Київрада пропонує парламенту включити мікрорайони до територіального устрою столиці

Tool items

797

Київрада пропонує парламенту включити мікрорайони до територіального устрою столиці

Сьогодні на пленарному засіданні Київської міської ради депутати прийняли рішення звернутися до Верховної Ради з пропозицією включити до адміністративно-територіального устрою столиці нову  одиницю – мікрорайони. Таке нововведення потребує внесення змін до закону «Про столицю України – місто-герой Київ».

На думку автора проекту рішення, депутата Київради Вадима Сторожука, мікрорайни де-факто існують у межах кожного району. Вони склалися історично, і крім географії, у їхніх мешканців чітко виражені спільні потреби – транспортне сполучення, ремонти житлового фонду, благоустрій прибудинкових територій, парків і скверів.

«Мікрорайони можуть бути частиною територіального устрою Києва, але не обов’язково з адміністративним навантаженням. Ситуативно громади столичних мікрорайонів активні вже зараз і мають власні інструменти впливу, наприклад, визначають пріоритетну проблему і об’єднуються довкола петиції чи громадського проекту. Тобто у мікрорайоні з’являється ініціативна група, яка пропонує вирішення локальної проблеми, координує однодумців і доносить своє рішення до органу місцевого самоврядування», – вважає Вадим Сторожук.

Механізми утворення мікрорайонів, а саме критерії створення, переліку та порядку затвердження меж мають бути напрацьовані у проекті Статуту територіальної громади міста Києва і обговорюватися з киянами. Однак початкові критерії створення мікрорайонів можуть формуватися довкола тих побутових питань, які насамперед турбують мешканців. Ці зміни пропонують депутати закріпити у законі «Про столицю України – місто-герой Київ».

За відповідне звернення до парламенту проголосували 77 депутатів.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про прийняття до розгляду проекту рішення Київської міської ради «Про бюджет міста Києва на 2019 рік»
  • Про прийняття до розгляду проекту рішення Київської міської ради «Про внесення змін до Програми економічного і соціального розвитку міста Києва на 2018-2020 роки, затвердженої рішенням Київської міської ради від 21 грудня 2017 року № 1042/4049»
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 03 березня 2016 року № 116/116 «Про затвердження міської цільової програми «Турбота. Назустріч киянам» на 2016 - 2018 роки»
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 21 грудня 2017 року № 1043/4050 «Про бюджет міста Києва на 2018 рік»
  • Про проведення в місті Києві міжнародної бієнале сучасного мистецтва Manifesta у 2022 році
  • Про внесення змін до міської цільової програми «Соціальне партнерство» на 2016 - 2018 роки, затвердженої рішенням Київської міської ради від 11 лютого 2016 року № 89/89
  • Про визнання таким, що втратило чинність, рішення Київської міської ради від 17 червня 2010 року №974/4412 «Про затвердження Правил виклику для населення бригад швидкої медичної допомоги, спеціалізованої психіатричної допомоги, пунктів невідкладної медичної допомоги, дільничних лікаря-терапевта, лікаря-педіатра та лікаря-спеціаліста амбулаторно-
  • Про затвердження Міської цільової програми «Управління об’єктами комунальної власності територіальної громади міста Києва на 2019 — 2021 роки»
  • Про передачу в оренду ОБСЛУГОВУЮЧОМУ КООПЕРАТИВУ «ЖК «НАУКОВИЙ» земельної ділянки для завершення будівництва багатоквартирного житлового будинку на вул. Петропавлівській, 40 у Подільському районі м. Києва Д-9212
  • Про затвердження Комплексної міської цільової програми екологічного благополуччя міста Києва на 2019 - 2021 роки