Tool items
Київрада наклала мораторій на виплату боргу за єврооблігаціями 2005 та 2011 років
Сьогодні на пленарному засіданні Київська міська рада прийняла рішення про тимчасове зупинення з 6 листопада 2015 року здійснення платежів з обслуговування та погашення місцевих зовнішніх запозичень, залучених містом Києвом в 2005 та 2011 роках до вчинення правочину та зміни умов відповідних запозичень.
Підставою для накладання мораторію є Закон України “Про особливості здійснення правочинів з державним, гарантованим державою боргом та місцевим боргом”.
Нагадаємо, в 2005 році м. Київ випустило єврооблігації на суму 250 млн доларів під 8% річних, а в 2011 році — на 300 млн доларів під 9,375% річних.
В 2005 році міська влада розмістила євробонди на 250 млн доларів для фінансування будівництва Подільського мостового переходу. Лід-менеджерами за цією позикою Київміськради виступили банки Citіgroup і Credit Suisse.
В 2011 році були випущені єврооблігації на 300 млн доларів задля рефінансування іншого зовнішнього боргу Києва. Лід-менеджерами за цією позикою виступили Credit Suisse Securities (Europe) Limited), Лондонська філія Deutsche Bank AG, London Branch, LLC VEB Capital і VTB Capital PLC, со-менеджером - ПАТ "КБ" Хрещатик ".
“Україна зараз в скрутному становищі, яке погіршується й через те, що минулі уряди загнали в борги країну і Київ. Задля вирішення ситуації і задля поліпшення економічного здоров'я Києва, сьогодні на своєму засіданні бюджетна комісія прийняла одностайне рішення, рекомендувати Київраді прийняти рішення про призупинення обслуговування та погашення боргових зобов'язань. Ті 550 млн доларів бралися ще за курсом 5,05 грн за долар, а зараз зовнішній борг виріс в гривні в кілька разів. На сьогодні боргові зобов'язання Києва складають 18 млрд грн, включаючи зовнішні. Ми направляємо 2 млрд грн щороку для обслуговування цих боргів”, - зауважив доповідач, голова Комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку, співголова фракції “УДАР-Солідарність” Андрій Странніков.
В свою чергу міський голова Віталій Кличко зазначив, що місто має достойно підготуватися та пройти опалювальний сезон і, в першу чергу, кошти бюджету мають спрямовуватися на забезпечення киян теплом, енергоносіями, на ремонт і утеплення під’їздів та будинків, встановлення лічильників тепла. Крім того, кошти спрямовуються на підтримку соціально незахищених категорій киян та облаштування міста.
Міський голова додав, що перемовини з кредиторами продовжуються. “Позиція Києва на них – отримати справедливі умови для української столиці та киян в нинішній ситуації. Переговори поки не завершені і ми продовжуємо відстоювати свою позицію. Хочу зазначити, що нинішня влада Києва вперше з того часу покрила 1,200 млрд грн боргу. Це при тому, що ми також погасили заборгованість із зарплат бюджетникам, борги столиці за енергоносії, сформували збалансований соціально орієнтований бюджет”, - підкреслив Кличко. Також Кличко дав протокольне доручення Департаменту фінансів та Департаменту економіки і інвестицій з'ясувати і доповісти, на що були взяті ці кошти і на що потрачені.
Також, в ході виступу Андрій Странніков додав, що міська влада продовжує перемовини з урядом щодо зменшення вилучення податку на дохід фізичних осіб (ПДФО).
Зараз з бюджету м. Києва до державного бюджету вилучається 60% ПДФО.