
У 2024 році київські комунальні театри відвідали близько 585 тисяч глядачів, зоопарк – 630 тисяч відвідувачів, а також в комунальних музеях міста відбулося 418 виставок, які відвідали понад 400 тисяч відвідувачів.
Комісія з питань культури, туризму та суспільних комунікацій Київської міської ради затвердила звіт Департаменту культури КМДА щодо виконання міської цільової програми «Столична культура: 2022–2024 роки» за підсумками 2024 року.
Як зазначила депутатка Київської міської ради, голова постійної комісії Вікторія Муха, у 2024 році мережа комунальних закладів культури Києва охоплювала 21 театр, 15 музеїв, Міську галерею «Лавра», 139 бібліотек, 5 парків культури і відпочинку та Зоологічний парк загальнодержавного значення, 6 концертних організацій, 8 закладів клубного типу, КП «Київський культурний кластер», Київський міський центр народної творчості та культурологічних досліджень.
«Ми бачимо, що навіть в умовах війни столична культура не лише зберігає сталість, а й розвивається, адаптується до нових викликів та підтримує громаду. Протягом року комунальні театри представили 100 прем’єр, провели 4631 виставу, які відвідали близько 585 тисяч глядачів. Музеї організували 418 виставкових проектів, які відвідали понад 400 тисяч відвідувачів та оцифрували понад 57 тисяч експонатів, а бібліотеки стали «відкритими просторами інновацій та комунікацій», в яких було проведено 17,5 тисяч заходів для 410 тисяч відвідувачів. Київ також активно представляв себе на міжнародному рівні, зокрема наші театрально-концертні заклади здійснили понад 20 зарубіжних поїздок, презентуючи український культурний продукт у різних країнах світу. Також Київ продовжує співпрацю в рамках глобальної мережі World Cities Culture Forum, зокрема під час Всесвітнього саміту «Культура майбутнього: як наступне покоління формуватиме наш світ». Це свідчить про те, що Київ залишається живим, активним та стійким культурним простором», – наголосила Вікторія Муха.
Депутат Київської міської ради, секретар постійної комісії Володимир Андрусишин підкреслив, що місто робить все, щоб культура була не лише присутньою, а й доступною, безпечною та сучасною.
«У 2024 році 80% театрів і 100% мистецьких навчальних закладів провели моніторинг доступності, у 10 театрах з’явилися пандуси, а 150 працівників культури навчились основам жестової мови. Також було проведено 88 культурно-психологічних заходів для військовослужбовців та їх родин. Мистецтво стало інструментом підтримки та реабілітації», – додав Володимир Андрусишин.