Tool items
Київрада має намір закликати парламент скасувати «тотальну фіскалізацію» підприємців
Сьогодні на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань торгівлі, підприємництва та регуляторної політики депутати підтримали проект рішення, згідно з яким КМР планує закликати Верховну Раду України скасувати закони, які передбачають обов’язкове проведення розрахункових операцій через РРО (реєстраторів розрахункових операцій).
Йдеться про ЗУ «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг», а також ЗУ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг».
«До депутатів Київради та до нашої профільної комісії надходять численні звернення від бізнес-спільноти щодо можливого негативного впливу на малий і середній бізнес законів, які парламент прийняв 20 вересня 2019 року. Вони, на переконання підприємців, направлені на фактичне знищення спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності. Також нові закони можуть «грати на руку» виробникам і постачальникам реєстраторів розрахункових операцій», - зазначила співавтор проекту рішення Олена Овраменко.
За її словами, прийняті закони мали би боротися із контрабандною продукцією. На практиці ж це жодним чином не вплине на рівень зменшення показників «сірого» імпорту.
Є застереження і від Державної регуляторної служби України. Фахівці прогнозують збільшення та подорожчання процедур адміністрування, зростання кількості перевірок на підставі недобросовісних звернень покупців тощо.
Враховуючи це, депутати Київради планують звернутися до Верховної Ради України з пропозицією розпочати консультації з залученням експертів та представників малого і середнього бізнесу для напрацювання дієвого механізму контролю обігу товарів та обсягу доходів суб'єктів спрощеної системи оподаткування.
Проект рішення мають розглянути на пленарному засіданні Київради.