Київрада звернулася до парламенту щодо впорядкування діяльності хостелів

Tool items

Київрада звернулася до парламенту щодо впорядкування  діяльності хостелів

Сьогодні на пленарному засіданні Київської міської ради депутати прийняли рішення звернутися до Верховної Ради України щодо впорядкування організації та діяльності хостелів.

Як зазначається у тексті звернення, останнім часом почастішали випадки використання житлових приміщень в якості об'єктів тимчасового розміщення, так званих хостелів, міні-готелів, приватних гуртожитків. А це призводить до порушення прав інших мешканців будинків, що проживають у суміжних з хостелами приміщеннях. 

Окрім того, хостели часто використовують комунальні послуги без відповідних лічильників і це викликає диспропорції в справедливому розподілі вартості зазначених послуг. Також власники хостелів іноді нехтують правилами пожежної безпеки, що ускладнює швидку евакуацію мешканців та інших осіб, що знаходяться у відповідному будинку.

“Уявіть, офіційно в Києві існує лише 6 хостелів. Особливі питання по хостелах, гуртожитках, квартирниках, розташованих у житлових будинках, які живляться від загальних мереж водо-, газо-, енерго-, теплопостачання. Сумніваюся, що сірий ринок мотивований сумлінно оплачувати комунальні послуги. Враховуючи це, Київрада повинна звернутися до Верховної Ради з проханням визначити правовий статус хостелів і подібних об'єктів надання послуг тимчасового проживання”, - зазначив автор відповідного рішення, депутат Київради Олександр Пабат.

Відповідно до звернення, пропонується розробити чіткий порядок реєстрації, розміщення та функціонування хостелів на території населених пунктів України, і таким чином унеможливити або жорстко регламентувати розміщення хостелів в житлових будинках. Також наголошується на необхідності запровадити механізм контролю за діяльністю хостелів і розробити дієву систему штрафів та інших санкцій за порушення попередньо зазначеного порядку.

Рішення підтримали 81 депутат.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про звернення Київської міської ради до Кабінету Міністрів України щодо забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами на психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові послуги в інклюзивно-ресурсних центрах
  • Про звернення Київської міської ради до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо належного фінансового забезпечення охорони здоров’я
  • Про внесення змін до Комплексної міської цільової програми «Столична культура: 2019-2021 роки», затвердженої рішенням Київської міської ради від 18 грудня року № 457/6508
  • Про контрольну функцію постійних комісій Київської міської ради
  • Про затвердження змін до Міської цільової програми розвитку транспортної інфраструктури міста Києва на 2019-2023 роки
  • Про приватизацію громадянином Косарем Анатолієм Михайловичем земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд у пров. Вербному, 4 у Деснянському районі міста Києва (665002894)
  • Про передачу громадянці Ларкіній Анжелі Василівні у приватну власність земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд у пров. Москвіна, 1А у Голосіївському районі міста Києва (616082299)
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «СОКАР ЕНЕРДЖІ УКРАЇНА» земельної ділянки в оренду для експлуатації та обслуговування автозаправного комплексу на просп. Степана Бандери, 36 в Оболонському районі міста Києва (635463926)
  • Про приватизацію громадянином Хуторненком Артуром Вікторовичем земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд на вул. Левадній, 53 у Дарницькому районі міста Києва (687222800)
  • Про поновлення товариству з обмеженою відповідальністю науково-виробничий центр «ЄВРОДІМ» договору оренди земельної ділянки від 08 лютого 2012 року № 66-6-00601 (571405747)