Tool items
У застосунку Київ Цифровий завершено рейтингове електронне голосування щодо перейменувань міських об’єктів, назви яких пов’язані з російською федерацією та її сателітами. Загалом було отримано понад 6,5 мільйонів голосів.
Як зазначив заступник міського голови – секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко, у цей складний воєнний час міська влада спільно з громадою завершують процес дерусифікації з метою зменшення культорологічного впливу країни-агресора на нашу свідомість та увіковічення пам’яті про визначні історичні події України, а також відомих діячів та Героїв, які прославляти та боролись за незалежність нашої держави.
«До рейтингового електронного голосування щодо перейменувань міських об’єктів увійшли 296 об’єктів, які були відібрані експертною комісією. Громадяни України активно брали участь у процесі перейменування та віддали понад 6,5 мільйонів голосів за нові назви для вулиць, провулків, бульварів, проспектів та площ. Кожен з нас усвідомлює те, що присвоєння нових назв топомічним об’єктам має важливе історичне та національне значення. Наразі отримані результати голосування передано в Київську міську раду для подальшого розгляду експертної комісії», – наголосив Володимир Бондаренко.
Заступник міського голови – секретар Київської міської ради додав, що згодом на основі експертних висновків депутатський корпус Київської міської ради буде приймати рішення щодо перейменувань міських об'єктів.
Керівник цифрової трансформації Києва Петро Оленич наголосив на важливості цифрових інструментів електронної демократії.
«Усього за чотири дні ви віддали понад 6,5 млн голосів у застосунку Київ Цифровий. Дякую за активність! Отримання достовірних даних та фідбеку сотень тисячь людей в пару кліків — цифрові інструменти підтверджують свою ефективність», — написав Петро Оленич.
Нагадаємо, до складу експертної комісії було залучено спеціалістів Українського інституту національної пам’яті, Інституту історії України, Інституту української археології та джерелознавства імені М. С. Грушевського, Інституту українознавства імені І. Крип’якевича, Інституту мовознавства імені О. О. Потебні, Інституту української мови, Інституту літератури імені Т. Г. Шевченка.
З результатами голосування можна ознайомитись за посиланням.