Київрада просить Кабмін затвердити порядок одержання ветеранами війни позики на будівництво

Tool items

Київрада просить Кабмін затвердити порядок одержання ветеранами війни позики на будівництво

Сьогодні на пленарному засіданні Київської міської ради депутати прийняли рішення звернутися до Кабінету Міністрів України для реалізації права ветеранів війни на житлову позику.

Чинне законодавство передбачає для ветеранів війни право одержання позики на будівництво, реконструкцію чи капітальний ремонт житлових будинків і благоустрій садових ділянок. Передбачається погашення такого кредиту протягом 10-ти років, починаючи з п’ятого року після закінчення будівництва. Проте, наразі порядок надання таких позик не було затверджено Кабміном. 

«Цей проект рішення покликаний реалізувати права наших воїнів-ветеранів АТО. Є відповідний Закон України, однак, під час спілкування з учасниками АТО ми виявили, що на сьогоднішній день вони не мають можливості реалізувати дану їм державою гарантію. Причина єдина – відсутність механізму одержання відповідної допомоги. Тому ми звертаємося до Кабінету Міністрів, щоб було реалізоване право воїнів», – підкреслив ініціатор даного рішення, депутат Київради Вадим Сторожук.

За його словами, громадські об’єднання готові долучатися до роботи над порядком, який зрештою поліпшить житлові умови учасників АТО та їхніх родин.

Нагадаємо, станом на початок 2018 року, у міському Реєстрі на обліку перебувають 24 724 киян-учасників АТО, членів їх сімей та членів сімей загиблих (померлих) учасників АТО. Місто надає киянам-учасникам АТО та їхнім родинам додаткові, окрім загальнодержавних пільг, гарантії соціального захисту, підкріплені міським бюджетом. Зокрема, ще у 2014 році у межах цільової програми “Турбота. Назустріч киянам” затверджено Порядок надання допомоги киянам-учасникам АТО та родинам киян, які загинули під час проведення АТО. У 2016 році на соціальну допомогу учасникам АТО та родинам у Києві було спрямовано 102 млн. гривень, у 2017 році – близько 175 млн.

Рішення підтримали 69 депутатів.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про звернення Київської міської ради до Кабінету Міністрів України щодо забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами на психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові послуги в інклюзивно-ресурсних центрах
  • Про звернення Київської міської ради до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо належного фінансового забезпечення охорони здоров’я
  • Про внесення змін до Комплексної міської цільової програми «Столична культура: 2019-2021 роки», затвердженої рішенням Київської міської ради від 18 грудня року № 457/6508
  • Про контрольну функцію постійних комісій Київської міської ради
  • Про затвердження змін до Міської цільової програми розвитку транспортної інфраструктури міста Києва на 2019-2023 роки
  • Про приватизацію громадянином Косарем Анатолієм Михайловичем земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд у пров. Вербному, 4 у Деснянському районі міста Києва (665002894)
  • Про передачу громадянці Ларкіній Анжелі Василівні у приватну власність земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд у пров. Москвіна, 1А у Голосіївському районі міста Києва (616082299)
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «СОКАР ЕНЕРДЖІ УКРАЇНА» земельної ділянки в оренду для експлуатації та обслуговування автозаправного комплексу на просп. Степана Бандери, 36 в Оболонському районі міста Києва (635463926)
  • Про приватизацію громадянином Хуторненком Артуром Вікторовичем земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд на вул. Левадній, 53 у Дарницькому районі міста Києва (687222800)
  • Про поновлення товариству з обмеженою відповідальністю науково-виробничий центр «ЄВРОДІМ» договору оренди земельної ділянки від 08 лютого 2012 року № 66-6-00601 (571405747)