Київська міська рада взялася за удосконалення розгляду електронних петицій

Володимир Прокопів на публічному обговоренні удосконалення механізмів розгляду електронних петицій

Tool items

Київська міська рада взялася за удосконалення розгляду електронних петицій

Сьогодні в Київській міській раді за ініціативи заступника міського голови - секретаря Київради Володимира Прокопіва відбулося публічне обговорення щодо удосконалення механізмів розгляду електронних петицій.

Представники міської влади, громадські активісти та розробники сайту петицій напрацювали моделі врегулювання проблемних питань.

“У Києві механізм електронних петицій не є повністю дієвим. Часто з'являються петиції, що не входять до компетенції міської влади. Також спостерігаються накрутки голосів, або недостатнє описання автором вмотивованості петиції. З іншого боку, автори петицій та їхні підписанти не мають належного доступу до інформації про історію розгляду петицій та часто не знають на якому етапі знаходиться те чи інше електронне звернення”, - зазначив заступник міського голови - секретар Київради Володимир Прокопів.

Відтак, міська влада пропонує створити так звану “дорожню карту” петицій, де буде зазначатися на якому етапі наразі знаходиться   громадська ініціатива, а також міститиметься перелік заходів, які були, та які необхідно вжити для вирішення питань, порушених в електронній петиції.

Також пропонується, аби автор петиції та всі підписанти знали, які рішення приймаються щодо конкретного звернення, модератори сайту надсилатимуть їм електронні повідомлення на кожному з етапів (набір більше 10000 голосів, прийняття до розгляду, рішення постійних комісій Київради тощо). Окрім того, інформація щодо кожного етапу розгляду питань, порушених в підтриманій електронній петиції, має відображатися на офіційному веб сайті Київської міської ради.

Аби ефективно реагувати на е-пропозицї громадськості, міська влада пропонує постійним комісіям Київради, що розглядають петицію, створювати робочі групи з залученням автора електронної петиції, представників громадськості, вчених і спеціалістів.

Володимир Прокопів також наголосив, що надзвичайно важливо, якщо прийнята до розгляду електронна петиція не відноситься до компетенції Київради, виконавчого органу КМР (КМДА) та їх структурних підрозділів,  аби підписанти та автор петиції отримували відповідь до кого їм звернутися з тієї чи іншою ініціативою.

Представники громадськості, у свою чергу, запропонували напрацювати механізм, який унеможливить дублювання пропозицій містян. Також вважають, що варто виключити пункт, де на сайті КМР має зазначатися перелік осіб, які підписали електронну петицію.

Всі зауваження та пропозиції представники міської влади, громадські активісти та розробники сайту петицій вивчатимуть і вдосконалюватимуть  спільно із юристами. Подальші публічні обговорення відбудуться на наступному тижні. Після всіх узгоджень, рішення буде винесено на найближче пленарне засідання Київради.

Довідково: механізм електронних петицій за 3 місяці продемонстрував достатню ефективність, в частині активності громадян. (Сайт електронних петицій КМР запрацював 2 листопада 2015 року). З того часу було опубліковано понад 2 тисячі петицій, 16 із них набрали необхідну кількість голосів (більше 10000) і вже прийняті до розгляду. Загалом проголосували більше 212 тисяч користувачів.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про надання згоди на безоплатну передачу у комунальну власність територіальної громади міста Києва захисних споруд цивільного захисту, які перебувають у державній власності
  • Про розмір кошторисної заробітної плати, що враховується при визначенні вартості будівництва об’єктів, які споруджуються із залученням коштів бюджету міста Києва, коштів комунальних підприємств, установ та організацій 
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 23 червня 2011 року №242/5629 «Про встановлення місцевих податків і зборів у м. Києві» 
  • Про внесення змін до міської цільової програми з організації військової служби, виконання військового обов’язку, мобілізаційної підготовки і територіальної оборони у місті Києві «Захисник Києва» на 2022‒2025 роки, затвердженої рішенням Київської міської ради від 20.01.2022 № 4175/4216
  • Про внесення змін до Програми економічного і соціального розвитку м. Києва на 2024–2026 роки
  • Про надання КОМУНАЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ «ДАРНИЦЬКЕ ЛІСОПАРКОВЕ ГОСПОДАРСТВО» земельної ділянки в постійне користування для ведення лісового господарства і пов’язаних з ним послуг на території кадастрового кварталу 62:239 в межах кварталу 26 Білодібровного лісництва у Деснянському районі міста Києва (724984411)
  • Про передачу ПРИВАТНОМУ АКЦІОНЕРНОМУ ТОВАРИСТВУ «ДТЕК КИЇВСЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ» земельної ділянки в оренду для експлуатації та обслуговування будівлі трансформаторної підстанції № 2159 на вул. Фролівській, 4  у Подільському районі міста Києва (568641149) 
  • Про надання КОМУНАЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ «ДАРНИЦЬКЕ ЛІСОПАРКОВЕ ГОСПОДАРСТВО» земельної ділянки в постійне користування для ведення лісового господарства і пов’язаних з ним послуг на території кадастрового кварталу 62:246 в межах кварталу 31 Білодібровного лісництва у Деснянському районі міста Києва (696534172)
  • Про передачу ПРИВАТНОМУ АКЦІОНЕРНОМУ ТОВАРИСТВУ «ДТЕК КИЇВСЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ» земельної ділянки в оренду для розміщення, експлуатації та обслуговування комплектної трансформаторної підстанції на вул. Кутовій (Жуляни) у Солом’янському районі міста Києва (239304617)
  • Про надання КОМУНАЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ «ДАРНИЦЬКЕ ЛІСОПАРКОВЕ ГОСПОДАРСТВО» земельної ділянки в постійне користування для ведення лісового господарства і пов’язаних з ним послуг на території кадастрового кварталу 62:245 в межах кварталу 30 Білодібровного лісництва у Деснянському районі міста Києва (738607410)