
У Деснянському районі природну територію лісових кварталів № 70, 71, 77, 78 Броварського лісництва КП «Дарницьке лісопаркове господарство» планують оголосити ландшафтним заказником місцевого значення «Броварський ліс». Орієнтовна площа заказника складає 125 га.
Такий проєкт рішення підтримали сьогодні, 11 квітня, на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань екологічної політики.
Як зазначив депутат Київської міської ради, голова постійної комісії з питань екологічної політики Денис Москаль, представники ГО «Українська природоохоронна група» спільно з науковими співробітниками Інституту зоології ім. І. І. Шмальгаузена НАН України при дослідженні цих лісових кварталів виявили низку представників флори та фауни, які занесені до Червоної книги України та Резолюції 6 Бернської конвенції.
«Проєкт рішення розроблено з метою збереження лісової екосистеми, яка є осередком біорізноманіття та цінного природного угрупування різних видів тварин і рослин. Територія, яка пропонована до заповідання представлена лісовим масивом з великими ділянками малопорушених старовікових лісів. В її межах зустрічаються як типові для Полісся види флори і фауни, так і рідкісні види, які охороняються на національному та міжнародному рівнях», – додав Денис Москаль.
Як зазначила депутатка Київської міської ради, членкиня постійної комісії з питань екологічної політики Юлія Лимар, прийняття даного рішення забезпечить належні умови для збереження ландшафтного і ботанічного різноманіття цінного природного комплексу.
«Під час досліджень у межах проєктованого заказника виявлено такі рідкісні та червонокнижні види флори, як лілія лісова, підсніжник білосніжний, сон розкритий, багатоніжка звичайна, листочня кучерява, спарасис кучерявий. А також тут мешкають різні види тварин, зокрема чапля велика біла, болотна черепаха європейська, кумка червоночерева, жовна сива, жук плоскотілка червона, які також занесені до Червоної книги України. Водночас наразі приналежність даної території до категорії рекреаційно-оздоровчих лісів обумовлює можливість проведення вибіркових та прохідних рубок дерев без огляду на природоохоронну цінність даних територій, тому невідкладно необхідно надати цій природній зоні охоронний статус», – наголосила Юлія Лимар.