Tool items
Кияни від сьогодні зможуть слідкувати за станом повітря в столиці в застосунку «Київ Цифровий». Сервіс доповнили даними усіх міських пунктів моніторингу якості повітря. Про це у своєму Telegram-каналі повідомив мер Києва Віталій Кличко та опублікував відео з одного зі стаціонарних комплексів моніторингу якості повітря.
«Тепер кияни зможуть слідкувати за станом повітря в столиці в застосунку «Київ Цифровий». Ми доповнили сервіс даними усіх міських пунктів моніторингу якості повітря. Як це працює? У «Київ Цифровий» користувачі зможуть вибрати найближчий пункт на мапі, щоб слідкувати за якістю повітря у своєму районі. Київ продовжує посилювати контроль за станом атмосферного повітря. Військові дії та обстріли спричинили пожежі в передмістях, від чого стан повітря в столиці в деякі дні був незадовільним», – додав він.
Так, за словами мера Києва, для більш ефективного контролю і розуміння реального забруднення повітря місто розвиває сучасну систему постів моніторингу повітря. Так, у столиці вже працюють 5 стаціонарних комплексів моніторингу повітря європейського зразка, які ретельно досліджують якість повітря за близько 10 показниками: різні фракції пилу, діоксид азоту, діоксид сірки, оксид вуглецю, аміак, приземний озон, сірководень та формальдегід, метеорологічні показники. А невдовзі додадуть і вимірювання радіаційного фону.
Комплекси моніторингу встановлені на лівому і правому берегах столиці. Кличко сьогодні відвідав пост у Подільському районі.
«Цей пост моніторингу, де ми знаходимося, встановили в грудні минулого року. Цього року плануємо встановити ще 3 стаціонарних комплекси спостереження – в Деснянському, Голосіївському та Святошинському районах. Також у Києві розташовані понад 40 індикативних постів моніторингу повітря, які доповнюють дані основних пунктів. Вся інформація з усіх постів моніторингу буде тепер відображатися на мапі в «Києві цифровому» і кияни зможуть знати про стан повітря в своєму місті, в своєму районі», – зазначив Віталій Кличко.
Крім того, в «Київ Цифровий» удосконалили сервіс погоди — метеопрогнози стали більш детальними. Розробники продовжують удосконалювати сервіси та працюють над запровадженням нових, щоб адаптувати застосунок до умов воєнного стану.
«Київ Цифровий» – застосунок, що об’єднує головні міські сервіси, надсилає повідомлення про повітряну тривогу та надає актуальну інформацію про роботу інфраструктури міста під час війни. Застосунок доступний для завантаження у App Store і Google Play.