Tool items
На черговій сесії Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи, яка проходить у ці дні у Страсбурзі, абсолютна більшість депутатів висловились на підтримку України та схвалила Декларацію по Україні.
З числа делегатів, присутніх у залі, лише делегація Російської Федерації та представники з декількох інших делегацій не підтримали рішення представників місцевого самоврядування з 47 країн – членів Ради Європи.
У своїй декларації Конгрес Ради Європи висловив глибоку стурбованість розвитком ситуації в Україні, зокрема посягання РФ на територіальну цілісність нашої держави. Європейські конгресмени не визнали легітимності референдуму, який пройшов 16 березня в АР Крим, засудили російську анексію Криму та вимагатимуть від РФ виведення збройних сил з території України.
За словами члена офіційної делегації України в Конгресі, заступника міського голови – секретаря Київради Галини Гереги, Україна отримала у Конгресі безпрецедентну підтримку.
«Ці дні були дуже важкими та хвилюючими для української делегації. Але, європейські конгресмени слухали наші виступи про ситуацію в Україні, затамувавши подих, та підтримували їх гучними оплесками».
У своєму зверненні до евродепутатів Галина Герега закликала світове співтовариство захистити демократичний вибір українців, їхнє бажання жити в сучасній європейській державі і не допустити конфлікту, який може змінити історію всього цивілізованого світу.
«Всі ви знаєте, що Рада Європи створювалася в ім'я однієї мети - щоб ніколи не було війни, щоб перемогла дружба, щоб держави Європи навчилися жити в злагоді та мирі. Сьогодні для України ці пріоритети вийшли на перше місце. Ми готові пережити фінансові труднощі, впоратися з політичними проблемами, але не готові втрачати наших дітей у вогні війни. Я знаю, що і в Росії, і в Україні сльози матерів, які відправляють своїх синів на війну, однаково гіркі. І конфлікт між нашими братніми народами стане величезною трагедією для обох націй. Тому сьогодні, у 20-ту річницю створення нашого Конгресу Ради Європи ми повинні, як ніколи раніше, об'єднатися і захистити демократію і мир на континенті», - сказала Галина Герега у своєму виступі.
Також секретар Київради запевнила європейських колег у готовності України до реформ у місцевому самоврядуванні, децентралізації влади та запросила їх відвідати місто-герой Київ.