Tool items
За ініціативи Міжфракційного об’єднання депутатів Київської міської ради «Київ – місто рівних можливостей» та громадського альянсу «Політична дія жінок» сьогодні, 21 січня, у будівлі Київської міської ради була презентована інсталяція «Відчинимо правду про насильство». Акція спрямована на підтримку боротьби з домашнім насильством.
Участь у відкритті взяли депутатки Київської міської ради, членкині міжфракційного об'єднання «Київ – за рівні можливості» Алла Шлапак, Аліна Михайлова, Юлія Симуніна, координаторка Громадської ради з гендерних питань при МФО «Рівні можливості» Верховної Ради України Лариса Кобелянська, директорка Київського міського Центру гендерної рівності, запобігання та протидії насильству Тетяна Зотова.
Авторкою ідеї інсталяції «Відчинимо правду про насильство» стала голова громадського альянсу «Політична дія жінок» Ірина Тишко.
Як повідомила депутатка Київської міської ради Юлія Симуніна, за даними Національної соціальної служби, за дев’ять місяців 2021 року було зафіксовано 205 608 звернень з приводу домашнього насильства: від дітей – 5 001 звернення (2,43%), від жінок – 167 900 (82%), від чоловіків – 32 707 звернень (16%).
«В Україні триває неоголошена війна за зачиненими дверима сотень тисяч домівок, де потерпілими здебільшого стають діти, підлітки, жінки, люди літнього віку та люди з інвалідністю. За результатами дослідження Українського інституту майбутнього, півтора мільйони українців стали жертвами жорстокого поводження у побуті, майже половина з яких навіть не звертались до правоохоронних органів. На жаль, правда про домашнє насильство знаходиться за зачиненими дверима, тож під час презентації інсталяції її учасники мають змогу «відчинити» символічні двері, щоб зробити насильство видимим з метою системної боротьби з ним», – зазначила Юлія Симуніна.
Депутатка додала, що з важливою суспільною проблемою домашнього насильства системно допоможе боротись Стамбульська конвенція, яка гарантуватиме постраждалим доступ до медичного забезпечення, психологічної та юридичної підтримки, достатню кількість безпечних місць (притулків) та право на компенсації та справедливе розслідування.
Інсталяція буде відкрита для відвідувачів впродовж місяця.
Нагадаємо, що в Києві працює притулок для жінок, які потерпають від насильства. Крім того, в місті наявні:
– Центр протидії та запобігання насильству (вул. Ю. Іллєнка, 20);
– «телефон довіри» 15-00 зі стаціонарного або (044) 272-15-00 із мобільного;
– дві кімнати кризового реагування (на лівому і правому березі, термін перебування до 10 днів);
– перша кімната, дружня до опитування дітей, за методикою «Зелена кімната» у Дарницькому районі.