Київська міська рада планує звернутись до Верховної Ради України щодо реалізації житлових прав мешканців гуртожитків

Tool items

Київська міська рада планує звернутись до Верховної Ради України щодо внесення змін до законодавства України стосовно забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків.

Такий проєкт рішення підтримали на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань місцевого самоврядування, регіональних та міжнародних зв'язків.

Як зазначив депутат Київської міської ради Михайло Присяжнюк, потрібно врегулювати питання приватизації житлових кімнат у гуртожитках, які перебувають у повному господарському віданні або оперативному управлінні підприємств, організацій, установ незалежно від форми власності або увійшли до статутних фондів, капіталів приватних організацій.

«Забезпечення права на приватизацію житлових приміщень у гуртожитках, які включені у статутні капітали товариств та перебувають у приватній власності, може бути досягнуто шляхом передачі їх до комунальної власності. Так мешканці кімнат, житлових блоків у гуртожитку, які мають право на приватизацію, зможуть здійснити її за аналогом до приватизації кімнат у комунальних квартирах. Однак, на сьогодні в разі відсутності волевиявлення власників гуртожитків, їх передача до комунальної власності територіальної громади міста Києва на безкомпенсаційній основі неможлива, тому необхідно врегулювати це питання на законодавчому рівні», – розповів Михайло Присяжнюк.

Депутат додав, що враховуючи відсутність загальнодержавної програми передачі гуртожитків у власність територіальних громад необхідно внести зміни до законодавства України з метою реалізації житлових прав мешканців гуртожитків.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про Порядок розгляду та прийняття Київською міською радою проєкту рішення «Про бюджет міста Києва на 2023 рік»
  • Про Порядок розгляду та прийняття Київською міською радою проєкту рішення «Про внесення змін до Програми економічного і соціального розвитку м. Києва на 2021-2023 роки»
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 09 грудня 2021 року № 3704/3745 "Про бюджет міста Києва на 2022 рік"
  • Про внесення змін до Програми економічного і соціального розвитку м. Києва на 2021-2023 роки
  • Про внесення змін у додаток до рішення Київської міської ради від 12.03.2020 № 235/8405 «Про затвердження списку присяжних Деснянського районного суду міста Києва»
  • Про затвердження Положення про Департамент містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
  • Про розроблення Міської цільової програми часткової компенсації вартості закупівлі електрогенераторів суб’єктами господарювання міста Києва на період дії воєнного стану
  • Про внесення змін у додаток до рішення Київської міської ради від 24 травня 2012 року № 596/7933 «Про приватизацію жилих приміщень у гуртожитках м. Києва»
  • Про затвердження Положення про Управління туризму та промоцій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
  • Про затвердження Положення про Департамент будівництва та житлового забезпечення виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)