Київрада прийняла новий Порядок розрахунку коштів пайової участі

Київрада прийняла новий Порядок розрахунку коштів пайової участі

Tool items

Київрада прийняла новий Порядок розрахунку коштів пайової участі

Сьогодні на пленарному засіданні Київської міської ради депутати затвердили Порядок залучення, розрахунку розмірів використання коштів пайової участі замовників у створенні і розвитку соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста Києва.

Існуюча система розрахунку пайової участі створювала корупційні ризики на місцях та знижувала привабливість Києва для інвесторів, оскільки такі платежі (приміром при початку будівництва) в два рази більші, ніж в європейських столицях.

Сума боргу перед бюджетом міста Києва за пайову участь складає майже 2 млрд грн, причому щорічні надходження лише 170-240 млн грн.

“Ми спрощуємо формулу розрахунку пайової участі. Ми пропонуємо відійти від практики застосування різноманітних показників для різних видів нерухомості за функціональним призначенням. Передбачається суттєве зменшення розміру пайової участі для будівництва нежитлової нерухомості. Зараз це 10%. Вважаємо за доцільне зменшити їх до 4% - розміру пайової участі для житлової нерухомості. Ця зміна, по-перше, суттєво зменшить затрати будівельників на створення площ, які можуть використовуватися для створення робочих місць. Це, у свою чергу, зменшить вартість початку бізнесу в місті Києві та дасть поштовх для його збільшення. І по-друге, суттєво змінить місце України в рейтингу Doing Business за індикатором з будівництва”, - зазначив перший заступник голови КМДА Геннадій Пліс.

За його словами, Київ посідає 140-ве місце в рейтингу Doing Business зі 189-ти за показником отримання дозволу на будівництво, що не вигідно для іноземних будівельних компаній. Новий Порядок розрахунку і використання коштів пайової участі якісно виправить цю ситуацію. Адміністрування платежу планується здійснювати через прозору систему Smart City, що повністю нівелює контакти з чиновниками, і відповідно будь-які корупційні ризики.

“Цей порядок пайової участі спрямовано на повне і тотальне знищення будь-яких корупційних чи не прозорих схем. Ми пропонуємо спрощений механізм зменшення розміру пайової участі також і на вартість інженерних мереж. Він передбачає проведення зменшення розміру пайової участі за чітким переліком документів. Серед них обов’язковим є підтвердження Департаменту внутрішнього фінансового контролю і аудиту фактичних витрат на створення таких об’єктів. Такий же механізм пропонуємо застосовувати для транспортної інфраструктури та соціальних об’єктів. Також усунуто фактор, коли хтось безпідставно звільняється від пайової участі. Таким чином бізнес платитиме менше, а бюджет міста отримає більше. Ми розробляли новий Порядок сплати пайової участі спільно з провідними європейськими незалежними експертами”, - говорить депутат Київради Ольга Балицька, яка є суб'єктом подання даного рішення.

Відповідний Порядок також підтримала Антикорупційна рада при Київському міському голові та експерти Реанімаційного пакету реформ.

Почне діяти новий Порядок нарахування пайової участі з 1-го січня 2017 року.

Його підтримали 75 депутатів. 

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про звернення Київської міської ради до Київської обласної ради, Офісу Генерального прокурора України, Національного антикорупційного бюро України, Головного управління Служби безпеки України у м. Києві та Київській області, Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві щодо ситуації навколо протиправного
  • Про звернення Київської міської ради до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо розгляду питання здійснення виплати у вигляді фінансової допомоги пенсіонерам
  • Про погодження призначення Крищенка А.Є. на посаду заступника голови Київської міської адміністрації з питань здійснення самоврядних повноважень
  • Про проходження опалювального сезону 2021/2022 року в м. Києві
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 24 грудня 2020 року № 24/24 «Про бюджет міста Києва на 2021 рік»
  • Про відмову громадянці Пономаренко Ірині Василівні у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) на вул. Лаврській у Печерському районі міста Києва (340144574)
  • Про відмову громадянці Воловенко Тетяні Петрівні у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) на вул. Передовій, 41-А у Голосіївському районі міста Києва (552401728)
  • Про відмову громадянину Калюжному Валерію Семеновичу у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду для експлуатації та обслуговування гаража на вул. Квітневій, 2-б у Дарницькому районі міста Києва (605080124)
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 23 липня 2020 року № 50/9129 «Про деякі питання оренди комунального майна територіальної громади міста Києва»
  • Про затвердження звіту тимчасової контрольної комісії Київської міської ради з питань використання земельних ділянок, здійснення будівельних робіт, а також розміщення нерухомого майна навколо Національного ботанічного саду ім. М.М. Гришка НАН України