Tool items
Депутати Київської міської ради підтримали внесення змін до рішення щодо комплексної підтримки суб’єктів господарювання столиці, зокрема у частині пільг для малого та середнього бізнесу.
Таке рішення прийняли сьогодні, 08 квітня, на пленарному засіданні II сесії Київської міської ради ІХ скликання. Зміни до рішення підтримали 99 депутатів.
Як зазначили у Київській міській раді, на період дії карантинних обмежень буде зменшено розмір пайової участі власникам майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства, у тому числі сезонних та відкритих (літніх) майданчиків. Внесок становитиме одну гривню, незалежно від розміру пайової участі, визначеного у договорах. Для власників об’єктів сезонної та пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі розмір внеску залишатиметься 50% від розміру пайової участі, визначеного у договорах. Місто також запроваджує пільги на розміщення засобів зовнішньої реклами та реклами на транспорті комунальної форми власності у розмірі 50% від визначеної плати у договорі. Йдеться про користування місцями, які є власністю громади. Крім того, для власників авто, які пересуваються столицею, на період дії карантинних обмежень скасовано плату за користування паркувальними майданчиками комунального підприємства «Київтранспарксервіс».
Київська міська рада доручила виконавчому органу розширити перелік бізнесів, на які розповсюджується фінансово-кредитна підтримка для обслуговування їхніх боргів. На період дії карантину фінансово-кредитна підтримка від міста збільшується з 50% до 99% від суми відсотків за кредитними договорами підприємців. Тобто підприємці зможуть отримати кредити усього під 0,01%. А у результаті розширення переліку буде збільшено допомогу бізнесу з 9 млн грн до 50 млн грн прямих видатків із бюджету.
«Малий та середній бізнес для міста є дуже важливим. Місцева влада прагне зменшити фінансове навантаження на власників суб’єктів господарювання. Минулого року Київ вже запровадив пільги для бізнесу. І місто свідомо йде на недоотримання доходів у бюджет, бо у період карантинних обмежень як ніколи необхідна підтримка. Цього разу ми розширюємо перелік пільг, першочергово для недопущення масового закриття бізнесу та для збереження робочих місць», – розповіли у Київській міській раді.
Нагадаємо, що для представників бізнесу, які орендують майно територіальної громади міста Києва, але не можуть продовжити ведення діяльності, розмір орендної плати так і залишатиметься – 1 гривня, незалежно від умов договору. У випадку продовження діяльності, плата за оренду комунального майна становитиме 50% від визначеної суми у договорі. Тобто незалежно від того, працює бізнес чи ні – в обох випадках діють пільги.
Нагадаємо, що Віталій Кличко під час онлайн-брифінгу заявив про розширення переліку пільг та преференцій для малого і середнього бізнесу Києва.