
Нові ідеї для розвитку культурного життя міста Києва було напрацьовано під час стратегічної сесії з розробки нової комплексної міської цільової програми «Столична культура: 2022–2024 роки».
Про це повідомила сьогодні, 18 травня, депутатка Київської міської ради, секретарка Постійної комісії з питань екологічної політики Євгенія Кулеба.
За її словами, в умовах адаптації до карантинних обмежень важливо переосмислити та максимально використати потенціал публічних просторів як осередків культури.
«У місті все має функціонувати, враховуючи фундаментальні потреби киян. А розробка цієї програми важлива, оскільки цей документ визначає розвиток культурного життя міста на наступні три роки, і буде підставою для виділення бюджетних коштів», – зазначила Євгенія Кулеба.
Вона підкреслила, що в умовах карантинних обмежень саме парки, сквери, ботанічні сади, бульвари та площі можуть стати перспективними локаціями для реалізації культурно-мистецьких проєктів та проведення лекцій, дискусій і обговорень у форматі open air. Крім того, публічні простори можуть активно використовуватися у якості «сцени» для імерсивних вистав.
«Публічний простір – це «колективний продукт», у створенні якого беруть участь представники різних верств населення, різного роду занять, переконань. Важливою його якістю є здатність сприяти підсиленню соціальної взаємодії та комунікації, а також створювати умови для різних форм культурного самовираження у реальному, а не віртуальному світі», – зазначила депутатка і підкреслила, що зустрічі off-line в умовах пандемії більш безпечні, ніж на інших майданчиках.