Зоя Ярош: Центральна влада має поважати вибір киян

Tool items

Двовладдя у столиці суперечитиме Конституції України та унеможливить ефективну роботу органів місцевого самоврядування.

Про це розповіла депутатка Київської міської ради, членкиня постійної комісії з питань архітектури, містобудування та земельних відносин Зоя Ярош в інтерв’ю виданню «Вечірній Київ».

За словами депутатки, у Конституції чітко вказано, що особливості здійснення виконавчої влади у Києві визначає окремий закон. У 2003 році Конституційний суд вже тлумачив 118 статтю Конституції та чітко визначив, що Президент України зобов’язаний призначати на посаду голови Київської міської державної адміністрації саме обраного киянами мера.

«Київську міську державну адміністрацію має очолювати лише особа, обрана Київським міським головою. Я вважаю, що саме кияни мають право обирати місцеву владу міста та впливати на її рішення. Двовладдя у столиці точно не відповідає інтересам громади, а хто має очолювати місто та відповідати за виконання обіцяних програм — кияни чітко висловились на останніх виборах», – зазначила Зоя Ярош.

Депутатка додала, Київська міська рада здійснює повноваження органу місцевого самоврядування, водночас виконавча влада у місті належить Київській міській державній адміністрації.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 27.05.2021 № 1241/1282 «Про затвердження Комплексної цільової програми підвищення енергоефективності та розвитку житлово-комунальної інфраструктури міста Києва на 2021-2025 роки
  • Про Регламент Київської міської ради
  • Про внесення змін у додаток до рішення Київської міської ради від 12.03.2020 № 235/8405 «Про затвердження списку присяжних Деснянського районного суду міста Києва»
  • Про внесення змін у додаток до рішення Київської міської ради від 12.03.2020 № 232/8402 «Про затвердження списку присяжних Шевченківського районного суду міста Києва»
  • Про звернення Київської міської ради до Кабінету Міністрів України щодо забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами на психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові послуги в інклюзивно-ресурсних центрах
  • Про надання ОБ'ЄДНАННЮ СПІВВЛАСНИКІВ БАГАТОКВАРТИРНОГО БУДИНКУ «ПЕРЕМОГИ, 55-А» дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду для розміщення, обслуговування та ремонту об'єктів інженерної, транспортної, енергетичної інфраструктури, об'єктів зв'язку та дорожнього господарства (проїзди) на
  • Про надання Національному музею історії України у Другій світовій війні. Меморіальному Комплексу земельної в постійне користування для експлуатації та обслуговування об'єктів інженерної, транспортної інфраструктури (проїзду та автостоянки для відвідувачів Національного музею історії України у Другій світовій війні) на вул. Лаврській, 24 у
  • Про надання громадянину Морозу Івану Анатолійовичу дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд у мікрорайоні Жуляни у Солом'янському районі міста Києва (669610154)
  • Про надання КОМУНАЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВРАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ) «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» земельної ділянки у постійне користування для експлуатації та обслуговування будівлі центрального теплового пункту на бульв. Роллана Ромена, 4-А у Святошинському районі міста Києва (678514179)
  • Про надання КОМУНАЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВРАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ) «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» земельної ділянки у постійне користування для експлуатації та обслуговування будівлі центрального теплового пункту на вул. Сосніних Сім'ї, 2-В у Святошинському районі міста Києва (796735412)