Tool items
Історичні знахідки на Поштовій площі мають бути збережені
Сьогодні на пленарному засіданні Київської міської ради депутати прийняли за основу рішення “Про забезпечення збереження пам’ятки археології місцевого значення та розміщення музею на ділянці прибережного міського кварталу Середньовічного Києва (ХІ-ХІХст.) на Поштовій площі в місті Києві”.
Відповідно до проекту рішення, необхідно оформити право постійного користування земельними ділянками орієнтовною площею 0,83 га, що розташовані в межах вулиці Набережно-Хрещатицької, Набережного шосе, Боричівого узвозу та Володимирського узвозу.
“Кияни вже неодноразово демонстрували свою підтримку ідеї створення музею на Поштовій. Зокрема, вони зібрали понад 13 тисяч підписів під відповідною петицією. Ідея створення музею також показала високий результат в рамках голосування “Громадського бюджету”. Ця ініціатива посіла друге місце з-понад 800 пропозицій. Голосування за цей проект рішення демонструє справжнє ставлення до нашого міста і його минулого. Якщо в нас є повага до історії, в нас є шанси на світле майбутнє”, - зазначив ініціатор відповідного проекту рішення, депутат Київради Сергій Гусовський.
Аби створити музей, згідно з документом, необхідно припинити договір з інвестором будівництва підземного ТРЦ на Поштовій Площі. Після цього треба прийняти об’єкт незавершеного будівництва до комунальної власності. Алгоритм збереження історичних знахідок має бути напрацьований спільно депутатами та громадськістю.
“Це наше спільне завдання – зробити логічні кроки, яким чином ми маємо вирішити це питання ефективно і правильно. Щоб не було спекуляцій, ми всі – однодумці у цьому питанні. Але наше завдання сьогодні – знайти правильний шлях для реалізації того, чого від нас очікує громада – збереження історичної і культурної спадщини нашого міста”, – зазначив мер Києва Віталій Кличко.
Відповідно до проекту рішення, передбачається укладання угоди з Державним підприємством “Центр археології Києва Інституту археології НАН України” про продовження виконання археологічних робіт. Також у документі йдеться про необхідність проведення відкритого міжнародного конкурсу на найкращий проект майбутнього музею археології та історії Києва.
Рішення у першому читані підтримали 97 депутатів.