Європейці вражені темпами розвитку електронної демократії у Києві – експерт

Tool items

505

Європейці вражені темпами розвитку електронної демократії у Києві – експерт

Представники секретаріату Київської міської ради взяли участь у форумі електронної демократії. Захід проводиться щорічно у Страсбурзі в рамках Світового форуму демократії, там обговорюють питання розвитку інструментів громадської участі. 

«Делегація Києва виступила з презентацією позитивної динаміки впровадження та популяризації інструментів громадської участі. Ми доповіли про розвиток громадського бюджету в Києві та електронні петиції, співпрацю міста з Kyiv Smart City, Центром розвитку інновацій, Київською громадською платформою та іншими організаціями. Відверто кажучи, європейці були приємно вражені тим рівнем довіри до бюджету участі у столиці та темпами долучення громадськості до цього процесу», - зазначив начальник відділу з питань розвитку місцевого самоврядування секретаріату Київради Артем Стельмашов. 

Обмінювалися досвідом функціонування механізмів електронних петицій, бюджету участі та інших інноваційний майданчиків приїхали представники з США, Великої Британії, Бельгії, Греції, Сербії, Грузії та України. Також обговорювали важливість створення електронних банків ідей, знань та проектів. До прикладу, у сусідів ефективно працює соціальна мережа сусідів NextDoor, яка дає можливість визначати, обговорювати та вирішувати місцеві проблеми. Також піднімали питання підвищення мотивації для більшої залученості громадян. Пропонувалися, наприклад, варіанти знижок на громадський транспорт чи комунальні послуги для авторів успішних проектів. 

«Київ привіз багато нових ідей для впровадження. Ми вже думаємо над тим, як активізовувати громадськість до активної участі у життєдіяльності міста. Не виключаю, що найближчим часом ми запустимо нові, мотиваційні інструменти», зазначив Артем Стельмашов.

Нагадаємо, столиця України кілька разів отримувала авторитетну Європейську нагороду 12 зірок за високий рівень впровадження інструментів прямої демократії.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук