОМОСТІ» дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду для розміщення, обслуговування об'єктів транспортної інфраструктури (заїзди/виїзди) на просп. Відрадному, 105 у Солом'янському районі міста Києва (572001061)
  • Про надання ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ВЕСТ ОЙЛ ГРУП» дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду для розміщення, обслуговування об'єктів транспортної інфраструктури (заїзди/виїзди) на вул. Академіка Заболотного, 174-а у Голосіївському районі міста Києва (370188786)