Tool items
Цьогоріч Україна вперше відзначатиме День захисників і захисниць 01 жовтня. Це свято відзначається на державному рівні від 2014 року з метою вшанування мужності та героїзму захисників і захисниць незалежності та територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві.
Як зазначили в Українському інституті національної пам’яті, починаючи з 2023 року День захисників і захисниць перенесено з 14 на 01 жовтня у звʼязку з переходом Православної церкви України та Української греко-католицької церкви на Новоюліанський стиль календаря.
«Це свято – ще одна можливість подякувати за захист Силам оборони України. Наша подяка – не щось абстрактне і безособове, оскільки в кожного з нас є рідні, друзі, колеги, котрі служать у Силах оборони. Ми повинні забезпечувати нашій армії міцний тил – кожен у свій спосіб, але з максимальною самовіддачею, так, щоб це посилювало наших оборонців і наближало перемогу. Сучасні воїни примножують і розвивають тисячолітні українські військові традиції. Своїм героїзмом, відвагою та самовідданістю захисники і захисниці завоювали найвищий рівень довіри в українців. Війна формує та гартує українську націю. Ми боремося за свободу та незалежність, національну гідність. Віримо, що наші захисники та захисниці здобудуть перемогу», – розповіли в Українському інституті національної пам’яті.
В Українському інституті національної пам’яті наголосили, що сьогодні наше військо стало однією з найбоєздатніших армій Європи, маючи за плечима майже 10 років досвіду боїв у сучасній російсько-українській війні.
«За цей час ми провели і важливі реформи Збройних Сил України, армія професіоналізувалась як одна з найважливіших інституцій країни. Нині модернізація війська продовжується. Окрім системи управління та матеріально-технічного забезпечення, зазнала змін ідеологічна підготовка особового складу в умовах протидії збройній та інформаційній агресії російської федерації. Відновлення питомо українських мілітарних традицій та посилення ідеологічної складової патріотичного виховання особового складу сформувало у військовослужбовців почуття особистої відповідальності за захист України. У боях із підрозділами російської регулярної армії та підконтрольних їм бойовиків постало якісно нове українське військо», – додали в Українському інституті національної пам’яті.