Tool items
Проблема домашнього насилля – надзвичайно серйозний виклик для нашого суспільства. За даними Національної соціальної служби, за дев’ять місяців 2021 року було зафіксовано 205 608 звернень з приводу домашнього насильства. Однак, насправді, їх більше, оскільки майже половина жертв не звертаються до правоохоронних органів.
Про це заявила депутатка Київської міської ради, перша заступниця голови постійної комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку Алла Шлапак, яка взяла участь у відкритті інсталяції «Відчинимо правду про насильство».
Акція започаткована за ініціативи Міжфракційного об’єднання депутатів Київської міської ради МФО «Київ – за рівні можливості» та Громадського Альянсу «Політична дія жінок» та спрямована на підтримку боротьби з домашнім насильством.
«Міська цільова програма «Запобігання та протидія домашньому насильству та/або насильству за ознакою статі на 2022-2024 роки» повинна бути не формальною, а дієвою задля того, щоб забезпечити безпеку людей. Саме тому всі органи як місцевого самоврядування, так й центральної влади повинні докладати максимум зусиль для створення ефективних інструментів боротьби з цим жахливим явищем», – зазначила Алла Шлапак.
Нагадаємо, що в Києві працює притулок для жінок, які потерпають від насильства. Крім того, в місті наявні:
– Центр протидії та запобігання насильству (вул. Ю. Іллєнка, 20);
– «телефон довіри» 15-00 зі стаціонарного або (044) 272-15-00 із мобільного;
– дві кімнати кризового реагування (на лівому і правому березі, термін перебування до 10 днів);
– перша кімната, дружня до опитування дітей, за методикою «Зелена кімната» у Дарницькому районі.