Київрада діятиме радикально, якщо НАК “Нафтогаз України” не відновить гаряче водопостачання столиці

Tool items

Київрада діятиме радикально, якщо НАК “Нафтогаз України” не відновить гаряче водопостачання столиці

Київська міська рада готова до радикальних дій, якщо до наступного тижня НАК “Нафтогаз України” не відновить гаряче водопостачання киянам. Про це сьогодні під час брифінгу розповів заступник Київського міського голови — секретар Київради Володимир Прокопів. 

“Наразі ми шукаємо шляхи врегулювання ситуації із НАК “Нафтогаз України”, яка відмовляється укладати угоду на постачання енергоносіїв столиці.  Вчора ми офіційно запросили керівника НАКу на пленарне засідання. Ми хочемо почути, чому кияни сьогодні без гарячої води та як бачать розв’язання цієї патової ситуації у “Нафтогазі”. Якщо керівництво компанії відмовиться прийти, ми будемо діяти радикально ”, - зазначив Володимир Прокопів.

Якщо до 1 серпня угоду на постачання газу між НАК “Нафтогаз України” та комунальним підприємством “Київтеплоенерго”, яке тепер має забезпечувати містян теплом і гарячою водою, не буде укладено, частина будинків столиці може лишитися без світла. Окрім того, під  загрозою зриву опалювальний сезон у Києві. Наразі без теплої води залишилися лікарні, дитячі садочки, пансіонати для літніх людей, інтернати.

“Сьогодні  киян змушують заплатити більше мільярда гривень чужих боргів. Для міста це 15 нових дитячих садочків, які можна звести з «нуля». Ми можемо за ці кошти забезпечити місцями в дошкільних навчальних закладах в середньому 4 тисячі маленьких киян, і тим самим повністю нівелювати чергу до дитсадків, яка існує сьогодні. По-суті, “Нафтогаз” взяв у заручники киян, шантажуючи неіснуючими фінансовими зобов’язаннями”, - зазначив голова фракції “Солідарність” у Київраді Андрій Странніков. 

Він також наголосив, що киян змушують сплатити суму пені і штрафів, яка рахується винятково за компанією, яка раніше надавала послуги із забезпечення тепла – «Київенерго». І до новоствореного КП «Київтеплоенерго» немає жодного відношення. 

“Столиця запропонувала вирішити це питання у суді, який має поставити крапку і дати чітке трактування закону. Але до цього комунальне “Київтеплоенерго” має отримувати газ, а кияни мають бути забезпечені всіма необхідними послугами. Також сьогодні ми отримали висновки міжнародних консалтингових структур, які підтверджують позицію нашої громади”, - зазначив народний депутат України, радник Київського міського голови Дмитро Білоцерковець. 

Питання вирішуватимуть також і на державному рівні. Депутати Верховної Ради України уже звернулися до Антимонопольного комітету, Прем’єр-міністра та голови парламенту.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про встановлення відзнаки за сприяння обороні Києва
  • Про безоплатну передачу майна комунальної власності територіальної громади міста Києва до комунальної власності територіальної громади Жванецької сільської ради Кам'янець-Подільського району Хмельницької області
  • Про безоплатну передачу у державну власність майна комунальної власності територіальної громади міста Києва
  • Про внесення змін до міської цільової програми з організації військової служби, виконання військового обов’язку, мобілізаційної підготовки і територіальної оборони у місті Києві «Захисник Києва» на 2022‒2024 роки, затвердженої рішенням Київської міської ради від 20.01.2022 № 4175/4216
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 16.12.2021 № 4007/4048 «Про деякі питання проїзду окремих категорій осіб у місті Києві»
  • Про надання комунальному підприємству «Святошинське лісопаркове господарство» земельної ділянки у постійне користування для цілей підрозділів 09.01 – 09.02, 09.04 – 09.05 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду на території кварталу 75:902 (Київське лісництво, квартал 37) у Святошинському районі міста Києва (784884417)
  • Про надання комунальному підприємству «Святошинське лісопаркове господарство» земельної ділянки у постійне користування для цілей підрозділів 09.01 – 09.02, 09.04 – 09.05 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду на території кварталу 75:910 (Київське лісництво, квартал 51) у Святошинському районі міста Києва (526841699)
  • Про надання комунальному підприємству «Святошинське лісопаркове господарство» земельної ділянки у постійне користування для цілей підрозділів 09.01 – 09.02, 09.04 – 09.05 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду на території кварталу 75:901 (Київське лісництво, квартал 36) у Святошинському районі міста Києва (314185214)
  • Про зміну цільового призначення земельної ділянки, яка перебуває у власності ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «АРКО КАПІТАЛ», для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку з об'єктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури у пров. Татарському, 2 у Шевченківському районі міста Києва (239068461)
  • Про надання УПРАВЛІННЮ ОСВІТИ ДАРНИЦЬКОЇ РАЙОННОЇ В МІСТІ КИЄВІ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ земельної ділянки в постійне користування для експлуатації та обслуговування будівель і споруд дошкільного навчального закладу (дитячого садку) № 445 Дарницького району м. Києва на вул. Чавдар Єлизавети, 10 у Дарницькому районі міста Києва (239324818)