Tool items
Відкриття серії лекцій мистецтвознавиці Ганни Владимирської в рамках проєкту «Вкрадене мистецтво, або переоблік культури» відбудеться 24 липня (початок о 15:00) в Музеї історії Києва (вул. Богдана Хмельницького, 7).
За словами депутата Київської міської ради Володимира Прокопіва, проєкт присвячено митцям, які стали гордістю української культури, але наразі їх імена привласнила рф.
«Цей проєкт є прикладом того, що війна росії з Україною поклала край історії, коли ми не звертали уваги на те, як сусідня країна привласнювала собі українських геніїв. З 24 лютого все змінилось, і ми стали іншими. Нас не влаштовує той факт, що геніальні митці, починаючи з XVIII сторіччя і до сьогодні були привласнені чужою країною. Ми прагнемо повернути всіх українських геніїв до себе», – розповів Володимир Прокопів.
Цикл лекцій розпочнеться з розмови про українську художницю та «амазонку авангарду» Олександру Екстер.
«Олександра Екстер вважала себе киянкою і була нею в повному розумінні слова. Вона закінчила Київську жіночу гімназію та вступила до Київської малювальної школи, а потім до Київського художнього училища. Вона вміла дружити, її близькими друзями були: Гійом Аполлінер, Жорж Брак, Пабло Пікассо, Фернан Леже, Робер і Соня Делоне. Екстер близько здружилася з Казимиром Малевичем, вона була єдиною людиною, яку він допускав у свою майстерню. Про цю унікальну людину і піде розмова вже в цю неділю», – зазначив Володимир Прокопів.
Депутат додав, що в цій війні ми також боремось за право мати власну культуру, оскільки українська культура – це основа ціннісного та економічного фундаменту держави.