Київрада вдосконалила порядок внесення та розгляду місцевих ініціатив

Місцеві ініціативи

Tool items

Київрада вдосконалила порядок внесення та розгляду місцевих ініціатив

Сьогодні на пленарному засіданні Київської міської ради депутати затвердили новий Порядок внесення та розгляду місцевих ініціатив у місті Києві.

У новому документу пропонується спростити подання місцевих ініціатив до Київської міської ради, оскільки існуючий Порядок не дозволяє вчасно та якісно їх вносити та розглядати.

“За сім місяців функціонування старого Порядку, ми виявили ряд недоліків, які не дозволяють вчасно та якісно вносити та розглядати місцеві ініціативи. Через погано прописану процедуру, цей інструмент працював не ефективно. До прикладу, з початку року було подано лише 8 таких звернень, у той час, електронних петицій зареєстровано у 560 разів більше. Саме тому я запропонував перевести місцеві ініціативи в електронний формат, окрім того, спрощено процедуру подачі і розгляду. Тепер у киян з'явився ще один реальний шанс бути почутими – люди можуть самостійно ініціювати рішення і транслювати локальні проблеми місцевій владі” - наголосив заступник міського голови — секретар Київради Володимир Прокопів.

Відповідно до нового Порядку, ініціювати внесення місцевої ініціативи та брати участь у її підтримці мають право громадяни, які проживають та зареєстровані в Києві. Ініціатором внесення місцевої ініціативи на розгляд Київської міської ради є ініціативна група в кількості не менше 5 осіб. Повідомлення подається на ім'я заступника міського голови - секретаря Київради і повинно містити:
- прізвище, ім’я, по батькові членів ініціативної групи та контактні дані відповідального за організацію роботи ініціативної групи;
- серії та номери паспортів членів ініціативної групи;
- питання, яке ініціюється в порядку місцевої ініціативи;
- згоду членів ініціативної групи на обробку персональних даних.

У разі, якщо питання, яке пропонується внести в порядку місцевої ініціативи, не належить до відання місцевого самоврядування, секретаріат Київради протягом п’яти робочих днів надсилає відповідний лист голові ініціативної групи із необхідними роз’ясненнями.

Аби місцеву ініціативу розглянула Київрада, її мають підписати не менше, ніж 1000 членів територіальної громади Києва. Збирати підписи можна протягом 30-ти днів. 

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про здійснення місцевого запозичення до бюджету міста Києва шляхом залучення кредиту Європейського банку реконструкції та розвитку у 2024 році
  • Про внесення змін до Програми економічного і соціального розвитку м. Києва на 2024–2026 роки
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 14 грудня 2023 року № 7531/7572 «Про бюджет міста Києва на 2024 рік»
  • Про звернення Київської міської ради до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо забезпечення гідної оплати праці педагогічним та науково-педагогічним працівникам
  • Про деякі питання, пов’язані із підтримкою суб’єктів господарювання міста Києва на період дії правового режиму воєнного стану