Європейці вражені темпами розвитку електронної демократії у Києві – експерт

Tool items

797

Європейці вражені темпами розвитку електронної демократії у Києві – експерт

Представники секретаріату Київської міської ради взяли участь у форумі електронної демократії. Захід проводиться щорічно у Страсбурзі в рамках Світового форуму демократії, там обговорюють питання розвитку інструментів громадської участі. 

«Делегація Києва виступила з презентацією позитивної динаміки впровадження та популяризації інструментів громадської участі. Ми доповіли про розвиток громадського бюджету в Києві та електронні петиції, співпрацю міста з Kyiv Smart City, Центром розвитку інновацій, Київською громадською платформою та іншими організаціями. Відверто кажучи, європейці були приємно вражені тим рівнем довіри до бюджету участі у столиці та темпами долучення громадськості до цього процесу», - зазначив начальник відділу з питань розвитку місцевого самоврядування секретаріату Київради Артем Стельмашов. 

Обмінювалися досвідом функціонування механізмів електронних петицій, бюджету участі та інших інноваційний майданчиків приїхали представники з США, Великої Британії, Бельгії, Греції, Сербії, Грузії та України. Також обговорювали важливість створення електронних банків ідей, знань та проектів. До прикладу, у сусідів ефективно працює соціальна мережа сусідів NextDoor, яка дає можливість визначати, обговорювати та вирішувати місцеві проблеми. Також піднімали питання підвищення мотивації для більшої залученості громадян. Пропонувалися, наприклад, варіанти знижок на громадський транспорт чи комунальні послуги для авторів успішних проектів. 

«Київ привіз багато нових ідей для впровадження. Ми вже думаємо над тим, як активізовувати громадськість до активної участі у життєдіяльності міста. Не виключаю, що найближчим часом ми запустимо нові, мотиваційні інструменти», зазначив Артем Стельмашов.

Нагадаємо, столиця України кілька разів отримувала авторитетну Європейську нагороду 12 зірок за високий рівень впровадження інструментів прямої демократії.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про внесення змін до деяких рішень Київської міської ради щодо проведення пленарних засідань Київської міської ради та її органів в режимі онлайн
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 06.02.2020 № 4/8174 «Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 22.12.2016 № 787/1791 «Про затвердження Положення про громадський бюджет міста Києва» та про затвердження Параметрів громадського бюджету на 2021 рік
  • Про внесення змін до Міської цільової програми розвитку транспортної інфраструктури міста Києва на 2019-2023 роки, затвердженою рішенням Київської міської ради від 14 листопада 2019 року № 222/7795
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 18 грудня 2018 року № 465/6516 «Про затвердження Міської цільової програми розвитку інформаційно-комунікативної сфери міста Києва на 2019 – 2021 роки»
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 12 грудня 2019 року № 456/8029 «Про бюджет міста Києва на 2020 рік»
  • Про внесення змін до рішення Київради від 21 квітня 2015 року № 415/1280 «Про затвердження Положення про оренду майна територіальної громади міста Києва»
  • Про створення комунального закладу «Заклад дошкільної освіти (ясла-садок) № 327 Деснянського району міста Києва»
  • Про відмову громадянину Лазарчуку Віктору Дмитровичу у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у приватну власність для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд на вул. П. Вірського, 32 у Деснянському районі міста Києва (489015819)
  • Про відмову громадянці Балакіній Надії Олександрівні у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у приватну власність для будівництва індивідуального гаража у пров. Василя Кука, 1 у Дарницькому районі міста Києва (201875608)
  • Про приватизацію громадянкою Оземко Галиною Антонівною земельної ділянки для експлуатації та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд у пров. Замковецькому, 1 у Подільському районі міста Києва (418285124)