Київрада прийняла Положення про загальні збори членів територіальної громади за місцем проживання у місті Києві

Tool items

Київрада прийняла Положення про загальні збори членів територіальної громади за місцем проживання у місті Києві

Сьогодні на пленарному засіданні Київської міської ради депутати затвердили Положення про загальні збори членів територіальної громади за місцем проживання у місті Києві. 

Наразі у чинному законодавстві передбачені загальні збори  громадян за місцем проживання як зібрання усіх або частини жителів села (сіл), селища, міста для вирішення питань місцевого значення. Разом із тим, відсутній окремий закон, який регламентував би компетенцію, порядок скликання і проведення загальних зборів та реалізацію їх рішень. Аналогічно чинний Статут територіальної громади міста Києва визначає лише окремі аспекти ініціювання та організації загальних зборів. 

“Питання безпосередньої участі членів територіальної громади міста Києва у місцевому самоврядуванні потребує додаткового нормативного врегулювання. Саме тому ми у тісній співпраці з представниками громадськості, науковцями-експертами та депутатами напрацювали Положення про загальні збори. Яка процедура ініціювання, хто може це робити, в яких територіальних утвореннях вони можуть проводитися, як вони безпосередньо організовуються — раніше ми не мали такого  детального механізму. Положення, яке ми розробили, якраз врегульовує ці аспекти і дозволяє людям скористатися правом на загальні збори”, — зазначив співавтор проекту рішення, заступник міського голови — секретар Київради Володимир Прокопів.

Як уточнив Володимир Прокопів, брати участь у роботі загальних зборів з правом вирішального голосу можуть члени територіальної громади, які досягли вісімнадцятирічного віку і законно проживають у столиці. Рішення загальних зборів, яке прийнято більш ніж 1000 учасників таких зборів, є обов’язковим до розгляду на пленарному засіданні Київської міської ради. Загальні збори визначаються в Положенні як одна із форм безпосередньої участі членів територіальної громади Києва у вирішенні питань місцевого значення. 

Положення про загальні збори членів територіальної громади за місцем проживання у місті Києві підтримали 72 депутати.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про надання КОМУНАЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВРАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ) «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» земельної ділянки в постійне користування для експлуатації та обслуговування будівлі центрального теплового пункту на бульв. Чоколівському, 10 у Солом'янському районі міста Києва (729970411)
  • Про надання КОМУНАЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВРАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ) «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» земельної ділянки у постійне користування для експлуатації та обслуговування будівлі павільйону 6ПЗ на вул. Андрея Шептицького Митрополита, 24 у Дніпровському районі міста Києва (354194580)
  • Про надання КОМУНАЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВРАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ) «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» земельної ділянки в постійне користування для експлуатації та обслуговування будівлі теплового пункту на просп. Маяковського Володимира, 69-А у Деснянському районі міста Києва (656514158)
  • Про надання КОМУНАЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВРАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ) «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» земельної ділянки в постійне користування для експлуатації та обслуговування будівлі центрального теплового пункту на вул. Шолом-Алейхема, 19-А у Деснянському районі міста Києва (575841617)
  • Про передачу малому приватному підприємству «ІНТЕРСЕРВІС-АСП» земельної ділянки в оренду для експлуатації та обслуговування будівель торгівлі на Печерській площі, 1 у Печерському районі міста Києва (534844591)