Tool items
У столиці планують розробити Стратегію збереження цінної забудови на місцевому рівні в місті Києві до 2035 року з метою визначення об'єктів архітектурної спадщини з їх подальшим збереженням. За поданням Київського міського голови Віталія Кличка проєкт рішення зареєстровано у Київській міській раді.
За словами заступника міського голови – секретаря Київської міської ради Володимира Бондаренка, на жаль державна система збереження та використання культурної спадщини не має належного організаційного, програмно-цільового та матеріального забезпечення, оскільки фінансування недостатнє та не має системного характеру.
«Історична забудова, включно з пам'ятками архітектури, потребує захисту від знищення. Культурна спадщина є базою для успішного розвитку туристичної індустрії та важливим чинником соціально-економічного розвитку. Наразі на законодавчому рівні відсутнє визначення дефініції «цінна забудова», водночас центральний орган виконавчої влади з питань охорони культурної спадщини ігнорує звернення стосовно внесення об’єктів до Державного реєстру нерухомих пам’яток України», – зазначив Володимир Бондаренко.
Заступник міського голови розповів, що за останні три роки та перший квартал 2021 року Київська міська державна адміністрація направила 32 подання про внесення 1 509 пам'яток та щойно виявлених об'єктів культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам'яток України. Водночас протягом 2018-2020 років Міністерством культури та інформаційної політики України було видано накази на занесення до реєстру тільки 21 об’єкта.
«Історичні будівлі потребують своєчасного догляду та ремонту, а також захисту від навмисного пошкодження. Знищення пам’яток архітектури викликає значний резонанс і громадське обурення. Необхідно невідкладно розробити концептуальний підхід щодо збереження цінної забудови. Київ є багатовіковим містом, тому потрібно унеможливити знищення нашої культурної спадщини», – розповів Володимир Бондаренко.
Заступник міського голови додав, що стратегія буде комплексною та включатиме кілька напрямів роботи щодо збереження історичних будівель.