Київрада прийняла Концепцію з популяризації української мови в Києві

Сьогодні на пленарному засіданні Київської міської ради депутати затвердили Концепцію розвитку української мови, культури та виховання історичної пам’яті у жителів міста Києва на 2015 – 2020 роки.
Автор проекту депутат Олександр Вовченко під час виступу зазначив: «Одне з останніх опитувань показало, що менше 20% киян спілкуються виключно українською мовою в побуті та на роботі. Для того, щоб популяризувати державну мову, ми спільно з представниками громадських організацій, науковцями, краєзнавцями, вчителями, керівниками департаментів, діячами культури та активістами розробили дієвий план заходів на 2015-2020 роки, який дозволить популяризувати українську мову, культуру, традиції серед киян».
Заходи Концепції умовно розподілено на п’ять векторів: діловодство, громадське життя, ЗМІ, освіта, культура. По кожному напрямку структурні підрозділи виконавчого органу Київради (КМДА), комунальні підприємства тісно співпрацюватимуть з громадськими організаціями. Серед іншого, Концепцією передбачена участь депутатів та працівників КМДА у Всеукраїнському диктанті, переведення комп’ютерів у бюджетних установах на україномовні інтерфейси, трансляція якісної української музики в комунальному транспорті, відкриття віртуальних музеїв, конкурси на кращі постановки та сценарії вечорниць.
Так, замість практики нав’язування, обрано тактику популяризації. Для цього дуже багато уваги зосереджено на сучасних засобах комунікації: створення сайтів й порталів, робота в соцмережах, проведення флешмобів, інтерактивних конкурсів, розміщення креативних плакатів з історії України. “Маємо вже низку громадських організацій, які готові безкоштовно допомогти в українізації Києва», – зауважив Вовченко.
Заходи Концепції увійдуть до існуючих та нових міських цільових програм, їх буде враховано при складанні навчальних планів та в роботі бюджетних установ. Кроки, які потребують бюджетного фінансування, будуть здійснюватися з 2016 до 2020 року. Виконання заходів, які не потребують додаткових витрат або реалізовуватимуться в співпраці з громадськими організаціями, розпочнеться з другого півріччя 2015 року.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про дострокове припинення повноважень заступника міського голови – секретаря Київської міської ради Бондаренка В.В.
  • Про скасування статусу пам’ятки природи місцевого значення
  • Про внесення змін та доповнень до деяких рішень Київської міської ради
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 07 грудня 2023 року № 7513/7554 «Про затвердження Міської цільової програми забезпечення готовності до дій за призначенням територіальної підсистеми міста Києва Єдиної державної системи цивільного захисту на 2024–2025 роки»
  • Про внесення змін до Порядку надання додаткових пільг та гарантій киянам – Захисникам, Захисницям України та деяким іншим категоріям осіб, затвердженого рішенням Київської міської ради від 20 лютого 2025 року №30/10497
  • Про внесення змін до міської цільової програми «Запобігання та протидія домашньому насильству та/або насильству за ознакою статі на 2025 – 2027 роки» 
  • Про  затвердження Статуту Комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 4» Дніпровського району міста Києва»
  • Про скасування рішень постійної комісії Київської міської ради з питань власності та регуляторної політики та включення до Переліку другого типу частини нежитлових приміщень комунальної власності територіальної громади міста Києва
  • Про затвердження Статуту комунального некомерційного підприємства «Київська міська клінічна лікарня №10» виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
  • Про внесення змін  до Порядку організації та проведення недержавних масових заходів релігійного, культурно-просвітницького, спортивного, видовищного та іншого характеру в місті Києві