Київська міська рада взялася за удосконалення розгляду електронних петицій

Володимир Прокопів на публічному обговоренні удосконалення механізмів розгляду електронних петицій

Tool items

Київська міська рада взялася за удосконалення розгляду електронних петицій

Сьогодні в Київській міській раді за ініціативи заступника міського голови - секретаря Київради Володимира Прокопіва відбулося публічне обговорення щодо удосконалення механізмів розгляду електронних петицій.

Представники міської влади, громадські активісти та розробники сайту петицій напрацювали моделі врегулювання проблемних питань.

“У Києві механізм електронних петицій не є повністю дієвим. Часто з'являються петиції, що не входять до компетенції міської влади. Також спостерігаються накрутки голосів, або недостатнє описання автором вмотивованості петиції. З іншого боку, автори петицій та їхні підписанти не мають належного доступу до інформації про історію розгляду петицій та часто не знають на якому етапі знаходиться те чи інше електронне звернення”, - зазначив заступник міського голови - секретар Київради Володимир Прокопів.

Відтак, міська влада пропонує створити так звану “дорожню карту” петицій, де буде зазначатися на якому етапі наразі знаходиться   громадська ініціатива, а також міститиметься перелік заходів, які були, та які необхідно вжити для вирішення питань, порушених в електронній петиції.

Також пропонується, аби автор петиції та всі підписанти знали, які рішення приймаються щодо конкретного звернення, модератори сайту надсилатимуть їм електронні повідомлення на кожному з етапів (набір більше 10000 голосів, прийняття до розгляду, рішення постійних комісій Київради тощо). Окрім того, інформація щодо кожного етапу розгляду питань, порушених в підтриманій електронній петиції, має відображатися на офіційному веб сайті Київської міської ради.

Аби ефективно реагувати на е-пропозицї громадськості, міська влада пропонує постійним комісіям Київради, що розглядають петицію, створювати робочі групи з залученням автора електронної петиції, представників громадськості, вчених і спеціалістів.

Володимир Прокопів також наголосив, що надзвичайно важливо, якщо прийнята до розгляду електронна петиція не відноситься до компетенції Київради, виконавчого органу КМР (КМДА) та їх структурних підрозділів,  аби підписанти та автор петиції отримували відповідь до кого їм звернутися з тієї чи іншою ініціативою.

Представники громадськості, у свою чергу, запропонували напрацювати механізм, який унеможливить дублювання пропозицій містян. Також вважають, що варто виключити пункт, де на сайті КМР має зазначатися перелік осіб, які підписали електронну петицію.

Всі зауваження та пропозиції представники міської влади, громадські активісти та розробники сайту петицій вивчатимуть і вдосконалюватимуть  спільно із юристами. Подальші публічні обговорення відбудуться на наступному тижні. Після всіх узгоджень, рішення буде винесено на найближче пленарне засідання Київради.

Довідково: механізм електронних петицій за 3 місяці продемонстрував достатню ефективність, в частині активності громадян. (Сайт електронних петицій КМР запрацював 2 листопада 2015 року). З того часу було опубліковано понад 2 тисячі петицій, 16 із них набрали необхідну кількість голосів (більше 10000) і вже прийняті до розгляду. Загалом проголосували більше 212 тисяч користувачів.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про звернення Київської міської ради до Верховної Ради України щодо підтримки проєкту Закону України №11161 «Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, та державний реєстр майна,
  • Про звернення Київської міської ради до Кабінету міністрів України та Міністерства оборони України щодо збільшення обсягів бронювання військовозобов’язаних працівників КАРС «Київська служба порятунку»
  • Про затвердження змін до Порядку часткового відшкодування вартості незалежних джерел електричної енергії, які придбані об'єднаннями співвласників багатоквартирних будинків, житлово-будівельними кооперативами, обслуговуючими кооперативами, юридичними особами, основний вид діяльності яких 81.10 «Комплексне обслуговування об'єктів», та
  • Про внесення змін до міської цільової програми «Підтримка та розвиток галузі охорони здоров’я столиці» на 2024–2025 роки
  • Про внесення змін до міської цільової програми «Громадське здоров'я» на 2022 - 2025 роки
  • Про передачу громадянці Рогозі Наталії Петрівні земельної ділянки в оренду для будівництва і обслуговування паркінгів та автостоянок на землях житлової та громадської забудови на вул. Луценка Дмитра, 16 у Голосіївському районі міста Києва (711294446)
  • Про відмову громадянці Касьяненко Любові Анатоліївні у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд на вул. Жулянській, 1-б у Голосіївському районі міста Києва (413018582)
  • Про передачу громадянці Борис Ользі Галактіонівні у приватну власність земельної ділянки для колективного садівництва на вул. Вишневій, 26 (ОБСЛУГОВУЮЧИЙ КООПЕРАТИВ «САДІВНИЧИЙ КООПЕРАТИВ «ВІКТОРІЯ») у Дарницькому районі міста Києва, мікрорайон Осокорки (555627503)
  • Про передачу громадянину Полякову Станіславу Олеговичу у приватну власність земельної ділянки для колективного садівництва на вул. Вишневій, 24 (ОБСЛУГОВУЮЧИЙ КООПЕРАТИВ «САДІВНИЧИЙ КООПЕРАТИВ «ВІКТОРІЯ») у Дарницькому районі міста Києва, мікрорайон Осокорки (602722741)
  • Про надання Київському столичному університету імені Бориса Грінченка згоди на списання майна, що належить до комунальної власності територіальної громади міста Києва