Київ презентував у Страсбурзі успішні кейси і тенденції місцевої демократії в умовах повномасштабної війни

Tool items

Київ взяв участь у щорічному Європейському тижні місцевої демократії у Страсбурзі разом із делегаціями 51 міста з 18 країн Європи. 

Про це повідомила депутатка Київської міської ради, голова постійної комісії з питань культури, туризму та суспільних комунікацій Вікторія Муха, яка презентувала зарубіжним колегам успішні кейси і тенденції місцевої демократії української столиці в умовах повномасштабної війни.

У межах координаційної зустрічі Київ також представив діалогову платформу – мережу муніципальних просторів Vcentri HUB та інші інструменти місцевої демократії.

«Україна вже два роки перебуває у стані повномасштабної війни. Безумовно, це має значний вплив на процедури, які є звичними для демократичного суспільства. Водночас, попри складні часи, Київ має чітке бачення подальшого розвитку демократичних практик і забезпечення їхнього сталого розвитку. І ми не зупиняємось у розбудові інструментів демократії», – наголосила Вікторія Муха.

Окремо порушили питання про подальшу співпрацю Києва з міжнародними партнерами, яка є ключовою як зараз, так і у процесі повоєнної відбудови. Зокрема, кияни подякували голові Центру експертизи належного урядування Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи пані Моріте Морас за надані експертні висновки та допомогу в розробці Концепції відновлення місцевого самоврядування, яку готує Асоціація міст України спільно з Конгресом.

Окрім цього, київська делегація відвідала мерію Страсбурга і зустрілася із заступницею очільника міста з питань культури та мистецтва пані Анн Містлер. Кияни запросили французьких колег відвідати столицю України найближчим часом і переконатися, що за час повномасштабної війни місто змогло оперативно адаптуватися до викликів нової реальності та продовжує жити й розвиватися.

«Київ зміцнюватиме партнерські відносини з європейськими демократичними країнами та інституціями. Ми плануємо долучатися до Європейського тижня місцевої демократії й надалі, навіть претендувати на головну нагороду – «12 зірок». Ця відзнака підкреслює досягнення міської влади в залученні громади до розвитку місцевої демократії та загалом суспільного життя на рівні міста. А ми в цьому процесі маємо низку ефективних інструментів, які демонструють хороші результати», – запевнила Вікторія Муха.

Довідка. У квітні минулого року на запрошення мера Києва Віталія Кличка до столиці завітав Генеральний секретар Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи Матьє Морі. Він став учасником масштабного заходу – саміту відкритих громадських просторів «Сила партнерства». Ще тоді європейський лідер відзначив, що Київ вже не перший рік працює над розбудовою місцевого самоврядування й демократичних інструментів для громади. Тому запросив представників української столиці презентувати свої ефективні проєкти на Європейському тижні місцевої демократії.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про надання ОБ’ЄДНАННЮ СПІВВЛАСНИКІВ БАГАТОКВАРТИРНОГО БУДИНКУ «ФАЙНА ТАУН 6» земельної ділянки у постійне користування для експлуатації та обслуговування багатоквартирних житлових будинків з об’єктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури з влаштуванням зони зелених насаджень (зміна цільового призначення) на вул. Салютній, 2 у
  • Про поновлення товариству з обмеженою відповідальністю «ЕЛЕТОН» договору оренди земельної ділянки від 17 жовтня 2005 року № 79-6-00361 (зі змінами) для реконструкції, будівництва, експлуатації і обслуговування складських приміщень та електромонтажного виробництва на вул. Сумській, 3 у Голосіївському районі м. Києва (531005898)
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «РІАЛ ЕСТЕТ ГРУП» земельної ділянки в оренду для експлуатації та обслуговування адміністративних будинків, офісних будівель компаній, які займаються підприємницькою діяльністю, пов’язаною з отриманням прибутку на вул. Максимовича Михайла, 4 у Голосіївському районі міста Києва (442444619)
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «МУДРА КЕПІТАЛ» земельної ділянки в оренду для експлуатації та обслуговування адміністративно-виробничих та складських будівель і споруд на просп. Повітряних сил, 64 у Солом’янському районі міста Києва (488442292)
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «КАМК УКРАЇНА» земельної ділянки в оренду для експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості на вул. Янтарній, 6 у Святошинському районі міста Києва (374442691)