Гостинний двір та ще 3 об’єкти можуть прийняти на баланс міста

Tool items

Гостинний двір та ще 3 об’єкти можуть прийняти на баланс міста

Сьогодні на пленарному засіданні Київської міської ради депутати прийняли  рішення “Про надання згоди на безоплатне прийняття до комунальної власності територіальної громади міста Києва будівель, цілісних майнових комплексів закладів культури, фізичної культури та спорту”.

Відповідно до рішення, “Гостинний двір” та “Будинок Сікорського” – визначні пам’ятки архітектури столиці – можуть перейти на баланс міста. У мерії пояснюють: центральні органи виконавчої влади, які є балансоутримувачами, не мають фінансових ресурсів аби врятувати зазначені будівлі. Протягом значного періоду перлини київської архітектури перебувають в аварійному стані та потребують негайного проведення першочергових протиаварійних робіт з подальшою реставрацією.

“Ці об’єкти знаходяться в столиці і до нас надходить багато звернень від стурбованих киян, громадських організацій з приводу того, щоб ми забезпечили їх належне функціонування. Проте вони не є в комунальній власності, тому місто нічого зробити не може. Прийнявши це рішення, ми декларуємо, що готові прийняти їх у комунальну власність і спільно з київською громадою визначати пріоритетність їх розвитку, і головне – зберегти їх призначення. Також ми делегуємо київському міському голові звернутися з проханням до уряду ініціювати передачу цих об’єктів у комунальну власність Києва”, – зазначила співавтор проекту рішення, депутат Київради Ганна Старостенко.

“Київська громада не може залишатись осторонь і спостерігати як з мапи міста зникнуть ці будівлі. Гостинний двір, який київська громада захистила від перетворення в торговельно-офісний центр з парковкою, та будинок Сікорського, де спроектував перший вертоліт всесвітньо відомий авіаконструктор Ігор Сікорський, потребують якомога скорішого проведення консерваційних та протиаварійних робіт з подальшою реставрацією. Водночас виконати ці роботи за рахунок коштів бюджету міста можливо лише після передачі їх з державної до комунальної власності міста. Єдине правильний вчинок, який ми сьогодні можемо зробити, – це просити державу передати дані об'єкти у комунальну власність», – повідомила співавтор проекту рішення, депутат Київради Вікторія Муха .

Крім того, міська влада проситиме передати до комунальної власності ще два об’єкти: “Національний цирк України” та “Палац спорту”.

“Національний цирк України має стати справжнім центром циркового мистецтва, а Палац спорту – центром проведення спортивних подій, і ми зобов'язуємось використовувати ці будівлі за цільовим призначенням”, – додала Вікторія Муха.

Відповідне рішення підтримали 86 депутатів, тож тепер Київрада звернеться до Кабміну та Фонду держмайна з відповідним клопотанням.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про застосування статті 50 Регламенту Київської міської ради, затвердженого рішенням Київської міської ради від 04.11.2021 № 3135/3176 до рішення Київської міської ради від 16.05.2024 № 465/8431 «Про внесення змін до міської цільової програми з організації військової служби, виконання військового обов’язку, мобілізаційної підготовки і
  • Про продаж земельної ділянки на вул. Бориспільській, 13 у Дарницькому районі м. Києва ПРИВАТНОМУ АКЦІОНЕРНОМУ ТОВАРИСТВУ «ФАРМАЦЕВТИЧНА ФІРМА «ДАРНИЦЯ» для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості (381127271)
  • Про внесення змін у додаток до рішення Київської міської ради від 14.12.2023 № 7541/7582 «Про затвердження списку присяжних Дніпровського районного суду міста Києва»
  • Про внесення змін у додаток до рішення Київської міської ради від 25.05.2023 № 6469/6510 «Про затвердження списку присяжних Святошинського районного суду міста Києва»
  • Про внесення змін у додаток до рішення Київської міської ради від 24.11.2022 № 5678/5719 «Про затвердження списку присяжних Подільського районного суду міста Києва»
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «МІЖРЕГІОНАЛЬНА ІНВЕСТИЦІЙНО-ЛІЗИНГОВА КОМПАНІЯ» земельної ділянки в оренду для експлуатації та обслуговування основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості на просп. Валерія Лобановського, 119 у Голосіївському районі міста
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ФОРВАРД-А» земельної ділянки в оренду для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку з об’єктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури на вул. Турівській, 29-а у Подільському районі міста Києва (зміна цільового призначення) (433396508)
  • Про надання КОМУНАЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ «СПОРТИВНИЙ КОМПЛЕКС «СТАРТ» земельної ділянки в постійне користування для обслуговування та експлуатації об’єктів, що забезпечують сучасне використання велотреку в межах вулиць Богдана Хмельницького, Михайла Коцюбинського та В'ячеслава Липинського у Шевченківському районі міста Києва (зміна цільового
  • Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо поділу земельної ділянки (кадастровий номер 8000000000: 91:064:0030) на вул. Некрасова Віктора, 1-3 літ «А» у Подільському районі міста Києва та надання дозволу на проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки з кадастровим номером 8000000000:91:064:0056 (596140048)
  • Про затвердження технічних документацій із землеустрою щодо інвентаризації земель (662585363)