Київрада пропонує парламенту включити мікрорайони до територіального устрою столиці

Tool items

700

Київрада пропонує парламенту включити мікрорайони до територіального устрою столиці

Сьогодні на пленарному засіданні Київської міської ради депутати прийняли рішення звернутися до Верховної Ради з пропозицією включити до адміністративно-територіального устрою столиці нову  одиницю – мікрорайони. Таке нововведення потребує внесення змін до закону «Про столицю України – місто-герой Київ».

На думку автора проекту рішення, депутата Київради Вадима Сторожука, мікрорайни де-факто існують у межах кожного району. Вони склалися історично, і крім географії, у їхніх мешканців чітко виражені спільні потреби – транспортне сполучення, ремонти житлового фонду, благоустрій прибудинкових територій, парків і скверів.

«Мікрорайони можуть бути частиною територіального устрою Києва, але не обов’язково з адміністративним навантаженням. Ситуативно громади столичних мікрорайонів активні вже зараз і мають власні інструменти впливу, наприклад, визначають пріоритетну проблему і об’єднуються довкола петиції чи громадського проекту. Тобто у мікрорайоні з’являється ініціативна група, яка пропонує вирішення локальної проблеми, координує однодумців і доносить своє рішення до органу місцевого самоврядування», – вважає Вадим Сторожук.

Механізми утворення мікрорайонів, а саме критерії створення, переліку та порядку затвердження меж мають бути напрацьовані у проекті Статуту територіальної громади міста Києва і обговорюватися з киянами. Однак початкові критерії створення мікрорайонів можуть формуватися довкола тих побутових питань, які насамперед турбують мешканців. Ці зміни пропонують депутати закріпити у законі «Про столицю України – місто-герой Київ».

За відповідне звернення до парламенту проголосували 77 депутатів.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про внесення доповнення у додаток до рішення Київської міської ради від 20 грудня 2017 року № 702/3709 «Про затвердження плану діяльності Київської міської ради з підготовки проектів регуляторних актів на 2018 рік»
  • Про внесення доповнень у додаток до рішення Київської міської ради від 20.12.2017 №702/3709 «Про затвердження плану діяльності Київської міської ради з підготовки проектів регуляторних актів на 2018 рік»
  • Про надання дозволу на знесення та списання будівлі, яка належить до комунальної власності територіальної громади міста Києва та обліковується на балансі Комплексної дитячо-юнацької спортивної школи «Ринг»
  • Про внесення доповнень у додаток до рішення Київської міської ради від 20.12.2017 №702/3709 «Про затвердження плану діяльності Київської міської ради з підготовки проектів регуляторних актів на 2018 рік»
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 25 грудня 2014 року № 741/741"Про упорядкування діяльності виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)"
  • Про затвердження детального плану території в межах вул. Північна, просп. Оболонський, вул. Прирічна, просп. Героїв Сталінграду, Маршала Малиновського у Оболонському районі м. Києва
  • Про затвердження детального плану території в межах проспекту Петра Григоренка, вулиць Анни Ахматової, Драгоманова, Ревуцького, проспекту Миколи Бажана в Дарницькому районі м. Києва
  • Про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ПІЦЦА-ХАУЗ" на вул. Михайлівській, 5/6 у Шевченківському районі м. Києва для експлуатації та обслуговування громадської будівлі К-35558
  • Про передачу земельних ділянок ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «МАЯК СЕРВІС ІНВЕСТ» для експлуатації та обслуговування будівель і споруд автостоянки на просп. Володимира Маяковського, 47б у Деснянському районі м. Києва А-24315
  • Про передачу земельної ділянки громадянину Миронцю Олександру Пилиповичу для експлуатації та обслуговування будівель і споруд автостоянки на вул. Братиславській, 14г у Деснянському районі м. Києва А-24314