В.Прокопів: місто не братиме на себе борги “Київенерго”

Tool items

2025

В.Прокопів: місто не братиме на себе борги “Київенерго”

Сьогодні на пленарному засіданні Київської міської ради депутати прийняли рішення «Про питання заборгованості перед ПАТ «Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України». Відповідним документом міська влада висловлює свою позицію: грошові зобов’язання ПАТ «Київенерго» та їх подальша доля не повинні впливати на питання постачання природного газу та життєзабезпечення міста.

“Приймаючи від Київенерго у власність міста весь тепло-енергетичний комплекс, ми зіштовхнулися з наступною проблемою. “Нафтогаз України” відмовляється підписувати договір на постачання газу з комунальним підприємством “Київтеплоенерго”, яке тепер має забезпечувати містян теплом і гарячою водою. Саме тому ми прийняли рішення, яке передбачає, що боргові зобов’язання з оплати спожитих енергоносіїв та послуг з їх транспортування і постачання ПАТ “Київенерго” не підлягають передачі та переведенню КП “Київтеплоенерго”, - зазначив заступник міського голови — секретар Київради Володимир Прокопів. 

За його словами, міська влада наполягає, щоб два питання – постачання газу для Києва та вирішення проблеми заборгованості «Київенерго» вирішувалися окремо.

“НАК «Нафтогаз України» фактично шантажуючи місто і погрожуючи зривом опалювального сезону, змушує нас прийняти на себе борги “Київенерго”. Це для міста є неприйнятним. Борги “Київенерго” ніколи не стануть боргами киян. Ми готові до переговорів, ми готові допомагати “Нафтогазу” знайти спільну мову з “Київенерго”. Але робити борги, накопичені приватною компанією за 17 років, боргами киян ми не будемо”, - наголосив Володимир Прокопів. 

Наразі у столиці триває безпрецедентний процес повернення теплоенергетичного комплексу з управління комерційної структури – ПАТ «Київенерго» в управління міста, зокрема комунального підприємства «Київтеплонерго».

«Завершення угоди міста та «Київенерго» відбувається в дуже складних умовах: ми зараз готуємо місто до зими, запускаємо в роботу котельні, ліквідуємо пошкодження теплових мереж. Однак ми отримали повідомлення від НАК «Нафтогаз України» про відмову укласти угоди з КП «Київтеплоенего» на постачання природного газу для забезпечення міста теплом та гярячою водою. Обсяг першої частини боргу – близько 3 млрд грн. Ми звертаємося до «Нафтогазу» з проханням до 1 червня укласти договір на постачання природного газу на об’єкти теплогенерації, а паралельно, на національному рівні, вирішувати спірне питання заборгованості», - сказав заступник голови КМДА Петро Пантелеєв. 

Він зауважив, що зазначена заборгованість має складну структуру, в тому числі, борги за спожиті послуги, заборгованість за пільги та субсидії, штрафи і пені.

«Я дякую киянам, які регулярно сплачують за спожиті послуги і підтримують платіжну дисципліну на належному рівні. Це сприяє вирішенню питання заборгованості», - сказав він.

Рішення підтримали 94 депутати Київради.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 20 грудня 2018 року № 476/6527 «Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 21 квітня 2015 року № 415/1280 «Про затвердження Положення про оренду майна територіальної громади міста Києва»
  • Про залучення кредиту Європейського банку реконструкції та розвитку комунальним підприємством «Київтеплоенерго»
  • Про залучення кредиту Європейського банку реконструкції та розвитку комунальним підприємством «Київпастранс»
  • Про залучення кредиту Європейського банку реконструкції та розвитку комунальним підприємством «Київавтодор»
  • Про залучення кредиту Європейського банку реконструкції та розвитку комунальним підприємством «Київський метрополітен»
  • Про надання статусу скверу земельній ділянці, розташованій між провулком Георгіївським, 9 і вулицею Рейтарською, 10-12 у Шевченківському районі міста Києва
  • Про приватизацію земельної ділянки громадянами Бондар Наталією Анатоліївною та Гурджян Вовою Гришаєвичем для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд на вул. Красицького, 35 у Подільському районі міста Києва П-9750
  • Про приватизацію земельної ділянки громадянином Подольським Олексієм Ігоровичем для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд на вул. Фруктовій, 2-в у Подільському районі міста Києва П-9895
  • Про приватизацію земельної ділянки громадянкою Шубкіною Любов’ю Олександрівною для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд на вул. 9-го Травня, 9 у Святошинському районі м. Києва П-9759
  • Про приватизацію громадянкам Волощенко Світлані Іванівні та Шило Валентині Іванівні земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд на вул. Затишній, 9-А у Дарницькому районі м. Києва П-9885